LG 47LW570S czy Samsung UE46D8000 ???

dick89

New member
Który z tych TV 3D polecacie? może ktoś już kupił i chciałby podzielić się własną opinią ?? Albo poleci inny model...
 

lukwlkp

New member
LG 47LW570S kupiłem ten tv kilka dni temu.( w sumie zamieniłem za sharpa) . Narazie to co zdażyłem sprawdzić tj. internet, podłaczenie kompa, 3D, zewnetrzny dysk, wszystko jest ok. no może trzeba knwersji dżwieku przy SBS na AC3, ale to szczegół kazdy tv ma jakieś niedociagniecia.Pobór pradu przy normalnych ustawieniach ok.80-90W Mam teraz dwa LG w sypialni LG 42 5000 i w dziennym 570 . Z 5000 nie miałem nigdy kłopotu, mam nadzieję że z tym będzie podobnie. Sharp był ok. ale przeszkadzało aktywne 3d i kalibracja. Do Lg jestem przyzwyczajony i kalibracja jak dla mnie jest prosta. W stosunku do 5000 poprawili dżwięk.Samsung też jest ok. ,ale aktywne 3d, które mi przeszkadza. Także jest to moja subiektywna ocena. W każdym bądż razie w obrazie i 3D nie widze róznic między aktywnym a pasywnym podawaniem obrazu, ale jak napisałem wcześniej jest to subiektywna ocena. Każdy widzi co chce. Narazie jestem na etapie testu mam pare dni na oddanie, ale tego już chyba zostawię.
Jeżeli chcesz rady to kupuj w internecie, albo u znajomego ,który prowadzi sklep i masz możliwośc kilka dni na sprawdzenie tv. Możesz pogadac z kikim on prowadzi prezentację to też niezła oferta z jego strony bo możesz się na własne oczy przekonac co jest wart dany tv.
Pozdrawiam.
 

dick89

New member
dzięki. niy w LG dzięki okularom nie występuje tzw. migotanie. i dodatkowo kąt oglądania trybu 3d jest dużo większy niż w samsungu. poza tym w samsungu dostępna jest tylko para okularów, natomiast w LG jest ich 7.
 

bluray

Banned
Jeżeli dla 3D ma dla Ciebie znaczenie to zdecydowanie LG.

Sam mam 46C8000. To znakomity TV, ale 3D to poważny dyskomfort.

Jeżeli dzieciaki mają także korzystać z 3D to już wyłącznie LG.
Kalkuluj także cenę za dokupienie 2-3 par okularów aktywnych w Samie.

W pozostałych kategoriach to czołówka jest tak wyrównana, że trudno dostrzeć istotne różnice.
No i cena ...
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ma co porównywać raczej D7000/D8000 będzie dużo lepszy ale też na pewno droższy.
Jeśli chodzi o 3D to fakt masz 7 szt okularów natomiast masz też dzięki pasywnym okularom niższą rozdzielczość w 3D
Ogólnie 3D traktuj jako gadżet skup się na jakości w 2D.
 

lukwlkp

New member
Co samsungi zalegają na półkach. W lg matryce są IPS najlepszy kąt widzenia i odwzorowania kolorów. Lg otrzymał certyfikat na 3D. Mnie się jakoś wygodniej ogląda pasywne 3D. A 2D jakie porażajace różnice są miedzy tymi tv.Jest taka możliwość ustawień w większości marek tv,że zawsze coś sobie ustawisz. Cenę samsungów podbijają ceny okularów. Dla przeciętnego oglądacza pewne niedomagania takich czy innych tv są praktycznie niezauważalne.
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
Mając ue55d8000 nie dostrzegłem zadnego migotania po ogladnieciu 2filmow w 3D pierwszy Piraci z Karaibów 2gi to AVATAR 3D fullHD i chyba kolega dick89 sie myli jesli chodzi o to ze z pod kata widac mniej w aktywnych na samsungu widac wszystko dokładnie mozan sobie chodzic po pokoju stac siedziec i wszystko widac, z lezeniem trzeba uwazac bo okulary pod katem 90 stopni od normalnego sie zaciemniaja (lezenie bokiem) to raczej w pasywnych wystepuje efekt ze po zmianie pozycji z siedzania prosto rzed telewizorem efekt 3d pryska. W d8000 dostałem 2pary okularow a kolejne sa na allegro za 119zł wiec to nie majatek, jedna para indukcyjnych kosztuje 240zł ale to juz troszke lepsza i wygodniejsza opcja.

Polecam zapuścic sobie AVATAR 3D i przetestowac oba telewizory ten film jest niesamowity pod tym wzgledem, a efekty sa nieziemskie.

Bedąc w saturnie miałem mozliwosc zobaczenia LG w pasywnym systemie, sonego i samsunga w aktywnym. z tej trojki wybralem odrazu samsunga.

Jesli chodzi o migotanie bedziesz je widzial i oko bedzie sie meczyc jak bedziesz w ostro naswietlonym pomieszczeniu a film 3D najlepszy efekt ma w zaciemnionym miejscu, ja opuszczam zaluzje i ciesze sie noca za dnia i pełnym komfortem z okularow 3D aktywnych nic wtedy nie miga. Ja polecam D8000
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Co samsungi zalegają na półkach. W lg matryce są IPS najlepszy kąt widzenia i odwzorowania kolorów. Lg otrzymał certyfikat na 3D. Mnie się jakoś wygodniej ogląda pasywne 3D. A 2D jakie porażajace różnice są miedzy tymi tv.Jest taka możliwość ustawień w większości tv,że zawsze coś sobie ustawisz. Cenę samsungów podbijają ceny okularów. Dla przeciętnego oglądacza pewne niedomagania takich czy innych tv są praktycznie niezauważalne.

