LE32M51B vs LE32S71B vs LE 32T51S vs TX-32LX60P Panasonica

kamil

New member
Witajcie,

Jestem załamany, chciałbym kupić jakis TV do 4000 pln i mam 4 opcje. Teoretycznie wszyscy mówia , że Samsunga, ale którego ? Teraz przeczytałem, że ten Panasonic jest niezły.

Prosze o fachową porade który TV najlepiej kupić.
Mam narazie cyfrowy polsat, ale finalnie zmieniam mieszkanie i tam będzie UPC lub Aster (jaki wybrać ?) tak więc proporcje to 80 % tv a 20 % DVD
 

kamil

New member
prawie cały dzień czekam...44 osoby wyświetliły temat i nawet "Spie.... przaj Dziadu nie napisały"....

Kurcze, doradźcie mi.
 

yanky

New member
Bo to jest bardzo kulturalne towarzystwo, ale do rzeczy:
wg. mnie kolejność może być taka:
M51
LX60
S71
.
.
.
T51

Jeśli nie musisz kupować jutro, to lepiej dozbierać 400zł i kupić M61 (do tych 4000). Ale tak jest zawsze, odrobina drożej znaczy lepiej i chyba tak bez końca.

pozdrawiam
 

kamil

New member
Hm, a jakie to LCD z matryca PAL ? Pozatym chyba większośc z was ma LCD i kablówkę w domu ???? Pozatym jeżeli obraz na Polsacie Cyfrowym mi sie spodoba to go zabiore do nowego lokum, albo na jesieni kupie ta nową cyfre+

M61 nie zabardzo mi się podoba...

Z tego co zauwarzyłem to Samsungi podają kontrast dynamiczy i wychodzi on średnio 3000:1. Inne firmy tego nie stosuja . Dlaczego ? Czy nie wystepuje w innych Dynamiczny kontrast.

Moje odczucia sa podobne M51, LX60 może ktoś poprzec to jakimiś argumentami ....
 

szarp

New member
m51 to z wyglądu taki m61 ale na gorszej matrycy. Większość producentów wykonuje manipulacje obrazem aby wykazać lepszy kontrast. Nie każdy jednak się do tego przyznaje. Aby uzyskać lepszy kontarst wkładają mocniejsze lampy podświetlające (jasność na poziomie 550, 600 i więcej) przez co biel jest super ... ale czerń .... kiepska. Samsungi rzeczywisty kontrast mają na poziomie albo 800:1 albo 1000:1. I w świecie LCD to i tak dużo przy jasności 500. Mniejszą jasność mają chyba tylko Sharpy (450).
 

szarp

New member
m51 to z wyglądu taki m61 ale na gorszej matrycy. Większość producentów wykonuje manipulacje obrazem aby wykazać lepszy kontrast. Nie każdy jednak się do tego przyznaje. Aby uzyskać lepszy kontarst wkładają mocniejsze lampy podświetlające (jasność na poziomie 550, 600 i więcej) przez co biel jest super ... ale czerń .... kiepska. Samsungi rzeczywisty kontrast mają na poziomie albo 800:1 albo 1000:1. I w świecie LCD to i tak dużo przy jasności 500. Mniejszą jasność mają chyba tylko Sharpy (450).
 

kamil

New member
Szarp,

Drosphilia proponuje mi coś z matryca PAL.
W sklepie e.panasonic.com.pl proponuja mi cos takiego:

Panasonic LX60P
Sharp GA8
JVC A61

Co ty na to ? Mój znajomy ma Samsunga LE32R71 - obraz ok, ale mam małe zastrzeżenia co do obrazu z kabla. Jak mówie- Teraz mam cyfrowy polsat czy to bedzie lepsze źródło ?

Chiałbym zakupic jak najbardziej optymalny i z najlepszym obrazem TV LCD w granicy 4000 pln
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
LCD z matrycą PAL to sharp p50/55/70 . Jest tu troche na ich temat ale chyba najlepszym rozwiazaniem jest P55. Co do twojej listy to ja bym skreslił od razu t51
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli sygnal z polsatu cyfrowego jest silniejszy niz z kablowki u Twojego kumpla, to jest oczywiste ze jakosc obrazu z polsatu cyfrowego na LCD bedzie lepsza
jesli chodzi o LCD z matryca PAL, to, np:
http://e-panasonic.pl/product_info.php?manufacturers_id=32&products_id=1068

jesli nie chcesz sie bawic w filmy HD ani grac w gry na Xboxie360, czy za pare m-cy PS3, aglownym zrodlem obrazu bedzie POlsat cyfrowy czy Cyfra +, to wydaje mi sie,ze najlepszym rozwiązaniem jest LCD z matryca PAL
 

kamil

New member
No dobra, a jeżeli bede chciał się w bawić w sygnał HD. Właśnie kupuje DVD z HDMI. Cyfra+ na jesień wprowadza na paru kanałach HD. PS3 także chce sobie sprawić. Jak to pogodzić ? czy matryca PAL w sygnale HD będzie gorsza ?
 

szarp

New member
kamil napisał:
No dobra, a jeżeli bede chciał się w bawić w sygnał HD. Właśnie kupuje DVD z HDMI. Cyfra+ na jesień wprowadza na paru kanałach HD. PS3 także chce sobie sprawić. Jak to pogodzić ? czy matryca PAL w sygnale HD będzie gorsza ?
i tak i nie ... obraz będzie ładny ale mniej szczegółów zobaczysz. Te matryce PAL mają niską rozdzielczość ... właśnie do sygnału PAL. HDTV przeskalowane w dół też będzie OK ale ... nie lepsze niż DVD.MOJE zdanie jest takie, nie brać matryc PAL. To TV dla dziadków, podłączają do kablówki i gra przez lata. Jeśli nie wiesz czy będziesz miał HDTV, X360, PS3, kompa podłączonego do TV, Blu Ryja czy jeszcze coś innego to sobie nie zamykaj drogi.Moje typy to M61,M51, 32LX.Nie bierz ani T..., ani S slabo grają.
 
Do góry