Lepszy sygnał SC(CP) na 42PV80 czy 42PY80?

pesymik

New member
Zastanawiam się nad tymi dwoma TV 42PV80 lub 42PY80.
Lepszy sygnał SD będzie na 42PV80 czy 42PY80?
Mam cyfrowy polsat po euro i DVD.

jedyne co mnie martwo to salon połączony z kuchnią. w sumie w salonie jest jedno okno które można zasłonić i TV ogląda się wieczorem ale jak jest z tą powłoką autorefleksyjną, działa?
 

krystos86

New member
Ja mam 46 cali PY80 ogladam z ok.3,5m obraz z kablowki jest w znakomitej wiekszosci dobry i bardzo dobry nawet przy zoomie 1 jak obcina pasy od gory i dolu . Co do powloki to mam okna duze z boku i jak jest slonce to oczywiscie trzeba przyslonic ale tak bylo rowniez na starym crt wiec roznicy nie widze pod tym wzgledem w stosunku do kineskopowego:) Kupilem full hd z mysla przede wszystkim o ps3 ktore kupie w przyszlym roku , pozdrawiam
 

pesymik

New member
Ja wiem, Full HD to przyszłość ale przecież na PV80 też będzie dobry obraz. a na razie tam gdzie chce kupić jest różnica pomiędzy 42" PV80 a PY80 1000 zł. Trochę dużo :(
 

Foxxx24

New member
No to jest normalna różnica między tymi modelami nie tylko tam gdzie chcesz kupic i ja osobiście wybrałem FULL HD tyle,że PY800.


Pozdrawiam
 

pesymik

New member
Na szczęście nie mam tyle kasy, bo nigdy bym się nie zdecydował. Pozostaje tylko pytanie plazma czy LCD. Chociaż pewnie z tych modeli każdy będzie dobry tylko który lepszy do sygnału SD po EURO?
 

krystos86

New member
do sd lcd to moze byc masakra , bierz w ciemno pv80 i na pewno bedziesz zadowolony jesli chcesz miec naturalny obraz i kolory , plazma daje mi obraz tak rzeczywisty jak na crt , sporo znajomych ma lcd i zaluja ze je maja widzac jaki obraz mam u siebie z kablowki! :)
 

Foxxx24

New member
pesymik napisał:
Na szczęście nie mam tyle kasy, bo nigdy bym się nie zdecydował. Pozostaje tylko pytanie plazma czy LCD. Chociaż pewnie z tych modeli każdy będzie dobry tylko który lepszy do sygnału SD po EURO?


Lepsza bez porównania do SD będzie plazma i nie masz się nad czym zastanawiac tylko spokojnie bierz PV80tke,ewentualnie rozważ PY80:)


Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o okno to ja mam południowe obok plazmy i nie ma problemów, oczywiście kiedy słońce o zachodzie pada bespośrednio na ekran to jest podobnie jak przy stary CRT, ale roletki w dół i luzik, a tak to i tak częście przeszkadza mi świecące słońce w oczy niż odbicie w tv ;)

Czy pv czy PY to hmmm stać cię na dopłatę? Z jakiej odleglości będziesz oglądał? Jak dobry masz wzrok :D ? I pewnie jeszcze na kilka pytań byś musiał sobie odpowiedzieć przed zakupem ;)
 

XoR

New member
PV vs. PY
Te 1000zł do FullHD + większe rachunki za prąd warto dopłacić jeśli chcesz często oglądać filmy z Blu-Raya i właściwie tylko wtedy. No ewentualnie jeśli zamierzasz grać na nim na PC w 1920x1080. Nie, nie mówie o PS3 (czy X360) tylko PC bo właściwie tylko na PC gry chodzić mogą w FullHD, na konsolach obecnej generacji jest to 720p :roll: W sklepie jak stały obok siebie 42PV80 i 42PY80 obraz na tym drugim wydawał się gorszy, było dużo mocniej widać skalowanie...

PDP vs. LCD
Na LCD sygnał HD wygląda dużo gorzej a SD to MASAKRA :mrgreen:
 

pesymik

New member
Taaa kupiliście PV i nie chcecie żebym miał lepszy ;)

A tak serio wasze wypowiedzi to podsumowanie moich rozmyślań i na 99% wezmę 42PV80.

Sansei6 napisał:
Czy pv czy PY to hmmm stać cię na dopłatę? Z jakiej odleglości będziesz oglądał? Jak dobry masz wzrok :D ? I pewnie jeszcze na kilka pytań byś musiał sobie odpowiedzieć przed zakupem ;)


odległość 2,5-3m. Dopłata nie ma aż takiego znaczenie bo dzielę ją na 30 rat
hmm wzrok mam dobry tzn. nie nosze okularów ale to bardziej chyba chodzi czy lubię doszukiwać się wad w zakupionym przez siebie sprzęcie. Z tym jest już gorzej bo lubię się dręczyć "że trzeba było podjąć inna decyzję"

Trochę się boje tego całego docierania i zielonych duchów -pewnie nie będę spał po nocach :(
ale cóz kto nie ryzykuje ten nie ma
No i muszę jeszcze przekonać żonę :blagam:

P.S. To forum powinno wystąpić do Panasonica o jakąś kasę za reklamę. Żadna akcja marketingowa tyle nie zdziałała co porady zachwalające serię PV :twisted:
 
Ostatnia edycja:

fibix

New member
Myślę, że jak do CP to bierz jednak PV80. Ja kupiłem miesiąc temu i jestem zaj.....e zadowolony. A jak chcesz FullHD żeby mieć FullHD napisane na sprzęcie bierz PY80 (rozważ większe zużycie energii i gorszą jakość obrazu SD (skalowanie)). Ja te 1000 zł różnicy przeznaczył bym na BR. Obraz i tak bedzie super a z odległości 3 - 4m i tak raczej różnicy nie zauważysz. Ale jeżeli tylko do CP to bierz i nie zastanawiaj się nad PV80 - naprawde POLECAM.
Co do powłoki antyrefleksyjnej mnie jakoś nie przeszkadza światło słoneczne świecące w okno, ogląda się napewno bardziej komfortowo niż na crt. Miałem poprzednio crt SONY i momentami nie dało się oglądać bo nic nie było widać na ekranie, na plazmie jest naprawdę lepiej, teraz nie zasłaniam okien i jest w miarę dobrze.
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :cool:.
 

PIOT_

New member
No właśnie
Jak to jest z tym skalowaniem z PAL. Trochę poszukałem na forum, ale nie znalazłem analizy problemu.
Teoretycznie FullHD ma bliżej do poprawnego skalowania z uwagi na proste przeliczenie x2 540 linii (wiem, wiem odezwą się zaraz elektronicy, że PAL to 625 linii - w tym telegazeta). Czy może ktoś wie jak w poszczególnych modelach nie tylko panasonica FullHD zostało to rozwiązane?
 
Do góry