LE5500 pewne kwestie...

Herkules33

New member
Witam.

Niedawno kupilem ten model TV w wersji 37 calowej i podczas uzytkowania zauwazylem kilka niepokojacych mnie rzeczy. Jesli byla juz o nich mowa to przepraszam, za zasmiecanie forum - jestem nowym forumowiczem wiec wybaczcie...

1 kwestia - w niektorych filmach/serialach w zwyklej rozdzielczosci odtwarzanych poprzez USB pojawia sie efekt spowolnienia - klatkowania obrazu. Widzialem juz wpisy na forum na ten temat ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi czy to normalne i czy cos z tym bedzie zrobione. Ten efekt jest strasznie denerwujacy...

2 kwestia - mam TV podpiety do kina domowego i w niektorych filmach a w mp4 we wszyskich mimo, iz dzwiek jest na bank 5.1 amplituner daje dzwiek 2.0 - tutaj podobnie jak wyzej widzialem, ze tez to macie - czy to normalne i czy LG cos z tym zrobi ?

3 kwestia - czy u Was tez jest tak nierownomierne podswietlenie matrycy w szczegolnosci widoczne wieczorami?

W szczególnosci prosze o info od KOLINY bo widzialem, ze ma jakis kontakt z LG i interesowal sie niektorymi kwestiami... :)
Jeszcze raz sorki, za zapytania. Pozdrówka
 

xemo

New member
Witaj.
Odnośnie punktow 1 i 2 to u mnie jest to samo (aczkolwiek tylko na filmach w mp4 i dzwiekiem AAC - kino domowe Sony) - te problemy byly opisywane juz na forum i jak dotad nie zostaly rozwiazane przez LG - moze cos z tym zrobia w nowym oprogramowaniu do TV - tak jak pisales moze Kolina wie cos wiecej w tym temacie...
Odnosnie podswietlenia matrycy to z tego co wiem jest to normalne w LED-ach krawedziowym - u mnie tez tak jest aczkolwiek nie jest to jakos bardzo widoczne czy tez uciazliwe. Pozdrawiam
 

Kolina

Member
Zgodnie z zapowiedziam przedstawiam informacje jakie uzyskałem z Centrali LG w Warszawie:

1. zacinające się/przycinające divxy - Zacinanie DIVXów zostało zdiagnozowane jak nieprawidłowa struktura pliku MPEG, brak ramek typu I. (brak przewidzianej poprawki firmware gdyż nie jest to problem TV)
2. problemy z odtwarzaniem filmów zakodowanych w formacie mp4 z kodowaniem dźwięku w formacie AAC (wyście optyczne format 5.1) - wg LG problem niepotwierdzony.

Co do pkt. 2 zglosilem, iz nie zgadzam sie z takim stanowiskiem, gdyż zarówno ja mam taka sytuację w filmach z dzwiekiem w AAC jak rowniez patrzac po wpisach rowniez inni uzytkownicy tego TV mający go podpiętego do kin domowych kablem optycznym - czy przyniesie to skutek czas pokaże (osobiście wątpie gdyż z tego co wiem Szanowni koledzy forumowicze nie kwapią się ze zgłaszaniem swoich problemów do LG - reszte sami se dopowiedzcie.....). Pozdrawiam
 

nus

New member
Co do kwestii 2 problem istnieje miałem go ostatnio na filmie True Legend (720p)
(jak by ktoś chciał wypróbować mogę podać szczegóły i źródło oczywiście na pm)

:Video Specification::

Container: mp4(.mp4)
Video Codec Type: H.264/AVC
Average video bitrate: 3,075 Kbps
Maximum video bitrate: 19.5 Mbps
Encoding type: 3 Pass
Resolution: 1280 x 544
Quality Factor(QF): 0.150
Frame Rate: 23.976
Source: WiKi.Thanks!



::Audio Specification::

Audio Language: Mandarin
Audio Codec: AAC-LC
Bitrate: 448 Kbps VBR,128 kbps VBR
Sample Rate: 48.0 kHz,48.0 kHz
Channel Count: 6,2

co dwie trzy sekundy się wszystko muliło. Pomogło przekonwertowanie chyba ścieżki audio na inny format .

Zaznaczam, iż Tv mam na stałe podłączone do internetu więc aktualizacja przeprowadzana jest na bieżąco.
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
W uzupełnieniu informacja z LG odnosnie dodania na ich stronie firmware do zassania i samodzielnej instalacji poprzez USB:
Softu nie bedzie-TV jest multimedialny i z dostepem do netu. Jesli ktos nie ma dostepu do netu wtedy punkt serwisowy zaktualizuje oprogramowanie telewizora w razie potrzeby.
 

mariuszrz

New member
A szkoda bo nie wszystkie modele mają neta np. mój LE5300. Czyli aby zaktualizować oprogramowanie muszę wysłać TV do serwisu? Dzięki bardzo za taką możliwość łaskawy LG, nie będę demontował telewizora ze ściany!
 
Do góry