LG 50QNED813QA

Jarek.N.

Member
W RTV Euro polecali mi ten telewizor. Czy jest teraz coś lepszego na rynku w tej klasie cenowej? Chodzi mi o możliwości streamowania filmów po sieci domowej, no i jakość obrazu.
 

Jarek.N.

Member
Z tego co pisze w specyfikacji, ma tylko:
HDR:HDR (High Dynamic Range)
HDR10
HLG (Hybrid Log Gamma)
Dolby Vision i HDR mają podobny cel – dostarczyć użytkownikowi obraz jak najbardziej zbliżony do realnego świata. Dolby Vision to licencjonowana technologia, dlatego za jej implementację trzeba zapłacić, z HDR mogą skorzystać wszyscy producenci bez dodatkowych kosztów.

Jaki byś polecił, zamiast tego?
 

Kostecki

New member
no tak , tyle że chodziło Ci chyba o HDR 10+ bo to odpowiednik DV i jak się czyta na portalach i patrzy na filmy na VOD ( np. Disney) to ten HDR10+ to "umiera" i większość pozycji ma jednak DV.
 

Jarek.N.

Member
Philips teraz chyba do Chińczyków należy.
Na x-kom poddają go trochę krytyce, recenzja:

Zniekształcenia przyczerniowe trapią wszystkie OLED-y i to niezależnie od marki. Jednakże poszczególni producenci różnią się swoim podejściem do rozwiązania tego problemu. Moim zdaniem inżynierowie Philipsa dobrze zdawali sobie z tego sprawę i dlatego zmienili poziom czerni, aby zamaskować przyczerniowe problemy. W związku z tym widz ma do wyboru dwie opcje:
  • pozostawić ustawienia fabryczne i pogodzić się z utratą informacji w cieniach (tj. nie widzieć bardzo ciemnych detali), ale nie widzieć też zniekształceń;
  • zmienić (tj. rozjaśnić) ustawienia, ale przy tym pogodzić się z faktem, że wraz z ciemnymi detalami widoczne staną się też przyczerniowe zniekształcenia.
{...}
W przypadku decyzji na tak, proszę pamiętać 48OLED806 jest telewizorem, który bardzo zyskuje po profesjonalnej kalibracji, zwłaszcza pod względem reprodukcji bardzo ciemnych detali.

W OLEDach widziałem w sklepie wypalone pixele, czy teraz nadal po krótszym/dłuższym użytkowaniu istnieje takie niebezpieczeństwo?
Nie lepsza jest technologia LG QNED?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić na własne oczy. Każdy kto zobaczył, nie ma już więcej wątpliwości, że oled wygrywa.
Masz w pakiecie właśnie z kalibracją i nie brakuje wówczas żadnemu oledowi szczegółów.
Philips jako jedyny - Oled 806 ma zabezpieczenie przed powidokami anty burn in.
Qned - to "trochę " nie ta liga.
 

Jarek.N.

Member
Masz w pakiecie właśnie z kalibracją i nie brakuje wówczas żadnemu oledowi szczegółów.
Czy muszę być niebieski, żeby kupić u Ciebie z tym pakietem ten telewizor?
Kupiłem taki wieszak na ścianę do swojego pokoju, bo chcę mieć TV na wprost łóżka i obracany do biurka, czy da się ten Oled 806 na nim powiesić?
Ile by kosztował Oled 807 i czy warto by było go kupić zamiast 806.
 

tim_26

New member

Ma ktoś może szersze informację na temat modelu 50QNED873QB? Jest to tv z podświetleniem miniLED, nie jak w przypadku 50QNED813QA gdzie jest matryca z podświetleniem edgeLED. Chodzi mi o to, czy ma matrycę IPS czy VA, ile ma stref wygaszania i czy ma powłokę antyrefleksyjną.

Swoją drogą dużo informacji można znaleźć na tema tv miniLED Samsunga, Hisense, TCL i innych producentów, a na temat miniLED od LG jakoś trudno jest coś poczytać. Czy to dlatego że są gorsze od tamtych, czy może są jeszcze za krótko na rynku?

 
Do góry