LG 42PT353 - zawieszanie sie TV?

b3b5

New member
Witam,

Takie felery LG 42PT353:

A) Oglądam np. na programie 21 coś. Wciskam w trakcie oglądania na pilocie 21 i TV się zawiesza tzn. nie reaguje na pilota (cały czas szary ekran i nie pali się czerwona lampka). Pomaga wyłączenie z sieci i ponowne włączenie.

B) Wyłączam odbiornik przyciskiem POWER gdy ostatnim kanałem oglądanym był np. 3. Włączenie TV przyciskiem 3 na pilocie powoduje zawis TV (cały czas szary ekran i nie pali się czerwona lampka). Pomaga wyłączenie z sieci i ponowne włączenie. Najbezpieczniej uruchamiać TV przyciskiem INPUT.

Może to nie wada modelu - może to usterka mojego egzemplarza? Jak ktoś wie to proszę o wypowiedź.
Acha mam SD z kablówki i poblokowałem cyfrowe kanały (o tych samych numerach jakie są w SD) żeby mi ich nie wybierało podczas przełączania pilotem (bo DTV się ustawiają na domyślne).

Pozdr.
B3B5

Przy okazji moja opinia:
================

Telewizor miał być tani, do oglądania głównie TV ze słabego sygnału kablówki SD (MMedia), czasami jakiś film Divx. Jako, że leżał w szafie stary komputer stacjonarny nie chiałem odbiornika TV z LAN'em - wolę internet niż te okrojone usługi oferowane w modelach z "internetem".

Jako ze mam sygnał TV słaby (poprzednio na CRT 20'' bez rewelacji) wyeliminowałem z rozważań LCD i FULL HD a wybralem Plazmę HD Ready (podziękowania dla HDTV-Forum :blagam:) - i powiem tak - nie zawiodłem się, obraz zupełnie dobry jak na taki sygnał (jakość sygnału pokazywania przez odbiornik w opcjach strojenia to 30-40% - cokolwiek to znaczy) można oglądać. Opcje dostosowania obrazu pozwoliły na ustawienie właściwych parametrów. Dźwięk całkiem niezły.

Odtwarzanie filmów z Pen Drive'a - bardzo dobry PLUS. Nie wiem jak LG 42PT353 to robi ale ten sam film Div'X na moim laptopie (17" full HD, LED) wygląda dużo gorzej niż na tym TV.

Podłączenie kompa przez HDMI -super. Klawiatura i mysz bez kabli, leżę na kanapie i się w internet gapie :).
Dla zainteresowanych napiszę (ja się zdziwiłem), że można uzyskać wyższe rozdzielczości niż natywna matrycy TV- wygląda całkiem nieźle w grach - ja testowałem 1600x900 - jest OK.

W tej cenie (1340 zł via internet + odbiór osobisty) Polecam.

 

b3b5

New member
Zadzwonie i opiszę.

Poniżej korespondencja z działem pomocy technicznej, może się komuś przyda.

LG wrote:
...prosimy o wykonanie resetu ustawień: Menu -> Opcje -> reset ustawień fabrycznych. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzała, prosimy o informację na temat źródła sygnału. Co jest podłączone do telewizora. Jeżeli jest to telewizja kablowa, jaki jest to standard przesyłania danych.

B3B5
Restart dokonany. Status błędów odbiornika Bez zmian.
Źródło to TVKablowa Multimedia SD podłączone do gniazda antenowego.


Dodam jeszcze jeden objaw, o którym zapomniałem napisać wcześniej:
C)
Czasem po wyłączeniu odbiornika przyciskiem na pilocie (POWER), TV się wyłącza w sposób nieprawidłowy tj. czerwona lampka się zapala a ekran jest czarny, a po chwili (ok 3-7 sek.)bez ingerencji użytkownika, ekran robi się ciemnoszary i gaśnie czerwona lampka- tego stanu nie można zmienić przy pomocy pilota oraz przycisków na przednim panelu TV. Wtedy też nic innego nie pozostaje jak wyłączyć zasilanie, czasem kilkukrotnie (przycisk na listwie antyprzepięciowej).

