LG 50PK350 - wsółpraca z HDD USB

sturek

New member
Witam!
Mam następujące pytanie: czy możliwe jest podpięcie tradycyjnego dysku zewnętrznego USB (np: allegro.pl/320gb-dysk-samsung-2-5-cala-320-gb-na-usb-etui-p-i1536425687.html ), czy też powinien to być dysk posiadający własne zasilanie? Zgodnie z instrukcją powinno tak być powyżej 0,5 A - a więc teoretycznie musi mieć własne zasilanie. A jak to jest w praktyce?
Pendrive i czytniki kart działają mi oczywiście bez najmniejszego problemu. Natomiast dysk HDD USB zamierzam dopiero kupić stąd te wątpliwości.
 

bigxlx

New member
Witam!
Mam następujące pytanie: czy możliwe jest podpięcie tradycyjnego dysku zewnętrznego USB (np: allegro.pl/320gb-dysk-samsung-2-5-cala-320-gb-na-usb-etui-p-i1536425687.html ), czy też powinien to być dysk posiadający własne zasilanie? Zgodnie z instrukcją powinno tak być powyżej 0,5 A - a więc teoretycznie musi mieć własne zasilanie. A jak to jest w praktyce?
Pendrive i czytniki kart działają mi oczywiście bez najmniejszego problemu. Natomiast dysk HDD USB zamierzam dopiero kupić stąd te wątpliwości.

P=U*I wiec 0,44A ...
 

sturek

New member
Dzięki Adrian85 za pomoc!
Zakupiłem też LG HXD5 500 GB i śmiga pięknie! Bez żadnych obliczeń ;)
Dodam, że jest na NTFS i nie robiłem dodatkowych partycji.
 

gadzik3

New member
A u mnie coś nie działa.
Kupiłem taka kieszeń Obudowa HDD 3.5'' 4World IDE USB - HDD i ODD - ram.net.pl podpoiłem swój dysk, po podłączeniu do komputera działa bez problemu ale po podłączeniu pod tv pisze ze nie ma podłączonych żadnych urządzeń USB ( na poczatować TV szuka urządzenia ale nie znajduje go ). Dodam ze na dysku mam 4 partycje moze w tym przypadku pomoże zrobienie 1 partycji ?
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
A u mnie coś nie działa.
Kupiłem taka kieszeń Obudowa HDD 3.5'' 4World IDE USB - HDD i ODD - ram.net.pl podpoiłem swój dysk, po podłączeniu do komputera działa bez problemu ale po podłączeniu pod tv pisze ze nie ma podłączonych żadnych urządzeń USB ( na poczatować TV szuka urządzenia ale nie znajduje go ). Dodam ze na dysku mam 4 partycje moze w tym przypadku pomoże zrobienie 1 partycji ?

zasilanie z usb? moze sie zabezpiecza pradowo?
 

gadzik3

New member
Problem jest z sama kieszenią bądź dyskiem. Na 4 taśmy (w tym 2 nowe) dysk nie komunikuje się nawet z komputerem, dopiero stara wyciągnięta z komputera nie robi problemów, ale i tak tv dysku nie odczytuje.
W takim razie jak nic nie wymyśle kieszeń wraca do sklepu dysk przetestuje i wyląduje na aledrogo i kupie za te pieniądze dysk przenośny za 190 zł lg500gb.

Dziś udało mi się raz odpalić dysk na tv i za drugim razem już się ta sztuka nie udała.
 
Ostatnia edycja:

gadzik3

New member
Dziś ściągnąłem film 20gb 3D pod okulary anaglifowe wrzuciłem na dysk zewnętrzny LG, film działa bez problemów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry