"LED" LCD do gier i filmów

WujekStryjek

New member
Witam Szanowne Panie i Panów!

Mój pierwszy post na tym forum- przykro mi, że zaczynam od banalnego pytania, ale po wielu godzinach bezowocnej lektury doszedłem do wniosku, że pozostaje mi już tylko odwołanie się do mądrości ludu. Z góry dziękuję za wszelkie jej przejawy wszystkim użytkownikom.

Telewizor używał będę przede wszystkim do grania na konsolach (xbox360, PS 3, Wii) oraz oglądania filmów na blue-ray. Obok tego zwykła telewizja analogowa. Gram głównie w RPG (gdzie eksploruje wiele ciemnych czeluści) oraz FPS-y online (gdzie się dzieje dużo i szybko). Zależy mi więc na niskim input lag oraz dobrym odwzorowaniu kolorów na ekranie. Na 3d mi nie zależy, ale nie przeszkadza. Opcje związane z internetem są mi obojętne.

Siedzę 2,5 metra od telewizora. Pokój jest słabo nasłoneczniony, ale telewizor będzie dosyć z blisko okna (1m). Zdecydowałem się na markę Philips bo ma ładny design i wiele jej modeli zbiera dobre recenzje, więc jest mniejsze jak rozumiem ryzyko wpadki niż w przypadku np. równie ładnego Samsunga.

Interesuje mnie tylko cienki LED LCD - nic grubszego żona nie pozwoli mi wstawić do salonu. Telewizor będzie wisiał na ścianie.

Wcześniej miałem Plazmę LG 42PC51. Grało się na niej fajnie, ale szybko wypalały się na niej obrazy np paski życia a brzęczała tak, szczególnie przy scenach na śniegu, że aż pękało szkliwo w zębach. Dlatego plazmy kupić nie mogę - wiem, że są na rynku takie, które tych wad nie posiadają, ale samo ryzyko ich wystąpienia wystarczy. Po tych paru latach jakiekolwiek buczenie odpada.

Przedział cenowy to 4.000 - 5.500 zł, ale idealnie to 30 rat 0% w Euro (wtedy mogę sobie pozwolić na trochę więcej). Wielkość 46-50 cali

Zastanawiałem się nad modelem Philips 46PFL8605H lub Philips 46PFL5605H.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za porady.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest model oparty na matrycy Sharpa UV2A i wcale nie ma małego input lagu- sięga wartości 30-40 ms. Czerń nie jest jego mocną stroną.
Ma odbicia boczne podobne jak plazma.
Nie najlepiej skaluje obraz w SD .
Dobrze redukuje szumy, usuwa przeplot.
Ma słabą płynność skośną z testu monstera.
Ładnie się prezentuje
 

WujekStryjek

New member
O, not tak przydałoby się 20 ms input lag.... W takim razie może wezmę Toshibę 46VL733G, widziałem że jest dosyć chwalona za niski lag i ogólnie zbiera niezłe oceny (chyba kiki polecałeś ją w kilku wątkach?).
 
Do góry