LG 42LA660S - Problem z synchronizacją obrazu z dźwiękiem

rodzyneck

New member
Witam wszystkich.

Kupiłem w piątek LG 42LA660. Wydawało mi się że po przesiadce z pięcioletniego Sharpa 37D653E powinienem być zadowolony, ale nie do końca jestem.

Główny problem jest z płynnością obrazu.
Filmy odtwarzam z komputera podłączonego pod TV, przez kabel DVI-HDMI, dźwięk idzie przez amplituner.
Przy wyłączonym TruMotion, płynność jest tragiczna - widać jak każdy ruch na ekranie nie jest płynny, "skacze", nie ma pośrednich stanów, tylko widzę jak obiekty przeskakują co pewną (niewielką oczywiście) odległość. Myślałem że po przesiadce na te marketingowe 400Hz płynność urwie mi głowę, a tu za przeproszeniem d***...
Po włączeniu TruMotion na nieważne które ustawienie płynność już jest OK, ale... kompletnie tracę synchronizację dźwięku z obrazem - muszę opóźniać dźwięk o około 0.5s bo mimo że przesunięcie jest niby niewielkie to cały czas mam wrażenie że coś jest nie tak. Szczerze mówiąc przeraża mnie to.

Nie próbowałem jeszcze wprowadzenia tych wszystkich ustawień z tego wątku 105432-ustawienia-obrazu-dla-lg-47la660s, czy to pomoże?

Drugie pytanie, drobiazg w zasadzie, dotyczy jasności podświetlania. Po wejściu w LG Smart, bądź inne pełnoekranowe menu, np odtwarzanie multimediów z DLNA, obraz robi się tak bardzo jasny że rozświetla mi cały pokój aż głowa boli. Jak to zmienić?

Pomóżcie :)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotreek88

New member
Opóźnienie dźwięku spowodowane jest tym, że odtwarzasz go z komputera na amplitunerze. Telewizor musi sobie obrobić obraz i to trochę czasu trwa, czyli jest tzw input lag i dla tego wydaje Ci się, że dźwięk jest przesunięty. Włącz tryb obrazu na grę (w szybkim menu tego poszukaj,wyłączą się wszystkie polepszacze), a najlepiej oglądaj z dysku/pendrive, albo podłącz amplituner do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

rodzyneck

New member
piotreek88: dałeś mi do myślenia z puszczeniem dźwięku przez telewizor :)

Problem myślałem że był w tym że komputer do odtwarzania filmów miałem podpięty przez kabel DVI-HDMI, czyli bez dźwięku, i bez możliwości innego podłączenia, ale nie zdawałem sobie sprawy z tego że wejście PC-AUDIO IN w ramce wejścia component/analogowego może działać na każdym innym wejściu :)
Co prawda nie testowałem jeszcze synchronizacji po puszczeniu przez TV, ale wygląda na to że ten problem mamy częściowo rozwiązany - szkoda że tylko w stereo :( ale na tą chwilę mi wystarczy.

Ale co do drugiego proponowanego przez Ciebie rozwiązania - z tego co wiem, standardowy odtwarzacz, ten ściągający przez DLNA, nie obsługuje napisów, prawda? A czy jest jakiś który obsługuje?

A czy ma ktoś jakiś pomysł co do jasności ekranu Smarta lub np wyboru wejścia?
 

piotreek88

New member
Zawsze możesz się męczyć i robić opóźnienie dźwięku na komputerze. Odnośnie ustawień jasności, to nie mam pojęcia i sam chętnie bym to zmienił, bo żarówa daje po oczach strasznie.
 
Do góry