LED 3D -ok 4-4,5 tyś zł

coca-cola

New member
Witam. Chcę kupić sobie Led 3d
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 mkw,
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m,
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby,
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost i lekko z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać,
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Jest jedno okno, ale nie wiem od jakiej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Plazmowy 42'' LG
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV do internetu (skype itp), Dobrą jakość obrazu, Full HD, długą żywotność, 200Hz lub więcej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfra+
10.Jakie urządzenia ? Kino ONKYO ,Może w najbliższym czasie PS3,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5h,
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy bo nie wiem jaka jest lepsza, chcę aby kolory były żywe
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy, przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10% dziennego działania tv,
16.Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, LG
17.Preferencje co do wielkości ? 40"-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? burczenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnia i wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-4500tyś,
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Dużo czytałem ale sam nie wiem co bym wybrał. W 3D mało będę oglądał, ale chcę mieć ten bajer
Posiadam zewnetrzny dysk twardy 1TB na USB chciałbym żeby telewizor współpracował z dyskiem.
Jestem zainteresowany tymi modelami:
SONY KDL-40HX753BU Full HD 40" LED 3D TV

SONY KDL-40HX755

SAMSUNG Series 6 UE40ES6900 Full HD 40" LED 3D TV

SAMSUNG Series 6 UE40ES6800 Full HD 40" LED 3D TV

Samsung UE40D8000

LG 42LM670T Full HD 42" LED 3D TV

LG 42LM760T Full HD 42" LED 3D TV

I sam nie wiem co wybrać? Sony myśle że jest solidnym telewizorem.Nie ukrywam że podobają mi się Samsungi mają dużo bajerów, ale ciekawe jak jest z obrazem. A LG posiadam plazmę 42" i jest ok, ale chcę LED. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

mateo85

New member
46 " minimum będziesz żałował że kupiłeś mniejszy za taką kase.Jeśli chcesz używać 3d, 40" będzie za małe znam z własnej autopsji.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

coca-cola

New member
Aż tak często 3D nie będę używał bo mało jest filmów i nie posiadam jeszcze blu ray w 3D. Chciałbym 46" ale za mało mam miejsca w pokoju na taki telewizor. Wiekszość to będę oglądał Cyfre+ i myślę żę 40" mi starczy. mateo85 doradź mi coś.
 

coca-cola

New member
kiki przeczytałem cały temat związany z samsungiem es6800. Kupiłbym ten telewizor ale ma on problemy z cloudingiem (chmurkami) i tego się boję. Dodam jeszcze że wszyscy czekają na test od Ciebie tego es6800. Czy te telewizory co wymieniłeś Panasonic 42DT50, Philips 40PFL 7007, Sharp 40LE 830 nie mają tego problemu- tego cloudingu?? (Jestem w trakcie czytania testów). W czym tak naprawdę są lepsze?? Mógłbyś mi to opisać? Pozdrawiam
 

coca-cola

New member
Witam dziś byłem w sklepie RTV i porównywałem Panasonic 42DT50 z Samsungiem ES6800. Nie wiem o co chodzi ale w Samsungu obraz był ładniejszy , żywszy i w ogóle bardzo ładny. Przecież Panasonic 42DT50 wypada lepiej w testach i opiniach. Czy to wina źle poustawianych funkcji w Panasonicu. Panasonic śnieżył przy tym samym filmie, a samsung ok. Później sprzedawca włączył filmy demonstracyjne w samsungu obraz był ładniejszy. Nie bawiłem się funkcjami ,żeby zrobić jakąś kalibracje bo nie było pilotów. Jaki powód tego?? Czy to tylko wina kalibracji??
 

polx

New member
Moim zdaniem przy Twoim pokoju 46" to absolutne minimum. Mój kolega kiedyś mówił, że trzeba kupować wiekszy TV niż się zamierza. Kupiłem więc 55" ES6800 (i nie ma żadnego cloudingu), choć wydawało mi się że z odległości 2,8m 50" będzie wystarczający. Dzisiaj nie żałuję, a sąsiada 50" wydaje mi się mały :)

Ja polecam Samsunga ES6800 50" ze względu na multimedialność.

Lub PHILIPS PFL7606 47" i ten jego magiczny AMBILIGHT (podobno osoby, które miały Ambilight nie chcą potem innego TV)

Jeśli chodzi o SONY to nie licz, że pooglądasz z zewnętrznego dysku piraty w 3D :) (tylko FAT 32 i format m2ts i mp4)

Jeśli denerwuje cię buczenie to żadnych plazm :)
Aha i polecam szybki zakup PS3 jako odtwarzacz BLURAY 3D, filmów 3D m2ts i mp4 (z dysku lub pen-a), oraz gier 3D (jest już ponad 30 tytułów w 3D)
 
Ostatnia edycja:

coca-cola

New member
polx a powiedz mi czemu jak oglądałem panasonica i samsunga to w samsungu obraz był ładniejszy. Czy to tylko kwestia kalibracji??? I czy w tym samsungu masz otwartą przeglądarkę internetową ( np czy wchodzą ci strony internetowe typu hdtv.com.pl , i wiele innych)
 
Ostatnia edycja:

polx

New member
Ciężko mi powiedzieć dlaczego obraz na panasoniku był słabszy w sklepie, może to wina kabelków, a może ustawień. Ja w sklepie też widziałem na jakimś dobrym Philipsie obraz sporo gorszy od tego na samsungu, ale sprzedawca powiedział, że wszystkie TV mają sygnał z 1 źródła więc to pewnie wina kabelków, ale też nie wykluczam kalibracji.
Inna sprawa to system nasycenia kolorów w Samsungu, które w skrócie mogę nazwać oczojebnymi. Kolory są bardzo żywe, jaskrawe i ma się wrażenie orgii kolorów (ale nie każdemu to pasuje). O ile do gier jest to rewelacja to już do filmów trzeba spasować i przełączyć w tryb STANDARDOWY (i to po kalibracji) lub FILM (wtedy jest 24p). W sklepie zapewne ustawiono DYNAMICZNY aby cieszyć oko klientów :) Część koneserów woli jednak spokojne stonowane i bardzo naturalne kolory jakie oferuje np SONY (wcześniej miałem SONY 55EX720 i ilość ustawień kolorów spokojnych i naturalnych jest większa niż w Samsungu, w DYNAMICZNYCH natomiast zostaje daleko w tyle).

Co do otwartej przeglądarki to nie sprawdzałem. Używam tylko kilku stron na TV (youtube, pogoda) i to mi wystarcza. Jak ci zależy to napisz jakie strony mam sprawdzić to wieczorem przetestuję. Albo możesz to zrobić sam w pierwszym lepszym sklepie. Poproś tylko o pilota :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry