LG 86 (3 & 7) rozwiązanie problemu z podświetleniem

gnorafal

New member
Witam. Jestem nowy tutaj, choć wcześniej bywałem jako niezarejestrowany gość samemu szukając pomocy.

Kupiłem jakiś czas temu 65" Nano 867 w sumie pod konsolę i pc. O ile kolory są ok i nic im nie mam do zarzucenia, o tyle jednak po czasie zaczęło mnie drażnić podświetlenie a raczej jego ułomności. Dziwne że LG nic z tym do dziś nie zrobiło, widząc ilu ludzi narzeka na ten fatalny błąd (software'owy co najważniejsze).

Zarejestrowałem się w sumie tylko po to by podzielić się z Wami czymś co sam znalazłem szperając w najdalszych zakamarkach internetu, czując się zobowiązany, bo nie raz znalazłem tu rozwiązanie swoich problemów. Po wielu nieudanych próbach walki z podświetleniem (użytkownicy 863 i 867 wiedzą o czym mówię) poddawałem się, by po jakimś czasie znów do niego wracać i jak widać warto być upartym czasem :) A więc tak: pierwsze co zaleca się po instalacji tv w domu to zawsze i wszędzie mówią: wyłączyć tryb sklepowy i tryb ECO. Z tym pierwszym się zgadzam, natomiast z tym drugim w tym przypadku nie. Otóż poprzez błąd najprawdopodobniej w sofcie tego modelu, da się ustawić obraz "na oko" identyczny co w innych trybach, lecz ze znakomitej (w porównaniu do tego co w innych trybach) jakości czernią.

Nie mówię tutaj o czarno-szarym odcieniu czerni (wtf? :grin: ) ale o najprawdziwszej czerni jakiej nie doświadczyłem na żadnym innym tv wcześniej (poza oled, choć myślę że może śmiało konkurować :) ).

Poniżej zamieszczę swoje ustawienia, a jeśli mi się uda to wkleję również zdjęcia tego jak teraz obraz wygląda w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu - na 1-szym zdj black screen z yt. Wiem że nawet 2 te same modele mogą się różnić od siebie minimalnie (choćby przez sam różny czas pracy) ale może będą jakimś wyznacznikiem by ogarnąć i ustawić jakoś pod siebie te wszystkie opcje. (Gdy po ustawieniu wszystkiego wybierzemy ZASTOSUJ DO WSZYSTKICH ŹRÓDEŁ jakimś cudem przynajmniej opcja ta nie działa i trzeba dla każdego było ustawić to samo ręcznie, ale robimy to raz i myślę że 10 min nikogo nie zbawi :) Ustawienia są wynikiem moich prób i błędów i nie mają nic wspólnego z profesjonalną kalibracją, nie każdemu muszą się podobać, ale każdy może je sprawdzić u siebie :D Pozdrawiam

(niestety muszę napisać min 5 wypowiedzi by dać linki do fotek :( )



W menu głównym ustawień obrazu Oszczędzanie energii WYŁ.

Idziemy dalej

1. Tryb obrazu Eco (użytkownik)
2. Podświetlenie 100
3. Kontrast 100
4. Jasność 50
5. Ostrość 50
6. Kolor 90
7. Odcień 0
8. Temp. barw C20

(Sterowanie Zaawansowane)

1.Kontrast dynamiczny Średni
2. Kolor dynamiczny Średni
3. Gama kolorów Szeroka
4. Super rozdzielczość WYŁ
5. Gamma Wysoka1

(Opcje obrazu)

1.Redukcja szumów WYŁ
2. Redukcja szumów MPEG WYŁ
3. Płynna gradacja Wysoka
4. Poziom czerni Niski
5. Prawdziwe kino WYŁ
6. Regulacja jasności w celu ochrony oczu WYŁ
7. Lok. Przyciemn.LED Wysokie
8. TruMotion WYŁ
 

gnorafal

New member
Black Screen z YT.

bs.jpg
 
Do góry