LG 42LW570S i DVR

ovner

New member
Powalczyłem i odpaliłem DVR na w/w tv bez problemu. Dziś przyszedł pilot magic motion i teraz w ogóle niema problemu z nagrywaniem :eek:k: poprostu oglądam program, 3 kliki i już się nagrywa.
Niestety to mi nie wystarcza, więc zabrałem się za lekturę na zachodnich i wschodnich forach, celem dobrania się do zasobów dysku po nagraniu. Efektem tego wiem że:
Dysk po inicjalizacji dzielony jest na 2 partycje, pierwsza z systemem plików JFS gdzie są foldery
Kod:
00000001rec
00000002rec
...
0000000xrec
numeracja rosnąca wraz z kolejnymi nagraniami
Kod:
TS
TMP
puste

W folderach 0000000xrec znajdują się pliki
Kod:
0000000100000001IDX
0000000100000001STR
0000000100000001THM
plik 0000000100000001STR jest plikiem-kawałkiem z nagranym materiałem podzielonym jak to widać podczas odtwarzania, THM prawdopodobnie to thumbail z klatką z nagrania, IDX niewiem.
Druga partycja 50MB z systemem plików EXT2
Bez problemu partycje odczytujemy pod linuxem, kopiujemy pliki z konta root, inaczej dostęp do folderów zabroniony.
Pliki ma na dysku, lecz niestety nie umie w żaden, ani żadnym programem na windowsie odpalić plików STR, z opisu na necie wynika że program TSDOCTOR umie połączyć i przekonwerterować pliki do formatu .ts, niestety umnie wywala się przy odczycie pliku STR.
Czy ktoś walczył z odczytem na komputerze filmów nagranych przez DVR z TV LG ? , może jakieś sugestie i coś się uda wykombinować.
 

erzlot

New member
Odpaliłeś ale chyba tylko dla DVB-T, natomiast wątpię czy działa w przypadku nagrania TVSAT. U mnie jest komunikat "brak sygnału do nagrania". Zwróciłem się już do serwisu LG, ale na razie idą w zaparte i odpisali, że to wina modułu lub karty. To przecież bzdura, bo są kanały FTA które chodzą bez modułu i karty. I też nie można nagrać. Jestem pewien, że to jakaś blokada w sofcie.
 

ovner

New member
DVR działa tylko na DVB-t, DVB-c z satelity nie nagrasz, tak jak z żadnego z wejść to potwierdzone przez innych, nie jestem pewien co do analogowej tv, ale chyba też nie można nagrać, musze to sprawdzić.
 

prezes_kk

New member
Hej tez mam ten TV i jak podlacze dysk bez zalozonych partycji to wyswietla sie informacja czy che go uzyc na DVR po czym nie umie skonczyc inicjalizacji i dysku nie widzi. Jesli jest zalozony jakis system plikow to poprostu go pokazuje jako urzadzenie masowe usb. Dysk to 2.5" 40GB podlaczone przez usb. Wersja FW 4.04.10. Czy cos jeszcze trzeba ustawiac zeby moc uzyc dysku do nagrywania?
Dziekuje za informacje
 

okrasz

New member
W jaki sposób opcja DVR jest dostępna? Teoretycznie DVR jest niedostępne w Polsce. Fragment z dokumentacji (strona 79 z 42LV570S):

Funkcja cyfrowej nagrywarki wideo (DVR)
(Ta funkcja jest aktywna tylko w Finlandii, Szwecji,
Norwegii, Danii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainie, Kazachstanie,
Litwie, Estonii, Łotwie i Czechach.).
 

jacekk23

New member
Ja odblokowałem DVR w 47LV570S korzystając z podpowiedzi na youtube. Dioda z pilota, dwa kable zakończone wtykiem jack oraz odpowiedni dźwięk z laptopa. Działa.
Czy ktoś uruchomił nagrywanie wogóle po odblokowaniu? Mam sygnał w chwili obecnej analogowy i nie wiem czy nagrywarka rzeczywiście nie działa na analogu czy brakuje mi przycisku REC na pilocie? Jeżeli ktoś włączył nagrywanie to niech podpowie jak?
 

geo570

New member
Powalczyłem i odpaliłem DVR [...] Pliki ma na dysku, lecz niestety nie umie w żaden, ani żadnym programem na windowsie odpalić plików STR, z opisu na necie wynika że program TSDOCTOR umie połączyć i przekonwerterować pliki do formatu .ts, niestety umnie wywala się przy odczycie pliku STR.

