LCD zamiast zwykłego monitora przez hdmi - 4 pytania.

anglo

New member
Witam, mam lcd Panasonic l37s10. Chciałbym w szafie oddalonej o 7m zamknąć komputer stacjonarny z kartą graficzna ATI Radeon HD 4850 lub Radeon 6850 jeśli fundusze pozwolą.

1) Czy ten telewizor poprawnie wyświetli obraz hdmi-hdmi.
2) Czy od połączenia hdmi-hdmi lepsze będzie dvi-hdmi?
3) Telewizor ma służyć jako monitor. Monitora osobno nie mam zamiaru kupić. Stąd pytanie, czy będę mógł instalować Windowsa korzystając z obrazu na lcd (czy karta wyświetla obraz już z biosu i startu przez hdmi albo dvi-hdmi?).
4) W starszych modelach można było spalić hdmi przy podłączaniu do kompa. Czy problem jest wciąż aktualny?

Dzięki za odpowiedzi na te 4 pytania.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
1) TAK
2) NIE (DVI to takie HDMI bez audio)
3) Zrób test (restart Windows), w normalnych (typowych) warunkach powinien być obraz od razu po zgłoszeniu się biosu kompa.
4) Spalić można zawsze, dlatego jestem przeciwnikiem podłączania kabli do urządzeń pod napięciem.
 

Singularity

New member
Witam, mam lcd Panasonic l37s10. Chciałbym w szafie oddalonej o 7m zamknąć komputer stacjonarny z kartą graficzna ATI Radeon HD 4850 lub Radeon 6850 jeśli fundusze pozwolą.

1) Czy ten telewizor poprawnie wyświetli obraz hdmi-hdmi.
2) Czy od połączenia hdmi-hdmi lepsze będzie dvi-hdmi?
3) Telewizor ma służyć jako monitor. Monitora osobno nie mam zamiaru kupić. Stąd pytanie, czy będę mógł instalować Windowsa korzystając z obrazu na lcd (czy karta wyświetla obraz już z biosu i startu przez hdmi albo dvi-hdmi?).
4) W starszych modelach można było spalić hdmi przy podłączaniu do kompa. Czy problem jest wciąż aktualny?

Dzięki za odpowiedzi na te 4 pytania.

1/2) obraz najlepszy będzie przez HDMI-HDMI. TV bez kłopotu wyświetlają obraz HDMI z pc.
3) obraz powinien odrazu być- w końcu wyjście HDMI to wyjście jak każde inne więc nie masz się oco bać.
4) WTF? pierwszy raz w życiu o czymś takim słyszę :D
 
Do góry