Lepszy wybór niż UE46ES7000 za 4400 zł

cavalier

New member
Witajcie,
W ramach robienia rekonesansu jaki nowy TV kupić, trafiłem na ofertę nowego UE46ES7000 za około 4400zł. Z tego, co czytałem, to jest to bardzo dobry telewizor, ale chciałbym jeszcze zasięgnąć Waszej rady - czy w tej cenie (+/- 200 zł) dam rade kupić coś lepszego? Zaznaczę, że nie zależy mi na sterowaniu gestami czy gadaniem do tv, a bardziej na jakości obrazu, stylistyce i możliwościach Smart.
Zastanawiałem się nad Panasoniciem TX-L47DT50E, ale trafiłem na kilka naprawdę niepochlebnych opinii na jego temat i w dodatku ma on srebrną stylistykę, a mi znacznie bardziej odpowiada czarna.
Jeśli chodzi o wielkość, to tylko 46 lub 47" wchodzą w grę.

Z góry dzięki za opinie.
 
Ostatnia edycja:

robet07

New member
Witam!

Tuż przed świętami kupiłem samsung UE46F6640 z nowej serii za 4199,-. Według mnie jest godny polecenia. Czarna, cienka ramka wkoło ekranu, na krawędziach ciemno grafitowe wykończenie, wygląda bardzo fajnie. Rozbudowane funkcje smart hub, dwurdzeniowy procesor i ogólnie dobre parametry. Jestem bardzo zadowolony z tego tv.
 

cavalier

New member
Witam!

Tuż przed świętami kupiłem samsung UE46F6640 z nowej serii za 4199,-. Według mnie jest godny polecenia. Czarna, cienka ramka wkoło ekranu, na krawędziach ciemno grafitowe wykończenie, wygląda bardzo fajnie. Rozbudowane funkcje smart hub, dwurdzeniowy procesor i ogólnie dobre parametry. Jestem bardzo zadowolony z tego tv.

UE46F6640 - jestes pewny ze to poprawny numer modelu? Bo nie moge nigdzie takiego znaleźć.
Nie jest to przypadkiem jakiś model przeznaczony nie na polski rynek?
 

robet07

New member
To jest świeży model, pewnie nie będzie jeszcze nigdzie recenzji. Koleś w sklepie w niebieskiej koszulce z napisem samsumg, mówił mi że te modele są podobne do serii es6800. Ja nie jestem znawcą telewizorów ale wydaje mi się że to są pewnie takie same matryce z ulepszonym oprogramowaniem. Mi się podoba z wyglądu i szybko chodzi po menu i smart hub.
 

cavalier

New member
Zastanawiam się, o co w tym chodzi, że ten model jest tańszy od UE46ES7000 czy też np UE46F6800, mimo, że parametry ma bardzo podobne do nich obu...?
 

cavalier

New member
Aha, no i nie tylko jest świeży, ale także dostępny tylko i wyłącznie wlaśnie w MM i Saturnach. Czyżby "Wyprodukowano dla..." ?
 

cavalier

New member
Czy ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek wiadomości nt porównania wymienionych wyżej modeli, to też byłbym za nie wdzięczny - ciężko znaleźć jakieś informacje nt tego nowego F6640
 

smajko

New member
hej

mam podobny dylemat choc nie moge nigdzie znalezc ES7000 za mniej niz 4750, pochwalisz sie gdzie jest taka dobra cena na niego? Mi jeszcze wpadl w oko philips 46pfl7007, cena cos kolo 4600 w euro. Tylko nie jestem pewny ktory z nich jest lepszy, wychodzi ze philips ma lepszy obraz a samsung bardziej rozbudowane funkcje smart tv ale moge sie mylic :) moze experci nam pomoga tutaj :)

pozdr

sm
 

cavalier

New member
Ta cena nie jest ceną "wyjściową" - dostałem jakiś czas temu 10%owy kod rabatowy od media markt i po jego zastosowaniu, wychodzi u nich właśnie około 4400 zł :) Gdybym jeszcze odliczył 5% zwrotu za zakupy internetowe z wykorzystaniem Alior Synca, to cena końcowa wyjdzie około 4190zł - chyba dość atrakcyjna :)

Jeśli chodzi o porównanie 46pfl7007 z UE46ES7000, to, z tego co widzę:
Na korzyść Philipsa:
mocniejsze głośniki - 2x20W (w samsungu 2x10)
Ambilight Spectra 2 (jeśli to się komuś podoba - mi średnio)
5 złącz HDMI (w samsungu 2)
mniejsze zużycie energii

Na korzyść Samsunga:
Ultra Clear Panel, czujnik oświetlenia zewnętrznego, Digital Noise Filter
dekoder dts 2.0 + Digial out
Wi-Fi Direct, MHL - Mobile HD Link
wbudowana kamera
bardziej rozbudowane funkcje smart
stylistyka (subiektywnie oczywiscie)
 

smajko

New member
no to niezla cena, fakt. Widze ze w niektorych sklepach juz go nie ma (46 cali) wiec jesli samsung to sie lepiej pospiesz :) Ceny serii F na razie troche wysokie, nie do konca wiem jaka roznica oprocz lepszego proca - F7000 cos okolo 6k... moze na wakacje stanieje ;-) Co do philipsa to chyba nie ma DTS a samsung ma? Nie wiem czy to ma jakies znaczenie uzytkowe jesli nie mam bluraya?

sm
 

cavalier

New member
No tak właśnie napisałem, że obecność dekoder DTS to na korzyść Samsunga.
Jest to kodek, który jest używany w praktycznie wszystkich <i>kopiach</i> filmów w 720 i/lub 1080p - tak więc dla mnie jest to dość duży mankament. Jak będziesz chciał odpalić jakiegoś MKVa, to dostaniesz komunikat "Nieobsługiwany kodek audio". Konieczna będzie konwersja do AC3, a to i czasochłonne i niewygodne (bo w ogóle trzeba to robić).
 

cavalier

New member
kiki, ale 46PFL8007 jest dostępny w cenie 4900 pln, panasonica 47DT60 jeszcze w zasadzie nie ma w sklepach.
Co do Thomsona, to widze, ze jest dostępny za około 3500 pln, ale ma pasywne 3d i dosc duze input lagi.
Pytanie więc brzmi:
UE46ES7000 za 4200 zł
czy może
47FU8765 za 3500zł ?

Czy Thomson to jednak nie jest niższa klasa w tym przypadku?
 
Ostatnia edycja:
Do góry