LG 50PB5600 i podlaczenie do PC - problem z odświeżaniem

jerry46

New member
Witam,
mam laptopa którego podpinam pod LG 50PB5600 przez hdmi. Metodą prób i błędów i ustawiania wszystkiego co się chyba da doszedłem do (chyba najlepszych) ustawień dla mnie. Zauważyłem, że domyślnie obraz na TV wyświetlany jest w 1920x1080 i 60Hz. Po ręcznej zmianie na 50Hz obraz jest zauważalnie lepszy -tzn. przy 60Hz czuć, że oko się męczy, wyraźnie coś jest nie tak-tak jakby "mrugało" - dla mnei to dziwne bo zawsze myślałem że im więcej Hz tym lepiej. Przy filmach, korzystaniu z netu itd to 50Hz jest ok, jednak gdy próbuje włączyć jakomkolwiek gre to przestawia się na 60Hz (przy rozdziałce 1920x1080 i innych) no i strasznie męczy wzrok. Czy robie coś nie tak? Dlaczego taki efekt jest na minus przy 60hz i czy da się zmusić kompa/tv aby wyswietlał gry w 50Hz?
 

jerry46

New member
tak, wiem to:)
ozywiscie moge zmienic odswiezanie zarowno w ust. rozdz. w menu windowsa 7 (ustawienia monitora) jak i w Ati CCC jednak te ustawiania i tak sa resetowane przez gry w trybie fullscreen.
Domyślnie jest 60Hz i przy tych parametrach obraz wyraźnie "mruga" i męczy wzrok, po zmianie na 50 jest ok i mam płynnośc w filmach itp jednak cały czas nie mogę wymusić zmiany globalnej na plikacjach pelnoekranowych aby dzialaly w 50. Niektore gry maja funkcje zmiany recznej i to pomaga jednak nie wszystkie.
Czy mozna w jakis sposob zmienic ten parametr domyslnie?

i drugie pytanie - dlaczego u mnie na 50hz dziala lepiej niz na 60?
 

firekage

New member
Bez reklam
Menager karty nie pozwala na utworzenie profilu użytkownika? W panelu nvidii nie stanowi to żadnego problemu.

Dlatego, że sygnał u nas jest 50Hz,a to jest telewizor, a nie monitor.
 

jerry46

New member
Panowie, nie bede zakladal nowego tematu - mam nowy problem a nawiazuje on niejako do kwestii odswiezania. Ostatnio zauwazylem, ze ogladajac materialy wideo w mkv w 1080p w scenach gdy kamera powinna sie plynnie przesuwac widac mikro przeskoki w klatkach. Wiekszosc domownikow tego nie widzi ale odkad to odkrylem strasznie sie wkurzam i zwracam na to uwage. Poszukalem na necie i jest to znana przypadlosc, ktos radzil ustawic odswiezanie tv na 23Hz- ja nie zauwazylem roznicy.
Trafilem takze na SVP
SmoothVideo Project (SVP) - motion estimated frame interpolation with any video player and frame doubling in real-time
ale nie wiem czy nie poprzestawia mi kodekow i filtrow.
Uzywam MPCHC 64bit, najnowszego ffdshow oraz haii media splitter. Nigdy nie instalowalem kodek packow typu k-lite itd.
Czy jest sens zaczac ustawiac to i przestawiac? Moze jednak przyczyna tkwi gdzies indziej?
 

Prosument

New member
Jeżeli masz na myśli mikroprzycięcia które przy odtwarzaniu występują przy odtwarzaniu materiału 23,9 fps to prostym lekarstwem na to jest reclock.Zainstaluj i ustaw 25 fps.Odświeżanie na karcie w kompie oczywiście na 50 Hz.Reclock przyspieszy odtwarzanie filmu o tę jedną nieszczęsną klatkę i przycięcia znikną.
 
Do góry