LED 3D do ok. 3 tys. - 4 modele

hellboyek

New member
Po naprawdę długich i mozolnych poszukiwaniach, ostatecznie wyselekcjonowałem trzy, no może cztery modele. Ale od początku.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 15 mkw,
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m,
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby,
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać,
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od strony północnej
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 32pfl3605H/12
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry i płynny obraz, Wifi brak smużenia, multimedia tez w miare istotne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy (kablowka)
10.Jakie urządzenia ? PS3, dekoder HD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 2-3h,
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy,
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok. 10% czasu dziennego
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 37-40,
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakosć obrazu,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudnia i wieczory,
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł,
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Whatever

Po kilku wizytach w sklepach, różnych porównaniach, godzinach na forach i czytaniu róznych artykułów, wybrałem 4 modele:

Samsung UE40ES6100
Samsung UE37ES6710
Sony KDL-40HX750
Philips 40PFL5507K

Moje przemyślenia:
Zdaję sobie sprawę, że np 6710 nie ma okularów, jednak 3D nie jest mega wielkim priorytetem. Wyszedłem jednak z założenia, że warto mieć za tę cenę. Pewnie z czasem będę chciał je dokupić. Z powyższych modeli Philips wydaje się miec najgorszy obraz (przynajmniej po testach w markecie), co jest dla mnie najwazniejsze. Sony jest dość drogi, choc znalazłem za 2999 zł. Istotne jest dla mnie połączenie z PS3. Choc nie gram dużo, to jednak zależy mi na dobrym połączeniu (brak input lag), co w Soniaku powinno być na poziomie.

Chciałbym mieć WiFi i dostęp do TVN Player i Ipli (no to głównie żona). Poza tym, multimedialność nie jest aż tak ważna, bowiem często podłączam lapka przez hdmi.

To tak w skórcie. Zdaję sobie sprawę, że ile ludzi, tyle opinii, ale każda rada będzie cenna.
 

siwycom1

New member
Philipsa szczerze odradzam i mówię to niestety jako jego użytkownik.
Chińszczyzna w najgorszym wydaniu :(

Ja właśnie miałem kupić philipsa dleczego odradzasz w teście dostał 90 pkt na 100 możliwych chodzi ci o jakość wykonania, trwałość, czy może coś innego
A co powiecie o LG 42LM620S Full HD 3D nie jestem przekonany do tej firmy ale proszę o opinnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
enceladus - Najgorzej jak ktoś klepie androny. Ble ble ble...
W tym modelu tyle chińszczyzny jak w Tobie.

siwycom1 - poczytaj wpisy różnych osób. Znajdziesz tam opinie o jakości obrazu Philipsa. Inne rzeczy zawsze możesz dokupić w e wszystko czytającej za 100 zł Mancie. Jakości obrazu nie dokupisz.
 

janusz

New member
Bez reklam
Androny to raczej napisał kiki.
enceladus napisał o własnych doświadczeniach i tyle. Takie ma własne zdanie o swoim TV. Gdyby jakośc obrazu była taka jak opisuje kiki Philips byłby liderem sprzedaży a nie bankrutem. Czytając różne opinie i kierując sie tylko rozsądkiem każdy powinien kupowac Samsungi (w końcu od kilku lat zdominował rynek LCD/LED), co tez byłoby głupotą. Konkurencja jest bardzo mocna i ciężko wybrać. Dodam, że kupiłem ostatnio rodzicom Philipsa, głównie ze wzgledu na promocję, która okazała się atrakcyjniejsza od jakości urządzenia. Gdybym miał kupić teraz to napewno byłby to inny TV, ale tylko z powodu zakończenia promocji (cena w sklepach internetowych o 20% wyższa).
 

siwycom1

New member
Po pierwsze ciężką ją znaleść w jakimś sklepie a jak już jest to ponad 3tyś ja szukam do 2,8tyś pomóżcie a może TOSHIBA 40TL933????
 

SIII

New member
Moj znajomy ostatnio kupil sobie LG i nie narzeka. Ja posiadam Samsunga tego Smart Tv i uważam że te telewizory są troche przelekramowane. Ale oczywiscie wybór nalezy do ciebie:)
 
Do góry