LG 55c9 smuga/odświeżanie pikseli - pytanie do ekspertów. Reklamować ?

Status
Zamknięty.

hope_1

Member
Cześć,

Wczoraj pojawiła mi się smuga na ekranie, która szczególnie uwidaczniało się na szarym tle. Zobrazowałem na filmie :

https://youtu.be/2Ejn_wBuJr4


Pomogło ręczne odświeżanie pikseli co poniekąd mnie cieszy, ale w przyszłym miesiącu kończy mi się gwarancja i teraz nie wiem co z tym robić.

Normalne ? Katować ekran ?
Lepiej żeby zepsuł się jeszcze teraz niż po okresie gw.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A oglądałeś dłużej jakieś statyczne obrazy, które miały taką pionową linię w miejscu zaciemnienia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie wygląda na wypalenie ale jakaś wada podświetlenia.
Masz jeszcze gwarancję ?
 

SDman

Banned
No właśnie nie. Intensywniej używam TV w ostatnim czasie (PS5), ale tam nie ma zbytnio statycznych obrazów.
Nie jesteś pierwszy i na 100% nie ostatni, taka jest wada tej technologii oprócz mocno odbijającego panelu.
Tylko z tego forum po paru minutach poszukania (a zapewne jest znacznie więcej pechowców):

@sajmer, @remi83, @pitos, @Malediwyps x2, @Kombitbis, @edek103, @mazbog, @AtroJ, @Andreyou, @Spili, @heca66, @mnemonic2, @shexbeer, @szajtiis, @Donny, @promil_one
@dareksu, @Kulunis, @krashu, @Mariusza, @misiekz, @raf2007, @mati_luk, @Adrslo
@hope_1
 

Manarino

Banned
No właśnie nie. Intensywniej używam TV w ostatnim czasie (PS5), ale tam nie ma zbytnio statycznych obrazów.

Zdecydowanie nie jest to wypalenie . Tym bardziej , że jak sam stwierdziłeś , nie narażasz matrycy na statyczne obrazy a sam pasek jest bliżej środka ekranu . Trzeba było by długo szukać źródła sygnału, które emitowało by treść z takim paskiem właśnie w tym miejscu .
Jest to prawie napewno wada podświetlenia, o czym wspomniał już Kiki .

Dla "Bolków" sugerujących wypalenie jest to tylko kolejna okazja, by wyrazić swój niedosyt z jakości obrazu, jaki generują ich ledy w stosunku do jakości jaką oferują oledy .

Takie rzeczy się zdarzają . Sam miałem kiedyś problem z dwoma plazmami, jednym ledem .
Jeśli tv jest jeszcze na gwarancji, to nie ma się co stresować.
 

SDman

Banned
Nasz "ŁoledMen" @manarinio widocznie nic sensownego w necie nie znalazł aby zrobić kopiuj-> wklej, więc nie ma się co dziwić -powiela bzdury.
 

Manarino

Banned
Nasz "ŁoledMen" @manarinio widocznie nic sensownego w necie nie znalazł aby zrobić kopiuj-> wklej, więc nie ma się co dziwić -powiela bzdury.

Twoje zaczepki są zbyt płytkie, by mnie dotknęły. Deficyt intelektualny wyraźnie Ci nie sprzyja . Ten finansowy również nie jest Ci obcy .

Ja kupuję sprzęt i z niego korzystam. Jak się sprawuje , oceniam sam . Nie szukam informacji w sieci .
W ciągu dekady miałem 2 plazmy Panasonica, plazmę Kuro , plazmę Samsunga , dwa ledy . Po doświadczeniach z tymi tv , wybrałem oled , który jest następcą plazm .


Ty w ciągu dekady miałeś tylko 2 telewizory.
Plazmę st60 z 2013 roku i obecnego leda q90t . Telewizory , ze średniej półki cenowej .
Nie stać Cię na profesjonalną kalibrację . Ledwo stać Cię na telewizor . Jasno to wynika z faktu ,że na blisko 10 lat miałeś tylko 2 telewizory .
Na oleda również Cię nie stać. Boisz się oleda , bo gdyby wyskoczyły powidoki, później wypalenia to został byś z nimi przez kolejne 7 lat , stąd tak krytyczne opinie z Twojej strony w stosunku do technologii, która oferuje najlepszy obraz na rynku , obraz na który Cię nie stać !
7 lat - powtarzasz w kółko jak mantrę, że tyle powinna trwać gwarancja na tv oled .
7 lat , to dla Ciebie okres w którym jesteś w stanie wygenerować minimalne środki ze swojej emerytury a może nawet renty na zakup nowego tv , minimalne tzn. 3800 zł . Tyle jest wart ten " fantastyczny" obraz q90t.


Dla mnie jesteś śmiesznym, biednym, ubogim w doświadczenie emerytem, którego nie stać na sprzęt premium . Po ludzku , to tak nawet trochę Ci współczuję.
 
Ostatnia edycja:

hope_1

Member
Sugeruję odłożyć przepychanki na bok. Interesuje mnie fakt, że proces odświeżania pikseli pomógł.
W zasadzie w tej chwili nie mam co pokazać LG (oprócz filmiku j/w). Od tamtego czasu katuję TV całymi dniami i brak podobnego zdarzenia. Chętnie wywołałbym ten efekt i oddał TV na serwis, ale sam nie wiem jak powtórzyć.
 

SDman

Banned
Oby, nie na pół roku, jednak "przykatowałbym" panel -tryb dynamiczny i statyczne oczo..ebne obrazy w tym miejscu gdzie wyszła wada w szczególności.
 
Status
Zamknięty.
Do góry