LG wrote:
[FONT=&quot]Prosimy o sprawdzenie czy dostawca usługi nie nadaje w sygnale programów zakodowanych w DVB-T MPEG4. Nadawanie tego sygnału drogą kablową nie jest zgodne z jego specyfikacją, co może powodować opisane nieprawidłowe działanie telewizora.
Jeżeli telewizja kablowa nadaje tylko sygnał analogowy, w celu zgłoszenia naprawy sugerujemy kontakt z infolinią pod numerem telefonu 801 54 54 54.





[/FONT]
 

wojtekwroc

New member
Mam pytanie.
Planuje zakup tego TV.
Głównie filmy USB ( pen , hdd zewnetrzny ) oraz koncerty DVD.
Czasami jakas gra z PC.
Rzadko Telewizja ( antena pokojowa )

aktualnie mam tuner TV w kompie , monitor Samsung 215TW 21" LCD z antena pokojowa.
Antena - http://www.tinyurl.pl?LjNJrdz5
Obraz z tej anteny jest w/g mnie bardo dobry. ( 1, 2 , tvn , polsat , tvp info )

Ostatnio slyszalem ze czesto podczas burzy padaja TV ( plyty glowne w TV ) Czy musze odlaczac ta antene podczas burzy ? ( antena jest w pomieszczeniu nie na zewnatrz. Dekodera zadnego nie ma.

Jak bedzie wygladal obraz z tej anteny na tym LG ?
Bo o obraz z DVD oraz z filmow z USB ( pen , hdd ) sie nie obawiam.

Jakie jes srednie zuzycie pradu w tym TV ? Ktos moze mierzył ?
Moze jakis link jak poprawnie ustawic ( skalibrowac TV ? )

Nie rozumienm tego :
"LG wrote:
Prosimy o sprawdzenie czy dostawca usługi nie nadaje w sygnale programów zakodowanych w DVB-T MPEG4. Nadawanie tego sygnału drogą kablową nie jest zgodne z jego specyfikacją, co może powodować opisane nieprawidłowe działanie telewizora."

nie zgodne ze specyfikacja tego TV ?

z gory dziekuje za pmoc.
 
Ostatnia edycja:

b3b5

New member
A) Oglądam np. na programie 21 coś. Wciskam w trakcie oglądania na pilocie 21 i TV się zawiesza tzn. nie reaguje na pilota (cały czas szary ekran i nie pali się czerwona lampka). Pomaga wyłączenie z sieci i ponowne włączenie.

B) Wyłączam odbiornik przyciskiem POWER gdy ostatnim kanałem oglądanym był np. 3. Włączenie TV przyciskiem 3 na pilocie powoduje zawis TV (cały czas szary ekran i nie pali się czerwona lampka). Pomaga wyłączenie z sieci i ponowne włączenie. Najbezpieczniej uruchamiać TV przyciskiem INPUT.


C) Czasem po wyłączeniu odbiornika przyciskiem na pilocie (POWER), TV się wyłącza w sposób nieprawidłowy tj. czerwona lampka się zapala a ekran jest czarny, a po chwili (ok 3-7 sek.)bez ingerencji użytkownika, ekran robi się ciemnoszary i gaśnie czerwona lampka- tego stanu nie można zmienić przy pomocy pilota oraz przycisków na przednim panelu TV. Wtedy też nic innego nie pozostaje jak wyłączyć zasilanie, czasem kilkukrotnie (przycisk na listwie antyprzepięciowej).

LG wrote:
[FONT=&quot]Prosimy o sprawdzenie czy dostawca usługi nie nadaje w sygnale programów zakodowanych w DVB-T MPEG4. Nadawanie tego sygnału drogą kablową nie jest zgodne z jego specyfikacją, co może powodować opisane nieprawidłowe działanie telewizora....

[/FONT]

Przeprogramowałem TV jeszcze raz ale pominąłem rejestrację kanałów cyfrowych, bo i tak były tam jakieś badziewne 2 stacje. Reszta tj. 60 kanałów cyfrowych była "pusta" ale numery pozajmowane. W każdym razie teraz nie mam żadnych kanałów cyfrowych a jedynie analogowe i wszystko jest OK. Błędy A, B, C nie występują już w moim egzemplarzu.

Ciekaw jestem jak bym miał dekoder MultiMedia i sygnał puszczony po HDMI czy też by tak było.