Mam podobny problem. Po aktywacji DVR (32LW570S, fw 4.04.11) programy z DVB-C i DVB-T ładnie się nagrywają i odtwarzają na TV, jednak po zgraniu plików STR linuxem na PC nic z nimi nie mogę zrobić. Kontretnie: VLC player ani żaden inny odtwarzacz ich nie chce odtworzyć, a TSDoctor wywala się przy otwieraniu na "PMT scan" z komunikatem "PMT invalid or missing! New PMT could not be created".

Według opisu ze strony Wiki (openlgtv.org***/wiki/index.php/Tutorial:_How_to_extract_movies_from_an_LG_DVR/PVR_HDD) nie powinno być takich problemów. Co robić?
 

quasimoto

New member
Witam. Czy ktoś ma sposób na przeniesienie plików nagranych w LGku za pomocą DVR, na PC aby można było je odtworzyć w pc, przekonwertować. To jest wkurzające że kupujesz dysk usb i aby nagrywać z TV, masz uziemiony dysk którego już do niczego nie użyjesz bez formatu. Nie dość że LG uziemia dysk tylko do siebie to jeszcze absorbuje dysk w całości. Tak więc albo LG i nic więcej dla dysku jeżeli nie chcesz sformatować tego co nagrałeś przez DVR, albo zapomnij o DVR bo po co Ci to jeżeli nagrasz se coś z TV, po czym musisz za każdym razem dysk formatować kiedy go chcesz podłonczyć z LG do PC i na odwrót.
 

simoon78

New member
Chciałem zapytać, czy nie pojawia Wam się taki komunikat w TS Doctorze:

invalidpvr.jpg


Niestety filmy są szyfrowane tak by mógł je odtwarzać tylko egzemplarz nagrywający, ale może jacyś magicy to rozgryza :)

Gwoli ścisłości to obserwacja z serii LM, ale może jest tak też dla LW, co potwierdzać może ten wpis:
http://openlgtv.org***/forum/viewtopic.php?f=3&t=713

OpenLG nie podaje niestety na jakich modelach opisywana metoda działa.
 
Ostatnia edycja:

geo570

New member
dysk DVR do różnych celów

LW570S szyfruje nagrania. Czas to rozgryźć. Nie ma sensu czekać tylko próbować. Mam za sobą kilka nieudanych prób, ale już coś wiadomo.

Generalnie LG LW570S zapisuje nagrania na 2 partycjach: pierwsza - o większej pojemności - w formacie JFS zawiera katalogi z poszczególnymi nagraniami, oraz druga - malutka - w formacie ext3 - zawiera wykaz nagrań czy coś w rodzaju informacji o dysku. Obie partycje można założyć przy pomocy Linuxa i teraz na gorąco po testach, które wykonałem ustosunkuję się do poniższego:

Witam. Czy ktoś ma sposób na przeniesienie plików nagranych w LGku za pomocą DVR, na PC aby można było je odtworzyć w pc, przekonwertować. To jest wkurzające że kupujesz dysk usb i aby nagrywać z TV, masz uziemiony dysk którego już do niczego nie użyjesz bez formatu. Nie dość że LG uziemia dysk tylko do siebie to jeszcze absorbuje dysk w całości. Tak więc albo LG i nic więcej dla dysku jeżeli nie chcesz sformatować tego co nagrałeś przez DVR, albo zapomnij o DVR bo po co Ci to jeżeli nagrasz se coś z TV, po czym musisz za każdym razem dysk formatować kiedy go chcesz podłonczyć z LG do PC i na odwrót.

1) przenoszenie nagrań

Nie umiemy jeszcze zdeszyfrować nagrań ale przenieść z dysku na dysk - owszem. Do odczytu nagrań można wykorzystać np. Ubuntu Linux, który umie odczytywać partycje JFS i ext3. Z moich testów wynika, że wystarczy skopiować katalogi i pliki z obu tych partycji na analogiczne partycje innego dysku. Będą się odtwarzać z innego dysku. Co więcej, będzie można dokonywać dalszych nagrań, z uwzględnieniem pojemności aktualnie podłączonego dysku.

