le40b530 wielki problem?

jacabaca

New member
Witam.
Może ktoś mógłby mi pomóc. Telewizor (jak w temacie) 5 dni temu stracił gwarancję i klops.
Oglądam sobie jakiś kanał z tv N coś bzyknęło i po minucie bzyknęło znowu i trach - koniec oglądania.
Przez chwile był szum i zarysy oglądanego kanału po czym ani dźwięku ani zarysów jeno "mrówki".
Komputer, TV cyfrowa i PS3 były podłączone przez HDMI i żadne źródło nie odbiera przez te złącza. Podłączyłem wiec N-kę przez SCART i o dziwo jest obraz lecz nie ma dżwęku. Na dokładkę nie mogę nic sprawdzić (zmienić) w ustawieniach telewizora bowiem po kliknięciu na pilocie klawisza MENU
na ekranie pojawiają się tylko kwadraciki i jakieś cyfry więc nie wiem jak wejść w opcje dźwięku (żadne opcje generalnie). Zaznaczam, że nie jestem elektrykiem wiec chcę tylko dowiedzieć się czy można to naprawić czy raczej telewizor do kosza i po nowy do sklepu? :)

Proszę o wyrozumiałość nie jestem raczej bywalcem forów internetowych i wątpię że ktoś miał podobny problem więc nie przeszukałem forum pod tym kątem. pozdrawiam.
 
Do góry