Pozdr.
 

vheider

New member
zgłoś zawieszanie się TV do serwisu LG jeśli masz gwarancję, miałem ten sam problem i zrobili to na miejscu w kilkadziesiąt minut
Czy Twoja usterka miała miejsce za każdym razem kiedy wyłączałeś TV? U mnie dzieje się to zupełnie losowo i martwię się że serwis może uznać odbiornik za sprawny bo akurat prz ynich wszystko będzie OK.
 

przemoprzem

New member
Witam. Też mam TV LG - nie pamiętam modelu, a tv jest w innym mieście. Po tygodniu zaczęły się problemy z zawieszaniem TV. Zrobiłem aktualizację oprogramowania ale nic to nie dało. TV raz chodzi tydzień dobrze, a później albo zwiecha totalna, albo TV reaguje z kilku minutowym opóźnieniem na "komendy" z pilota.

Jutro serwisant ma przywieźć TV, przez dwa tygodnie na serwisie nic się nie działo - informacja z infolinii LG - serwis nie stwierdził usterki. W sumie TV chyba ze 3 tygodnie było już w serwisie, za pierwszym razem wymienili zasilacz - ale ot tak po prostu na chybił trafił - nic to nie dało.

TV kablowa w Połańcu - nadają sygnał analogowy i cyfrowy. Bez sensu sytuacja - TV przystosowany do odbioru TV cyfrowego, ale z tego co wyżej napisano przy cyfrowym się zawiesza.

Ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu?
 

digitalus

Banned
Witam
Proponuje podlaczyc antena zewnetrzna .Jesli odleglosc od nadajnika nie jest duza to moze byc antena pokojowa , lub nawet antena teleskopowa od starego telewizora np crt sony.
Wyszukac kanaly cyfrowe , sprawdzic czy jest poprawa.Jesli telewizor nie bedzie sie zawieszal to wine ponosi telewizja kablowa.Trzeba zglosic usterke do telewizji kablowej.
Po podlaczeniu zwyklej anteny najlepiej wyszukac kanaly recznie. Wybierajac kanal .Wykaz kanalow na ktorych nadaje dvb-t , tutaj
http://www.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html
W przypadku wyszukania automatycznego telewizor moze wyszukac kanaly telewizji mobilnej polsatu, kanaly sa kodowane i tylko zasmiecaja liste kanalow. Jesli jestesmy w zasiegu telewizji mobilnej polsatu to 42pt353 na pewno wyszuka i zapisze kanaly telewizji mobilnej.



Mam pytanie.
Planuje zakup tego TV.
G

Ostatnio slyszalem ze czesto podczas burzy padaja TV ( plyty glowne w TV ) Czy musze odlaczac ta antene podczas burzy ? ( antena jest w pomieszczeniu nie na zewnatrz. Dekodera zadnego nie ma.

.
W czasie burzy odlaczam wszystko nawet kabel sieciowy od internetu i nie jest to zart. Po ostaniej burzy na osiedlu uszkodzeniu ulegly wszystkie domofony w kazdym bloku, siec internetowa i bardzo duzo telewizorow. Proponuje kupic listwa zasilajaca z bezpiecznikiem i podlaczyc do gniazdka z uziemieniem. Sprzet wylaczac zawsze wylacznikiem sieciowym nie pilotem. Wylaczenie telewizora pilotem nic nie daje . W czasie burzy ryzyko uszkodzenia telewizora jest bardzo duze.

Wracajac do 42PT353. Kolega ma ten telewizor, sprawuje sie dobrze. Bardzo dobra jakosc obrazu z dvb-t. Na pewno lepsza niz w lcd .
Dobre komentarze na ceneo.
http://www.ceneo.pl/;01511058015-10.htm
 
Ostatnia edycja:

przemoprzem

New member
Dzwoniłem do serwisanta kablówki - temat znany od innych klientów, ale jedynie użytkowników TV LG. No i kicha niesamowita, babcia kupiła nowy TV a tu się okazuje, że kanałów cyfrowych nie może obejrzeć bo TV się zawiesza.

Dziś ma serwisant podjechać i oddać TV ... bez stwierdzonej usterki. Jakiś znajomy tego faceta od kablówki też miał LG i się go w końcu pozbył, bo serwis go olał.

