LG 50pv350 a brak DTS

luckyNb83

New member
Witam.

Poniewaz jestem nowicjuszem w dziedzinie HD, kina domowego itd, mozliwe ze moje pytania moga wydac sie nieco idiotyczne, wiec prosilbym o wyrozumialosc.

Otoz zamierzam kupic plazme wymieniona w temacie. Jedna z rzeczy ktora nie daje mi spokoju to brak DTS. I tu pierwsze pytanie: jak duza jest to strata dla wlasciwosci audio telewizora, czy jest to system w ktory opatrzony jest kazdy film, ktory moze byc ogladany w 5.1? kolejne pytanie: jesli zrodlem jest pendrive podlaczony do tv z filmem z DTS, a do tv podlaczony jest rowniez amplituner ktory ten DTS obsluguje - czy DTS bedzie dla tego filmu dzialal? I ostatnie pytanie - bardziej ogolne odnosnie filozofii dzialania HDMI: czy taki amplituner posiadajacy 5 zlaczy HDMI podlaczony jednym z nich do TV bedzie dzialal na zasadzie huba HDMI tzn czy bedzie robilo roznice jesli np konsola, odtwarzacz dvd lub dekder tv beda podlaczona od TV czy do amplitunera czy tez moge podlaczac wszystko, co ma HDMI do wszystkiego innego co ma rowniez HDMI i bedzie smigac?

Mam nadzieje, ze to co napisalem jest w miare komunikatywne i zrozumiale ;)

pzdr
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę kiepską jakość głośniczków w każdym TV DTS czy AC3 nie zrobi żadnej różnicy, z tego TV niestety DTS nie usłyszysz nawet na ampli, jest to chyba największa wada ponieważ większość ripów ma dźwięk DTS, pozostaje kupienie odtwarzacza BD lub oglądanie filmów z komputera.

Co do HDMI to w teorii tek będzie, wszystko zależy od Amplitunera, w praktyce czasami jednak są problemy z takim podłączeniem. Najlepiej urządzenie podłączać bezpośrednio.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
W przypadku amplitunera podłączasz wszystkie urządzenia po hdmi właśnie do niego a wyjście hdmi z amplitunera do wejścia w tv.
 

luckyNb83

New member
Dzieki za szybka odpowiedz.

To troszke lipa z tym DTS-em.

W takim razie czy np opcja kupienia Amplitunera z USB (DENON AVR-1612 lub onkyo tx-sr 309) rozwiaze problem, czy czytaja one tylko pliki audio?

Jesli nie, to czy dokupienie np PIONEER DV-430 bedzie czytac filmy z USB?

I ostatnie pytanie - poniewaz bylem mega zachecony tym, ze czytanie przez 50pv350 plikow video z USB jest bezproblemowe - czy powyzej wymienione propozycje (jesli ktorakolwiek ma szanse zadzialac) beda tak samo elegancko radzic sobie z wszystkimi formatami video uzywajac USB? czy mielibyscie moze jakies lepsze propozycje w podobnym budzecie?

Pzdr
 

Wojtek_

New member
Proponuję rozważyć Asus O!Play. Z tego co wyczytałem producent ten udostępnił pełny kod tego odtwarzacza co może poskutkować pojawieniem się masy alternatywnych softów, może nawet XBMC się pojawi bo jak dla mnie, jest to jeden z najlepszych programów do uruchamiania multimediów.
 

adamlop

New member
Tak z ciekawosci, kto z wlascicieli tego tv podlaczal cos z DTS pod HDMI i wypuszczal dzwiek po optyku na ampli ? Czyli tzw. passthrough. Bo u mnie bez problemu przepuszcza DTS, oczywiscie na glosnikach TV dzwieku niema.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Niemozliwe, ja u siebie mialem przez chwile podlaczony TV optykiem do aplitunera i zaden film z DTS nie mial dzwieku. Ten TV nie ma passthru.
 

adamlop

New member
Niemozliwe, ja u siebie mialem przez chwile podlaczony TV optykiem do aplitunera i zaden film z DTS nie mial dzwieku. Ten TV nie ma passthru.

Źle mnie zrozumiałeś, komp pod HDMI w TV, optykiem z TV wypuszczasz dzwiek na ampli. U mnie jest DTS na ampli i szukam innego osobnika co by przeprowadził takie podłączenie i potwierdził.

KOMP---hdmi--->TV---optyk--->AMPLI
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jesli dobrze rozumiem to z kompa puszczas sygnal na TV przez HDMI i z TV sygnal audio idze do amplitunera i masz DTS... bardzo ciekawe, byc moze jednak TV ma passthru tylko ogladajc filmy z TV DTS nie wypuszcza bo go po prostu ignoruje (zawsze jest napis kodek nieobslugiwany)... przydal by sie jakis hack na tego DTS w takim badz razie.
 

adamlop

New member
Ja nie korzystam z wbudowanego odtwarzacza, bo musialbym sie wlasnie pogodzic z utrata DTS, a krystaliczny dzwiek to u mnie podstawa ;)
No chyba ze zona chce obejrzec zalegly odcinek "m jak m" to wtedy puszcza sie z pendrive, albo gdy ogladamy cos z lektorem, wtedy daruje sobie jakosc dzwieku bo i tak przy pl lektorze cala sciezka dzwiekowa 5.1 traci to co najlepsze
 
Do góry