Tu uwaga: jeśli mamy problemy z kopiowaniem plików/katalogów proszę wejść w dany katalog (dyski USB są montowane w Linux Ubuntu w podkatalogu /media) i wykonać w nim polecenie:

Kod:
sudo chmod 777 *
co nada pełne uprawnienia dla wszystkich widocznych tam plików/katalogów i umożliwi kopiowanie/kasowanie.


2) wykorzystanie dysku na nagrania i inne zasoby

Na dysku, który normalnie zainicjowany w telewizorze jest w całości przeznaczony na nagrania DVR można umieścić także inne dane. Oto sprawdzony przeze mnie sposób postępowania (zapewne jeden z wielu):

Potrzebujemy system, który umożliwia odczyt, tworzenie i formatowanie partycji JFS, ext3 i NTFS. Mi do tego celu posłużył łatwy w użytkowaniu Linux Ubuntu 10.04.
W pierwszym kroku musimy dodać do systemu obsługę tworzenia partycji JFS. W tym celu w menedżerze pakietów Synaptic wyszukujemy i instalujemy pakiet jfsutils.
W drugim kroku zakładamy partycje, np. "Narzędziem do obsługi dysków". Wpierw usuwamy obecne partycje, a następnie:
- tworzymy pierwszą partycję na nagrania o stosunkowo dużej pojemności wybierając typ partycji: Pusta (w tym momencie etykieta nie jest istotna)
- tworzymy drugą partycję o typie ext3 i etykiecie np. LG_ext3 na wykaz nagrań (wystarczy np. 100MB albo nawet mniej)
- tworzymy jedną lub dwie inne partycje, które wykorzystamy do innych celów (może być np. NTFS)
W trzecim kroku musimy sformatować tę pierwszą pustą partycję w formacie JFS. W tym celu sprawdzamy jakie ma oznaczenie (u mnie /dev/sdb1) i formatujemy ją poleceniem:

Kod:
sudo mkfs.jfs -L LG_jfs /dev/sdb1
podając hasło root'a (jeśli nie było ustalone - nadać hasło poleceniem passwd root)

Teraz mamy już sformatowane wszystkie partycje, ale jeszcze czegoś brakuje. Znaczniki partycji są inne niż wymaga tego telewizor. Dlatego modyfikujemy znaczniki 2 pierwszych partycji (LG_jfs i LG_ext3) następująco:
uruchamiamy narzędzie fdisk na tym samym dysku (nie pomylić oznaczenia!):

Kod:
sudo fdisk /dev/sdb
po czym wybieramy polecenie zmiany typu partycji (literka t), wybieramy nr partycji (cyferka 1) i wpisujemy typ a2 (nie ma go w wykazie typów). Podobnie czynimy dla drugiej partycji, czyli: t, ENTER, 2, ENTER, a2, ENTER

Zapisujemy zmiany (literka w i ENTER).

Mamy już dysk przygotowany do nagrywania na partycjach 1-2 oraz do innych celów (partycja 3,...)
Teraz wystarczy odmontować partycje np. "Narzędziem do obsługi dysków" i bezpiecznie usunąć dysk. Alternatywnie - można po prostu zamknąć system.

Podłączamy dysk do TV i co się okazuje? Po chwili można już nagrywać funkcjami DVR. Jest jednak jeden problem: dodatkowa partycja NTFS nie jest widziana przez telewizor. Tak więc dodatkowe miejsce dysku DVR można wykorzystać ale poza telewizorem, np. w komputerze albo w innej nagrywarce itp.

Zapraszam do dalszej dyskusji. Może wspólnie uda się poczynić kolejne kroki w rozgryzieniu telewizora LG.
Powodzenia!
 

geo570

New member
Wracam do tematu po 2 latach ciszy w tym wątku. Wracam z pytaniem czy ktoś już zdołał odszyfrować nagrania z LG ?

Dodatkowo podam jeszcze dalsze informacje do postu powyżej.
1) Pliki z katalogu xxxxxxxxREC można "wszczepić" do innego dysku odpowiednio modyfikując nazwy plików i plik xxxxxxxxPIF, przy czym możliwe jest przenoszenie nagrań pomiędzy dyskami na tym samym egzemplarzu TV, natomiast nie jest możliwe przenoszenie nagrań pomiędzy innymi odbiornikami TV (czarny ekran).
2) Próbowałem też utworzyć partycję JFS jako kolejną w tablicy partycji. Niestety, najprawdopodobniej musi to być partycja nr 1, bo inaczej telewizor chce na nowo partycjonować dysk.
 
Do góry