LG 50lb670 - pionowe poświaty widoczne na jasnym i dynamicznyn tle

kowallosu

New member
Witam wszystkich,
Pomimo, że forum śledzę już dłuższy czas to nigdy nie miałem potrzeby zakładania konta.
Jednak odkąd kupiłem tv niepokoi mnie fakt pionowych poświat widocznych w dynamicznych akcjach. Jest to sCzególnie widoczne podczas oglądania piłki nożnej, gdy piłeczka szybko chodzi. Bez roznicy czy ogladam upc (beznadziejna jakość), 1080p przez hdmi na komputerze, czy youtube. Wszędzie dzieje się to samo. Być może ktoś miał podobny problem ? Postaram się zdobić fotke, ale ciężko to uchwycić. Wyglada to trochę jakbym miał antenę analoga niepoprawnie nastawioną i obraz przebija.:hmm:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jet tylko Twój problem. Ten problem nazywa banding.
Jest nie uleczalny.
60d8090-1-01_101447.jpg

Przeszkadza najbardziej w sporcie.
Możesz próbować jedynie wymienić w sklepie sprawdzając kolejny egzemplarz.
 

kowallosu

New member
Jakieś sugestie na jakim tle najlepiej bedzie widoczny ten efekt ? Chcialbym zrobić zdjęcie, ale na ciemnym tle jest ok.
Powiem Wam, że dla mnie jest to jakaś kpina. Nie da się przez to oglądać meczy, strasznie irytuje. Telewizor kupiłem już jakiś czas temu... We wrześniu. Na nowy raczej mi nie wymienią...:hmm:


EDIT:
Znalazłem materiał wideo, na którym widać ten efekt. Nagrałem rano filmik i napisałem do LG w sprawie reklamacji.
Odpowiedź jaką otrzymałem jest następująca:

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż przedstawiony na załączonej dokumentacji efekt - delikatne pionowe pasy widoczne na ekranie w określonych sytuacjach - jest zjawiskiem bandingu, które jest cechą paneli LCD/LED. W każdym telewizorze typu LCD/LED zjawisko to będzie mniej lub bardziej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Zatem czy kupiłem szrot warty 3000zł ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze jest widoczny na szarym tle najbardziej.
Nie określiłbym nazwą szrot.
Ma po prostu Banding który się zdarza w niektórych seriach czy nawet egzemplarzach.
Zgłoś do sklepu i chyba nie powinno być problemu.
 

Marco1515

New member
Naprawdę przykra sprawa z tym LG,tylko współczuć w takiej sytuacji . Dzis w Mediaexpert byłem oglądać LG42LF652 bo 50 nie mieli i jakoś mnie nie zachwycił, czy ktoś poleca ten model ? Kilka filmów z dysku mi nie odtworzył !
 

kowallosu

New member
Witam,
Odkopuję temat. Uzyskałem informację od LG (na podstawie materiałów wideo, które im wysłałem) ze jest to cecha matrycy tego typu i nie ma możliwości naprawy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Częściowo mają rację.
Te matryce tak mają ale Ty masz prawo wybierać telewizor, który ma jak najmniejszy Banding, bo ten co pokazałeś jest fatalny.
Szkoda że firma tak do tego podchodzi !
 

kowallosu

New member
Jestem na jutro umówiony w sklepie Media Ekspert w sprawie reklamacji. Postaram się aby technik do mnie przyszedł i ocenił na żywo. W międzyczasie kupiłem ps4, gdzie w grach (fifa, jazda samochodem w gta v) pieknie widac defekt. Jak to zobaczy na zywo to watpie, ze sklep nic z tym nie zrobi. Postaram sie o wymiane matrycy lub wymiane tv, nawet z moja dopłata do lepszego modelu. Sprawy tak nie zostawię na pewno !
 

kowallosu

New member
Witam,
Długo to wszystko trwa, ale nic nie poradzę, ostatnio bardzo mało czasu na wszystko.
Takiego maila wyskrobałem do LG

Witam,
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam filmik, o który prosił konsultant.
Efekt rozmazania jest widoczny w 16stej sekundzie jak piłkarz wykopuje piłkę. Jeżeli okaże się, że dalej nie będą Państwo w stanie odczytać wady z tego filmiku proszę o informację, będę nagrywał do skutku, ponieważ telewizor NIE SPEŁNIA swej funkcji. Kupiłem go do oglądania meczów, a przez wadę nie jestem w stanie w pełni cieszyć się jakością obrazu. Założyłem temat na forum hdtv i tam użytkownicy piszą, że kwalifikuje się to do reklamacji telewizora. Aktualnie oglądam mecze na swoim starym TV, oczywiście wady nie ma, a o dziwo również jest tam matryca IPS.
Proszę o wymianę matrycy w TV na inną.
https://www.ibard24.com/d/6454aa866ef468f3ab0d8d4ba8a1cdd5d360a64d - link do filmu.
Z poważaniem,

Będę z nimi walczyć do skutku aż przyjedzie ten technik i sprawdzi na miejscu telewizor. NA filmiku może być średnio to widać, ale wprawiony użytkownik zauważy wadę. Z resztą jak nie zauważą to nagram lepszy filmik...
 

Kolentan

New member
Aby nie było poświaty i czerń była wyraźna wyłącz ochronę dla oczu, plus lok przyciemnianie led na wyłączone, daj poziom czerni na wysoki i problem znika. Możesz popróbować wyłączyć inne ulepszacze. A ustawienia jasności kontrastu ustawić we własnym zakresie. Poświata znika.
 
Do góry