LG 42PT353 vs ?? czy jeszcze warto?

Nsqik222

New member
Witam,
czy warto na chwile obecną inwestować w ten TV LG 42PT353 czy może jakaś alternatywa kwota +/- 2.000zł
Telewizor ma służyć głównie do oglądania C+ lub N-ki, czasami jakiś film HD z dysku, odległość na chwilę obecną jakieś 2,5m pokój z żaluzjami (oglądam głównie wieczorami). Czy w tej kwocie jest jakaś ciekawa alternatywa np. LG 37LV375S lub 42SL9500 lub Samsung UE37C5000. Podoba mi się też Samsung UE37D6500 tylko trochę za drogi :/
Proszę o rade.
 

edkowski

New member
Witam

Panowie ja ten tv sprawuje się w transmisjach sportowych sd i hd,telewizor jest tani i mam obawy,że będzie z tym problem.

pozdrawiam
 

Nsqik222

New member
Ok, a powiedzcie proszę jaki będzie odbiór kanałów Full HD i filmów BR, nie ukrywam że zależy mi na tym aby było widać jednak że obraz jest HD a ta plazma to tylko HD Redy. Wczoraj wybrałem się do sklepu miałem na pendrivie parę "sampli" 1080p ale niestety ostatnia sztukę sprzedali więc zostanie mi zamówienie przez internet bez możliwości wcześniejszego sprawdzenia na żywo jak sobie ten Tv radzi z takim formatem.Przypomnę że odległość z jakiej będzie oglądany to 2,5-3m.
 

don111

Banned
Jakość obrazu jest bardzo dobra, jednak na hd ready nie będzie różnicy między 720p a 1080p (chyba że będzie różnica w bitrate filmu). Przy 2,5m to i tak bez większego znaczenia, 42' to zbyt mały telewizor do sygnału HD przy takiej odległości, tym bardziej do zobaczenia odczuwalnie większej różnicy między 720p a 1080p.
Przy budżecie 2 tys. nie powinieneś mieć jednak takiego dylematu, jest Panasonic 42S30, zapewni lepszy kontrast przy wieczornym oglądaniu.
 

Nsqik222

New member
Hmm i znów dylemat dołożyć te 500zł czy nie :) skoro różnica znikoma, nawymyślają tych modeli człowiek tylko głupieje :) Powiedzcie czy ten Panasonic jest warty tej dopłaty czy brać LG. Wiem że truje tutaj niektórym dup.... ale sami wiecie jak to jest.
Dzięki
 

don111

Banned
jeśli oglądasz sporo wieczorem w zaciemnieniu, to warto dołożyć, sporo lepszą czerń oferuje Panasonic, również rozdzielczość obrazu ruchomego nieco lepsza
 

Nsqik222

New member
Byłem wczoraj w MM i porównałem obraz na LG 42PT353 i Samsungu UE37D5000 i moje odczucia są takie że jednak ostrość i szczegółowość wyświetlanego obrazu na + dla D5000 (miałem materiały .mkv 1080p) sporo więcej szczegółów dostrzegłem na Samsungu. Obraz na LG też był ok ale taki bardziej "mydlany". filmy miałem na pendrivie, LG błyskawicznie wczytywał zawartość i czytał wszystko, odtwarzanie bardzo płynne, natomiast Samsung nie widział wszystkich plików i bardzo "przycinał" w czasie oglądania. Czy można to jakoś poprawić w Samsungu? Chciałem porównać jeszcze 42PT535 z Panasem S10 ale niestety go nie mieli.
 

tdx

New member
Bez reklam
Byłem wczoraj w MM i porównałem obraz na LG 42PT353 i Samsungu UE37D5000 i moje odczucia są takie że jednak ostrość i szczegółowość wyświetlanego obrazu na + dla D5000 (miałem materiały .mkv 1080p) sporo więcej szczegółów dostrzegłem na Samsungu. Obraz na LG też był ok ale taki bardziej "mydlany". filmy miałem na pendrivie, LG błyskawicznie wczytywał zawartość i czytał wszystko, odtwarzanie bardzo płynne, natomiast Samsung nie widział wszystkich plików i bardzo "przycinał" w czasie oglądania. Czy można to jakoś poprawić w Samsungu? Chciałem porównać jeszcze 42PT535 z Panasem S10 ale niestety go nie mieli.

Zastanawiające te MKV 1080p co tak płynnie chodziły na LG to audio miały w DTS?
Pierwszy słyszę żeby LG czytał więcej kodeków niż samsung serii D
 

Nsqik222

New member
Nie wiem czy dzwięk był DTS czy AC3 ale wszystko odtwarzał płynnie i z dzwiękiem, a Samsung nie dość że nie widział niektórych plików to bardzo przycinał nie dało się oglądać, sprawdzałem na serii D5000 i D6000 sprzedawca też nie potrafił odpowiedzieć dlaczego na samsungu tak zacina. Więc ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiec... To Ty pisałeś że LG widział wszystko i wszystko odtwarzał.
Wiec pytanie jest do Ciebie czego samsung nie widział?
 
Do góry