Nagram TV jak się zawiesi, wyślę do serwisu LG filmik i niech coś myślą. Jaja jak berety, kablówka nic nie zmieni bo jedynie z LG są problemy - podobno ich soft - LG - jest nieprawidłowy.
 

digitalus

Banned
Bardzo dziwne.Kolega ma 42pt353 nie ma zadnych problemow z odbiorem z cyfrowej kablowki i kanalow dvb-t z anteny zewnetrznej. Jakosc obrazu wzorowa.
Sprawdziles czy telewizor nie zawiesza sie w czasie odbioru programow dvb-t z anteny zewnetrznej?
Zrobisz prezent babci ,nie bedzie musiala placic telewizji kablowej .
Kup antene za 30 zl . Babcia bedzie mogla ogladac kilkanascie programow cyfrowych za darmo.
Jesli odleglosc od nadajnika to okolo 40, 50 km to np taka antena
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_16-21-69_dvb-t_A1610.htm
Jesli odleglosc od nadajnika mniejsza to wystarczy nawet taka antena.
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_11-elementowa_dipol_11-21-69_A1112.htm
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Dzwoniłem do serwisanta kablówki - temat znany od innych klientów, ale jedynie użytkowników TV LG. No i kicha niesamowita, babcia kupiła nowy TV a tu się okazuje, że kanałów cyfrowych nie może obejrzeć bo TV się zawiesza.

Dziś ma serwisant podjechać i oddać TV ... bez stwierdzonej usterki. Jakiś znajomy tego faceta od kablówki też miał LG i się go w końcu pozbył, bo serwis go olał.

Nagram TV jak się zawiesi, wyślę do serwisu LG filmik i niech coś myślą. Jaja jak berety, kablówka nic nie zmieni bo jedynie z LG są problemy - podobno ich soft - LG - jest nieprawidłowy.

Pretensje to możesz jedynie mieć do "szanownej amatorskiej kablówki" a nie do telewizora LG czy jego softu. A dlaczego? a dlatego, że idą na skróty :) i prawdopodobnie nadają programy HD (mpeg 4) w konwersji do mpeg 2 lub stosują jeszcze inne kombinacje z sygnałem ala "cyfrowy". Oczywiście oficjalnie Twój operator do tego nie przyzna się.
Mam PDP LG 50PA6500 na kablówce cyfrowej i nie mam z tym najmniejszego problemu.
 

przemoprzem

New member
To nie jest TV z tematu, nie pamiętam dokładnie modelu, a jak już pisałem TV nie jest u mnie w domu więc w tym momencie nie sprecyzuje.

Nie robiłem testów z innym sygnałem, jedynie takie informacje dostałem do faceta od kablówki parę minut temu, że zna temat i dotyczy on jedynie TV LG i zawieszania się na kanałach cyfrowych.

Jutro podjadę i zrobię jedynie listę kanałów z TV analogowej i zobaczymy czy będzie sytuacja się powtarzać. Oczywiście na dłuższą metę pozostanie bez możliwości oglądania TV cyfrowej jest bez sensu - będzie coraz więcej kanałów, również w HD więc po diabła było wydawać kasę na TV z którego nie można w pełni korzystać.

Nie wiem jak wygląda kablówka od strony technicznej - zapewne facet nie zmieni nic u siebie, bo od roku wie, że problem jest jedynie z TV LG. Może i nie robi tego profesjonalnie, ale szczerze mówiąc - nie bardzo mnie jako klienta LG i kablówki interesuje. Kupiłem TV marki LG i tylko z tej firmy telewizorami są problemy.

Sam mam LG 42LD465 tyle, że jedynie co korzystam to z USB movie i cyfrowego polsatu - problemów od ponad dwóch lat nie ma żadnych, DVBT nie sprawdzałem bo i tak nie ma na razie tam nic ciekawego w porównaniu do Familijny HD+Extra HD+Sport HD.

EDIT.
Model to 32LK450-2H.B. Serwisanta nie ma, nie odezwał się - pewnie dziś go nie będzie. Czy z tym "profesjonalizmem" kablówki to chodzi o to, że mogą nadawać nie w DVB-T tylko w DVB-C? Bo tak czytam o sygnałach cyfrowych w kablówkach i niektóre TV nie odbierały nic cyfrowego z kablówki bo był to sygnał DVB-C nieobsługiwany przez niektóre TV na rynek polski.

