LG 42lc2r kontra Sony KDL-40V2000

color1

New member
powiem tak: postanowilem nie pakowac sie narazie w full hd bo technologia ta przez najblizsze dwa lata bedzie w polsce jeszcze raczkowac... postanowilem wiec rozejrzec sie za dobrym lcd hd-ready. juz upatrzylem sobie sonego (w tytule watku) gdy nagle natknalem sie na lg. wiem ze niektorzy postrzegaja tego producenta glownie przez pryzmat kuchenek mikrofalowych tudziez sredniej jakosci innego sprzetu agd (ja takze), ale na piewszy rzut oka (w saturnie) obraz na rzeczonym lg wygladal naprawde dobrze. roznica w cenie miedzy powyzszymi modelami na dzien dzisiejszy ~2770 pln, dodatkowe 2" powierzchni oraz 2 x hdmi i zastanawiam sie czy warto doplacac, skoro nie widac... no wlasnie - czy widac roznice czy nie ? czy ktos pokusil sie o postawienie obu tych paneli obok siebie i ich dokladniejsze ogledziny ? moze nie koniecznie konkretnie z tem modelem sony, ale przynajmniej jakims z gornej polki, sposrod paneli hd ready (tzn. nie full-hd)...

kusi mnie nie tylko spora roznica w cenie ale i te dwa cale powierzchni, no i bardzo fajny wyglad "koreanczyka"

czy ktos moglby (pomoc) rozwiac moje watpliwosci ?
p/s zastosowania to oczywiscie n-ka, dvd (narazie po scart/rgb), zdjecia z peceta (dvi-d -> hdmi).

mam tez kilka pytan :
- czy scarty w nim to porty grb ?
- czy lg wyposazony jest w tuner dvb-t ?
- jaka jest powierzchnia panelu w praktyce (chodzi o stopien odbicia swiatla)

z gory dziekuje za wszelkie wskazowki :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Na pierwszy rzut jest OK. Na drugi rzut już niestety nie.
Czerń , kąty , paleta barw , wyrazistość obrazu ze słabszego żródła - wszystko po stronie Sony. Jak dla mnie wystarczy.Ale aby nie być gołosłownym zrobimy dziś test porównawczy / bo już po północy/.
Zgłoś się popołudniu na gg 2868228.
pozdrawiam
 

color1

New member
no i jak ?

udalo sie zrobic subiektywny test porownawczy obu tych paneli ?

probowalem w sklepie jakos to ogarnac, ale panuje taki rozgardiasz ze nici z tego, chyba tez nikt specjalnie dla mnie nie bedzie przestawial telewizorow abym mogl sobie popatrzec i porownanac oba modele...
 
Do góry