LG 42PJ350 - skalowanie obrazu SD

conrdd

New member
Witam

Zamierzam kupić tytułowy LG - doczytałem jednak na forum iż nie posiada on funkcji automatycznego skalowania obrazu do pełnego ekranu (jak np. Panasonic). Czy to prawda? Czy użytkownicy tego modelu mogliby powiedzieć jakie opcje skalowania obrazu są dostępne dla użytkownika i jak one się sprawują w praktyce?

TV podłączony będzie do zwykłej anteny i ma wyświetlać naziemną telewizję cyfrową.

Dodam że korzystałem z tej funkcji w Panasonicu przy odbieraniu TV naziemnej cyfrowej jak i SD z Polsatu Cyfrowego i pomimo pewnych wad sobie ją chwaliłem. Po tym jednak jak przesiadłem się na N-kę i kabel HDMI auto przestało reagować i również da się z tym żyć. Tyle że w przypadku N-ki skalowania do części programów bierze na siebie dekoder N-ki. Nie wiem jak to będzie wyglądało przy LG i naziemnej cyfrze.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
ustawiasz w telewizorze format 16:9 (panoramiczny) i problem rozwiazany
jesli chodzi natomiast o pseudo kanaly hd np axn albo tvp1(hd) to nie pomoze tu zaden telewizor lub tuner. obraz czasami bedzie wyswietlany z czarnymi pasami po lewej i prawej stronie ekranu.
sztuczne rozciaganie w tym przypadku nie dziala.
 
W

witek_z

Guest
Gdy ustawisz tak jak radzi digitalus będziesz miał zniekształcenia gdy bedą nadawać w formacie 4:3.
Jeśli stacja nadaje w formacie 4:3 i w letterbox telewizor nie rozszerzy program na cały ekran jeśli będzie ustawiony na tryb "oryginalny", panasonic to potrafi.
 

digitalus

Banned
fakt beda znieksztalecenia gdy program nadawany jest w 4:3 ale jak mozna ogladac programy z szarymi pasami po lewej i prawej stronie ekranu. wybieram format 16:9 bo wtedy obraz jest na pelnym ekranie.
w ogole co to ma byc gdy np kanal ha de axn albo tvp 1 ha de nadaje program z czarnymi pasami po bokach ekranu:) aby poprawnie ogladac ten program trzeba chyba kupic telewizor kineskopowy bo zaden telewizor nie potrafi wyswietlic obrazu na pelnym ekranie.
ogladanie w formacie 4:3 nawet nie jest zalecane w lcd bo moze doprowadzic do czegos takiego
http://obrazki.elektroda.net/83_1228747918.jpg
http://obrazki.elektroda.net/44_1228748131.jpg
jesli ktos uwaza ze zdjecia nie sa prawdziwe to podobny przyklad tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/235091-post1.html
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
Gdzieś też wyczytałem o "wypaleniach" LCD i zastanawiam się co się tam może wypalić?, myślę że ktoś kogoś robi w jajo.
 

digitalus

Banned
przeciez w niektorych telewizorach lcd( instrukcja telewizora) jest ostrzezenie. producent na pewno ma wystarczajaca wiedze na ten temat.
zaraz mamy skojarzenie z monitorem komputerowym. przeciez tam nie ma takiego ostrzezenia. nie ma bo monitory lcd sa bardziej przystosowane do pracy z staycznymi obrazami
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
No dobra, ale mimo wszystko co się wypala ciekły kryształ czy kolorowe filtry?
 

digitalus

Banned
to odpowiedz (dotyczy lcd)
Wspomniane przez Pana zagrożenia występują we wszystkich typach
wyświetlaczy - kwestia ile czasu obraz statyczny będzie wyświetlany . W
zależności od indywidualnych warunków ustawień kontrastu, jasności
oraz typu wyświetlacza jego budowy, czasu reakcji . W niektórych
przypadkach wystarczy monitor odłączyć na pewien okres czasu aby
kryształy powróciły do swej specyfikacji, jednakże w niektórych
przypadkach uszkodzenia mogą być nieodwracalne - przed czym przestrzega
właśnie ten zapis w instrukcji.
 
W

witek_z

Guest
No jak to przecież taka zasada działania LCD, przepolaryzowuje się ciągle w czasie działania.
 

conrdd

New member
Połaszczyłem się na divx po USB i mam 42PJ550. Obraz SD świetny, testowe divx także zaskakująco dobre (byłem pewien że na tak dużym ekranie będzie sieczka a tu całkiem całkiem). W sumie przy LG dużo pozytywnych wrażeń. Przy wyłączonym telewizorze czarny ekran jest lustrem tyle że po włączeniu lustro znika. Światło mam z kinkietu obok TV i nic się nie ma prawa odbijać. Tylko jedno pytanie: ktoś wieszał ten (lub pokrewne) telewizory na wkręconych fabrycznie śrubach na wieszaku? Nie są ona za krótkie?
 

bigxlx

New member
To zalezy od grubosci wieszaka, ale lepiej dac swoje - dlugosc to minimum tyle co stare + grubosc wieszaka i bedzie OK. Groszowa sprawa.
 
Do góry