EDIT 2
W instrukcji jest napisane, że TV obsługuje system TV cyfrowej DVB-T oraz DVB-C, czyli nie tędy droga...
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Typowy sygnał telewizji kablowej to DVB-C (dla PL w mpeg4) a nie DVB-T. Też tak bywa że dostawca konwertuje ten sygnał do DVB-T (ale w mpeg2) aby wszyscy odbiorcy cieszyli się cyfrową TV nawet w tych starszych odbiornikach, które nie mają dekodera mpeg4 ( jest to niezgodne ze standardem tel. kablowej).
A czy w instrukcji pisze, że telewizor obsługuje sygnał telewizji cyfrowej (DVB-T naziemny, DVB-C kablowy) w mpeg4? Jeżeli nie obsługuje to d...pa, jest to stary model z okresu kiedy nie było wiadomo jaki w Polsce zostanie przyjęty standard telewizji cyfrowej, a jest nim mpeg4 a nie mpeg2 jak mają inne kraje wcześniej wprowadzające TV cyfrową np. Niemcy. Zaznaczam (aby nie narzekać na standardy :) ), że mpeg4 jest sygnałem o wyższych parametrach:)
Wnioski:
-telewizor ma dekoder mpeg2 a nie ma mpeg4 jaki wymagany jest u nas;
-jeżeli TV ma dekoder mpeg4 dalej pozostaje problem nie profesjonalnej TV kablowej;
 
Ostatnia edycja:

rybka1975

New member
Dokładnie tak jak kolega @Im648 to kwestia standardów i wymogów ,ale argument ,że " tv lg model xxx ma problem z dvb-c" jest raczej z punktu nawet nie logiki a techniczny bez zasadny , bo te tv lg mają taką samą technologię przetwarzania sygnału co każda inna marka , albo posiada dekoder mpeg 4 albo nie i wszystko się do tego ogranicza , kwestia dekodowania z mpeg 4 do mpeg 2 jest chyba raczej nie profesjonalnym podejściem do usług bo to może skutkować zakłóceniami , albo operator tv kablowej stosuje się do standardów przekazu cyfrowego albo kombinuje ja bym nie obwiniał lg , i generalizował że to wina lg , mam sam dekoder dvb-c i lg 6500 , również mam osobno sygnał tv dvb-t i żadnego problemu nie ma , co najwyżej kwestia może być jeszcze zgrania dekodera i modułu dostępu ,ale chyba od dawna te parametry są znormalizowane , proponuję sprawdzić na syg. analogowym i osobno na syg. z dvb-t ( nawet na wew. antenie w pokoju dla testu ) .
 

przemoprzem

New member
No więc historia zakończyła się następująco:
Pan serwisant nie dotarł we wtorek - nie poinformował, że go nie będzie. W czwartek (środa święto było) babcia zadzwoniła - "No jednak usterka występuję, zamawiamy nową płytę główną, ale staramy się aby LG uznało wymianę TV na inny".

W piątek jechałem do Kielc, zadzwoniłem jeszcze do nich - "czekamy na płytę, na dziś raczej nie będzie, zapewne we wtorek-środa TV będzie oddany". O 15 dzwoni babcia, że dzwonili z serwisu, aby podjechać po kwit -"serwis uznał, że TV nie będzie naprawiany. LG sposób załatwienia reklamacji przekazuje na sprzedawcę". Podjechałem po kwit, następnie od razu do Makro w Kielcach, mówię kobitce jak się ma sprawa i od razu zaznaczam, że chciałbym zwrot kasy - ok, kasa od razu oddana :).

Babci załatwiłem 10-letni CRT ... LG, jak coś będzie w promocji na miejscu to się kupi :). W neonet jest jakiś samsung za 999 zł - może jego weźmie, byle by tylko matryca matowa była.

Tak więc powodem nieprawidłowości była płyta główna w TV.
 

251kris

New member
Witam,
tez miałem problemy z zawieszaniem się tego telewizorka, ale od kiedy wzmocniłem sygnał, problem ustał.
Mam natomiast pytanie co pracy przewodnika po programach. Czy to normalne, że po włączeniu TV przewodnik EPG nie wyświetla nazw programów? Pokazuje je dopiero po wejściu w dany kanał.

pozdr,
Krzysiek
 
Do góry