LED plazma pomocy

rudek5

New member
LED czy plazma pomocy

Witam ostanio staje przed bardzo wielkim dylematem, mianowicie chciałbym sobie kupić telewizor. Niby sprawa bardzo prosta by się wydawało ale dla przeciętnego zjadacza chleba problem pojawia się już przy wyborze firmy. Przeszedłem się do 2 wiekszych sklepów pytam podpytuje ledowy Samsung czy Sharp a może plazma Panasonica ? w jednym sklepie mowia żebym się w Sharpa nie pchal w innym polecaja Sharpa – mętlik w głowie dlatego postanowiłem wyskrobać tego posta.

Kwota jaką dysponuje to max 3000zł., - 40/42 calowy telewizorem wymagania moje to:
- możliwość odtwarzania filmów z pendriva, było by super jeśli umiał by rozpoznać i dostosować napisy
- możliwość podłączenia laptopa do telewizora

jedna rzecz z której bym się cieszył ale nie jest to jakis priorytet:
- możliwość nagrywania obrazu który wyświetla się na TV na pamięć telewizora lub, pendriva

Totalnie nie wiem co wybrać, w sklepie oglądałem :
Sharp LC40LE810
Samsung UE40D5800
i jeszcze znajomy zawrócił mi głowę plazmą przez ładne kolory i prawdziwą czerń Panasonic więc znalazłem model Panasonic TX-P42G20E.

Z tym, że boje się dużego poboru prądu przez plazmę przy porównaniu tego modelu z jakimś Samsungiem wychodzi dość duża różnic:
Pobór mocy (telewizor włączony) plazma 290W nie plazma ok. 120W.

Bardzo proszę o pomoc, bo jak się już przekonałem na pomoc i doradzanie specjalistów w sklepach nie ma już co liczyć.
Nie wiem czy to ważne ale obecnie telewizor będzie podłaczony do telewizji jaką oferuje Multimedia, względnie za jakiś czas może być to telewizja N.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
skoro taka cena to bierz 40D6500 Samsunga albo 42G30 o starszych modelach już raczej zapomnij
Plazma panasa weźmie ok 130W samsung ok 60W
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz podać więcej danych.
Jaka odległość od telewizora?
Jaki sygnał będzie podłączony ?
Jak słońce świeci w mieszkaniu ?
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych ?
Ile godz, dziennie ma pracować ?
Co będzie podłączone ?
itd....
 

rudek5

New member
Odległość od ekranu: 4 może 5 m.
Nasłonecznienie: niewielkie zachodnia ściana na wprost okno balkonowe
Jak duży jest pokój: pokoj ok. 6x4m
Preferowana technologia: nie musi być 3D
Jaki masz obecnie telewizor: samsug 27cali z dużym tyłem
Czego nie lubisz w telewizorach: -
Jakie programy najczęściej oglądasz: fakty, filmy, progr. rozrywkowe
Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie ale raczej wczesnym wieczorem
Preferowana wielkość telewizora: 40 -42 cala
Preferowana marka: Samsung, Panasonic, sharp
Jakie urządzenia będą podłączone: na razie analogowy sygnal z telewizji Multimedia, filmy z pendriva
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV
Na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: niekoniecznie
Ma czytać przez USB filmy: TAK najlepiej z napisami, dobrze żeby czytał format mkv
Jaki masz sygnał: multimedia na razie analogowy, ale mają zmieniać łącza na cyfrowy
Ile masz kanałów HD: 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 3-6h, w weekendy trochę dłużej.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Ma stać czy wisieć: jeszcze nie wiem
Jaka klasa cenowa: max 3 tys
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

rudek5

New member
Jeśli faktycznie dobrze wymierzyłeś odległość - to taki dystans wybaczy wiele błędów telewizorów w rozmiarach 40". Ja byłbym głównie z uwagi na usytuowanie była za telewizorami z matrycą matową aktywną :
Sharp 40 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Panasonic 42 E 30
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html

czy moge prosić coś do max 3000zł ? moze bez 3D i czemu odradzasz mi plazme albo poniższe modele ?
Sharp LC40LE810
Samsung UE40D5800

?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie powiedziałem że odradzam.
Powiedziałem że do warunków które podałeś lepszy komfort jakości i wyboru stanowią podane modele.
Do max 3000 zł bez 3D jeśli akceptujesz błyszczące to : Sharp 40le924, 42G30 Panas. Ale okno naprzeciwko nie jest dobry rozwiązaniem.
To wolałbym już 46SL733 Toshibę.
 

Przemek_PC

New member
O poborze prądu to już pisałem w innym wątku i przy założeniu 5 godzin dziennie oglądania TV różnica między 150W a 300W to około 13zł miesięcznie przy czym plazma nie pobiera z sieci cały czas takiej samej mocy, zależy ona od tego co jest wyświetlane na ekranie i w jaki sposób więc średni pobór mocy może wynieść ok. 170-190W.
 

rudek5

New member
Nie powiedziałem że odradzam.
Powiedziałem że do warunków które podałeś lepszy komfort jakości i wyboru stanowią podane modele.
Do max 3000 zł bez 3D jeśli akceptujesz błyszczące to : Sharp 40le924, 42G30 Panas. Ale okno naprzeciwko nie jest dobry rozwiązaniem.
To wolałbym już 46SL733 Toshibę.

Ten Sharp 40le924 to duzo ponad 3tys a czy plazma panasonika czyta divixy z napisami ? i format filmów mkv ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Sharp jest w cenie 3000 zł. Plazma czyta polskie litery z divix .Wystarczy je wpisać do kontenera.
 

rudek5

New member
Ten Sharp jest w cenie 3000 zł. Plazma czyta polskie litery z divix .Wystarczy je wpisać do kontenera.

może Ci sie ten sharp LC-40LE924 pomylił z jakims innym modelem bo ten ciezko znaleść cene poniżej 3500zł
Sharp LC-40LE924 - Ceneo.pl

Sharp LC-40LE924 40" - Telewizory LED - Sharp LC-40LE924 40" cena od 4324.00zł

sharp lc 40 le 924 w kategorii Sprzęt RTV - porównaj ceny - NOKAUT.pl

a o co chodzi z wpisywaniem do kontenera ? co to konterner to jakas pamięć wewnetrzna ?
 
Do góry