LG 42LA691 nie odtwarza niektórych plików mkv

marone12

New member
Witam!! Posiadam telewizor LG 42LA691 i mam dosyć dziwny jak dla mnie problem. Lubie sobie oglądać filmy w wysokiej jakości i większość z nich jest w formacie .mkv . Większość filmów z tym rozszerzeniem działa u mnie bez problemów, jednak spotkałem chyba 2 czy 3 pliki które pomimo takiego rozszerzenie nie dały się odtworzyć na telewizorze. Wyskakuje komunikat że nieobsługiwany typ pliku, dodam że mam najnowszą wersje softu dostępną. Ktoś wie o co chodzi?
 

fazer58

Member
Bez reklam
To nie tak.Najczęściej przyczyną jest, jak kolega wyżej napisał,profile 5.1,a nie np.4.1 lub niżej. W tsmuxer, zmieniasz profil na właściwy w kilka minut.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Nieraz w instrukcji od urządzenia jest tabelka jaki max bit rate obsługuje, kodek, profil itd. Jak nie ma to przez MediaInfo sprawdzasz parametry filmów które odtwarza i tylko takie pozyskujesz lub konwertujesz na obsługiwany format.
Profile czego? Dźwięku czy czego?
Video -> Format profile
 

pawelito1985

New member
Też mam LG 691 i też sie z tym spotkałem kilka razy ale wtedy wrzucam plik do programu "GUI mkvmerge" i bez żadnej edycji wciskam "rozpocznij muksowanie". Wszystko trwa koło minuty i TV już odtwarza. Program nie zmienia jakości a rozmiar pliku zmienia się tylko w nieznaczny sposób.:)
 

pawelito1985

New member
Zrobiłem jak powiedziałeś i niestety zero efektu.

To szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. U mnie to działa a też ściągam filmy w dobrej jakosci po kilkanaście GB.
A porównywałeś parametry mkv którego Ci nie odtwarza z takim który chodzi, tak jak wyżej koledzy pisali?
 
Ostatnia edycja:
Do góry