lepszy subwoofer do kina

dropzonet

New member
Witam forumowiczów,

Chciałbym wymienić subwoofer w swoim kinie domowym.

Od dawna posiadam zestaw Pioneer sx 316 +dołączony zestaw głośników HTP-2800

Używane do:
Muzyka Hip hop, Rnb, itp. /Film
50/50.

Pokój ok 25 m2.

Zastanawiam się nad;
jbl es 250 (bezprzewodowy)
oraz
jbl studio 250, (bezprzewodowy, lub po kablu) - tutaj nie jestem pewien bo różnie się podaje w opisach.

czy odczuję różnicę pomiędzy tymi subami,
cenowo kosztują podobnie, ok 1500 - 1700 zł,

studio 250 ma wg. mnie bardziej nowoczesny design,
nie mam gdzie go ukryć więc będzie stał z przodu więc chciałbym aby ładnie się prezentował,

jbl ma tylny bass reflex, zatem czy odstęp od ściany konieczny ?

Pozdrawiam
 

lobos

New member
Bez reklam
Jeśli mieścisz się w budżecie to bierz większy JBL 260P.
To nowsza konstrukcja a 25m2 to już spore pomieszczenie.
 

dropzonet

New member
z racji że nie chccę wydawać kasy i żałować, co polecicie
-es 250 pw
-studio 250p
-studio 260p
do 25m2 w bloku,
dodam że kiedyś tam planuję wymianę pozostałych głośników
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio 250p to najmniejszy z w/w subów i już on sam wystarczy patrzą cna pozostałe głośniki. ES250PW to bezprzewodowy i porównywalny wielkościowo model do Studio 260p.
 

dropzonet

New member
Dzieki za odpowiedz,
poczytałem trochę na forum i znowu mam wątpliwości, bo prawie zdecydowałem się na jbl studio 250, a teraz dodatkowo zastanawiam się nad REL T5 i dali zensor e 9 F, z czasem planuję też wymianę pozostałych głośników, upatrzyłem sobie fronty dali lektor 6, czy warto inwestować w DALI czy jest coś co zagra podobnie, a nie trzeba będzie inwestowac ok 4 000 zł za 5.0 Dali ?
 

dropzonet

New member
Przy tym pomieszczeniu co masz to T7i lub E12F.

Drogi Kolego a jbl studio 250/260 nie polecasz ?
spotkałem się na innych forach że REL T7 tylko mocno buczy, a z graniem przy muzyce jest gorzej?! czy ktoś może obalić/potwierdzić te stwierdzenie,

rel t7 jest o wiele bardziej kompaktowy co mi pasuje, bo idealnie zmieściłby się pod wiszący segment na którym stoi tv, (wys 31 cm a sub ma 30 cm) - no ale cena jest 2 krotnie wyższa od jbl, więc pytanie czy jakość jest również 2 x lepsza ?! czy to i tak rozmyje się przy moim amplitunerze jaki mam czyli pioneer sx 316s

proszę wymienić plusy i minusy tych subów bo im więcej się rozglądam tym więcej dylematów, (podobno velodyne jest super ?) - np Velodyne Impact 10/12
 
Do góry