:) bez zbędnych wycieczek osobistych.

Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia czy matryca jest 100Hz czy 200Hz to ok.
Płynność kolory kąty po stronie samsunga - mam nadzieję że choć porównywałeś te 2 modele.
O 3D napiszę tyle że oczywiście że 3D LG jest tańsze natomiast włącz sobie jakikolwiek sygnał na konwersji i bez okularów zobacz że obniża się rozdzielczość - obserwuj krawędzie. To że otrzymał certyfikat 3D o niczym nie świadczy.
Ogólnie uważam że to dobry TV ale pytanie było który jest lepszy....
 

dick89

New member
Temat widzę że się rozwinął. No i fajnie.
Jak przeglądałem fora, to w szczególności właśnie polecali te 2 modele. Oglądałem testy tych modeli.
Ranking telewizorów 3D (12/2011) | 3dManiaK.pl. Fajne zestawienie. 'Podpucha' ja właśnie nie komentuje tej uwagi pod tym względem ze wiem coś o tym kącie oglądania w okularach pasywnych czy aktywnych. Dlatego stworzyłem ten temat, bo właśnie, może tak jak ty podzieli się z innymi wrażeniami po zakupie, i bardzo dobrze, O TO CHODZI !!! Oczywiście, główną różnicę między tymi modelami to jest cena. A jak to jest z obrazem oglądanym w 2D. ?? Aha, dodatkowo przeczytałem że od przyszłego roku (2012) Sony będzie stosowało matryce z LG, więc to też cośo tym świadczy, że LG się poprawia. Myślę że granicę tutaj kupienia TV 3D musimy ustalić przy cenie np do 6000zł. Temat stworzony jest dla LG 570 oraz Samsung 8000. Lecz można wypowiadać się w o innych modelach. Co powiecie o modelu Samsung 6500. Czy warto dopłacać do S.8000?? Wiadomo im nowszy model, tym nowsze i lepsze podzespoły.
 

lukwlkp

New member
Tdx to ,że samsungi mozna dostać od ręki, a na LG czekałem ponad tydzien to było stwierdzenie faktu. Twierdzę , że są to porównywalne tv. Jak dla mnie LG jest wygodniejszy w użyciu. To jest moja subiektywna ocena.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tdx to ,że samsungi mozna dostać od ręki, a na LG czekałem ponad tydzien to było stwierdzenie faktu. Twierdzę , że są to porównywalne tv. Jak dla mnie LG jest wygodniejszy w użyciu. To jest moja subiektywna ocena.

Ja również uważam że ten LG jest wart swojej ceny. Natomiast obiektywnie samsung D8000 jest lepszy i nie wynika to tylko ze specyfikacji produktu ale też z bezpośredniego porównania obu tych modeli w akcji.
Porównujemy TV które kosztują LG ok 4200zł a Samsung ok 5800zł więc ciężko jest pisać że są porównywalne.

Czyli jak zwykle wszystko kwesta ceny :)
Pozdrawiam
 

lukwlkp

New member
Swoje robi hałas marketingowy i dla laika , a przecież to prawie wszyscy, oczywiście wyłączając ludzi z branży, szczegóły są nie do ogarnięcia. Dlatego postawiłem te tv na jednej półce szczególnie za pasyw w 3D i powiem szczerze nie bardzo podoba mi się dizajn samsunga chociaż jak zamieniałem sharpa 830 na LG 570 to się zastanawiałem nad tym samsungiem, ale przeważyła jakość do ceny. Zobaczymy może następny będzie samsung.
Pozdrawiam
 

Podpucha

New member
Co do obrazu 2D to tez niczego mu nie brakuje teraz cały czas sciagam filmy i porownuje właśnie przed chwila ogladalem Transformersów w 1080p a godzine wczesniej 2012 i obraz jest naprawde miodny przyjemnie sie wszystko oglada 2012 film nagrany z HBO przez dekoder nki a Transformersow sciagnolem na dysk zewnetrzny samsunga 500GB i wszystko ładnie daje rade, bardzo ładny i czysty obraz, nie wiem czy to jest jakis chwyt marketingowy te 800hz ale wszystko chodzi ładnie i płynnie nawet przy tych najbardziej dynamicznych akcjach, az geba sie cieszy mimo ze sie widało to juz w kinach :) Jak narazie nic w samsungu mnie nie zawiodło.
 

frytek

New member
tez mam taki problem.. już prawie kupiłem d8000 ale jednak... za tą samą cenę moge mieć 7 cali więcej (47) i 5 par okularów więcej (7) i pasywne 3d. W zamiar dostaje okropny design (sorry, ale do d8000 to w ogóle nie ma co porównywać.. LG jest tragiczny...) i podobno gorszy obraz w 2d.. ale tego nie jestem w stanie sprawdzić za bardzo (ustawienia sklepowe i w ogóle skepowa warunki są raczej mało miarodajne..)

A może do zestawienia jeszcze jakiś Sony? SONY KDL-46HX720 ?
 
Do góry