Lg 55SK8000 kilka pytań do użytkowników TV marki LG

fanatyklech

New member
Witam Panowie i Panie

Jestem posiadaczem od niecałego miesiąca posiadaczem LG 55SK8000. TV wstępnie sobie skalibrowałem, jednak mam kilka problemów dotyczących obsługi TV. Po pierwsze, nie mogę żadnych materiałów nagrać czy to na dysk zewnętrzny czy Pendrive. Pomimo skonfigurowania nośników wyskakuje komunikat: "Nie można rozpocząć nagrywania. sygnał nie jest obsługiwany" Dodam że na dysk dekodera mogę nagrywać programy bez problemu. (Szykuję się jednak do zmiany operatora więc chciałbym nagrywać programy na swoje nośniki) co może być podstawą tego problemu i jak go rozwiązać? Druga sprawa nie mogę "zaprogramować" programatora LG. Pilota mam skonfigurowanego z dekoderem NC+ PACE 500gb wszystkie funkcje tzn przełączania programów, zmiana głośności wyciszanie itp itd działa na pilocie LG Magic poza programatorem... nie mogę zobaczyć opisu danego programu ani co będzie nadawane w następnej kolejności lub na innym programie.... Nie wiem czy winny jest tutaj TV czy dekoder. Dodam że na pilocie dedykowanym do dekodera NC+ programator działa. Chciałbym jednak używać jednego pilota w końcu mam XXI. I ostatnia sprawa filmy z pendrive. Podczas oglądania jakiegokolwiek filmu z napisami z nośnika zewnętrznego. Polskie literki zastępowane są rożnego rodzaju znaczkami... jest to irytujące. Czy ten problem da się też jakoś rozwiązać?

Jeżeli ktoś może pomóc będzie serdecznie wdzięczny za każdego rodzaju sugestie, porady i doradztwo
;-)
 

adam80

Member
Jeśli próbujesz nagrać z wejścia HDMI to nic z tego - tylko programy odbierane przez tuner telewizora, tak jest również na innych markach telewizorów. Polecam moduł CI+ zamiast dekodera.
 
Ostatnia edycja:

fanatyklech

New member
Ktoś jakieś pomysły dlaczego nie działa mi ten progamator pomimo sparowania Pilota z dekoderem? Oraz odnośnie braku polskich znaków w filmach?
 
Do góry