LG 37LD465 a filmy 1080p.mkv

CouchPotato

New member
Witam. Kilka dni temu zakupiłem telewizor LG 37LD465, który wyposażony jest w port usb 2.0 i pozwala na odczyt plików avi,mpeg,mkv,txt itd. Wszystko śmiga powyżej oczekiwań za wyjątkiem filmów 1080p.mkv których tv "nie rozpoznaje" (widzi na pendrive, ale nie uruchamia). Testowałem kilkanascie plików i okazało się, że niektóre odpala. Po głębszym przeanalizowaniu sprawy zaobserwowałem, że te które uruchamia nie przekraczają 1920x800, czyli niby full HD a mimo to są "paski" i obraz nie jest pełny, co pewnie przekłada się na "bitrate" filmu (niestety nie wiem jak to sprawdzić). Wywnioskowałem, że to pewnie ograniczenie portu, jednak wikipedia podaje, ze usb 2.0 osiąga do 60MB/s, więc idąc dalej tym krokiem zwalam winę na pendrive. Przetestowałem go programem Atto Benchmark i uzyskałem wynik odczytu max 17MB/s. Nie chciałbym wydawać 100zł "w ciemno", więc tutaj pojawia się moje pytanie do was, czy mój tok rozumowania jest słuszny i problemy z 1080p wynikać mogą z przepustowości pendrive? A może to jednak nieudolność telewizora (jeśli tak, to skąd się bierze)? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam8).

PS: Widziałem też na allegro zewętrzne dyski 2,5'' z parametrami odczytu tak jak "szybkie "pendrive (32-35MB/s), tylko wiem że czasami pojawia się problem z zasilaniem tego sprzętu i czy port USB z telewizora wystarczy aby takie coś obsłużyć? Bo jeśli tak, to wolę mieć za te same pieniądze 5razy większy dysk.
 

wojtekmmm1

New member
Witam.
Spodziewam się, że problem wynika raczej z cech telewizora a nie problemów z szybkością pendriva. Tak sądzę na podstawie doświadczeń z moim telewizorem LG 42LH4900.
Poczytaj przy okazji co na ten temat jest napisane w instrukcji (choć wiem, że tam zagląda się dopiero gdy zawiodą wszystkie inne możliwe środki :)).
Np w instrukcji do mojego telewizora jest napisane m.in., że filmy o rozdzielczości większej niż 1920x1080@25p lub 1280x720@50p mogą nie być odtwarzane płynnie. Twój model jest nowszy ale nie oznacza to, że nie może być podobnych ograniczeń.
Pomijając jednak to co piszą w instrukcji u mnie z odtwarzaniem bywa różnie i to co teoretycznie powinno się bez problemu odtworzyć nie działa i trzeba robić z plikiem różne sztuki aby telewizor go odtworzył (i nie chodzi wcale o zmianę bitrate).
A jeśli chodzi o dysk to u mnie trzeba go zasilać z dodatkowego źródła - działa bez problemu.
 

CouchPotato

New member
Rozumiem, a jak ta płynność o której mówisz ma się do źródła sygnału? Tzn. jeśli sygnał będzie nadawany przed hdmi z laptopa\odtwarzacza blueray (czyli inny sprzęt weźmie "ciężar odtwarzania" na swoje barki) to nadal może być zjawisko że TV sobie nie radzi z full HD? W instrukcji mam informacje odnośnie podłączenia, wymiany baterii w pilocie :)lol:) itp. ale nie znalazłem niczego odnośnie tego o czym piszesz...
 

wojtekmmm1

New member
Problem z płynnością może być gdy film jest odtwarzany z USB. Dla wejść zewn (np HDMI) powinno być płynnie (oczywiście gdy sygnał jest zgodny z obsługiwaną specyfikacją).

Co do instrukcji - szukaj w wersji PDF (jeżeli nie masz to: www.lg.com/pl/support ).
Na stronie 54 tej instrukcji masz dane, o których pisałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry