LCD Samsung LE40S71B czy to dobry wybór bo już kupiłem

djpyro

New member
Zakupiłem taki LCD i czy wybór ok czy nie do końca. Nie bardzo jestem w temacie ale zaczynam czytać i nie bardzo wiem czym to się je, mam wejście HDMI/DVI IN, mam component ,ale co to jest i jak wykorzystać na dzień dzisiejszy, bo rozumiem że kiedy będzie nadawany taki sygnał i będzie odbiornik, który to będzie obsługiwał czyli tuner sat, to podłączamy do tego jakimś spcjalnym kablem i HD działa, ale co na dzień dzisiajszy czy jest szansa to wykorzystać, posiadam tuner sat Dreambox DM 7000S i DVD Pioneer DV-444 i teraz co można uzyskać ewentualnie jak wykorzystać jego możliwości jeśli takie są ?
Bardzo proszę o pomoc nie znam bliżej tematu HD - wejścia HDMI co to component itd.
Myśle że ktoś mi wytłumaczy czym to się je ...
Bardzo proszę o pomoc.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Przepraszam, ale czy nie należało postapić odwrotnie. najpierw popytać, poczytać i będąc świadomym , dopiero kupić. Dużo pytań zadałeś.
Poczytaj forum. Wszystkiego się dowiesz.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz... skoro już kupiłeś - to dla Ciebie najlepszy wybór:). Odnośnie pozostałych pytań - WSZYSTKO jest na forum. Po prostu poszukaj... PZDR
 

sadaman

New member
złącza

Zakupiłem taki LCD i czy wybór ok czy nie do końca. Nie bardzo jestem w temacie ale zaczynam czytać i nie bardzo wiem czym to się je

Jako użytkownik modelu S71B 32-Cale uważam że wybór jest bardzo dobry i myślę że moje zdanie podziela dość spore grono (czyt.użytkownicy tego forum), którzy już są posiadaczami tego modelu aczkolwiek głównie w wersjach 32-calowych.

...posiadam tuner sat Dreambox DM 7000S i DVD Pioneer DV-444 i teraz co można uzyskać ewentualnie jak wykorzystać jego możliwości jeśli takie są ?


Posiadając taki sprzęt na wyposarzeniu możesz to do TV podłączyć w następujący sposób.

Tuner SAT DERAMBOX z uwagi na fakt że nie posiada wyjścia COMPONENT możesz połączyć z LCD poprzez kabel SCART>SCART lub jak kto woli EURO>EURO /Jednak uczulam przed wykorzystaniem do tego celu zwykłego przewodu typu EURO>EURO za kwote do 20 zł, na 100% możesz się poczuć rozczarowany zatem polecam kabelki conajmniej z przedziału od około 60 zł w górę/, ja osobiście używam przewodów TECHLINK a konkretnie te:
369984_3.jpg


dodam że porównywałem te kable ze znacznie droższymi PROFIGOLD i nie dostrzegłem znaczącej różnicy zatem może nie warto inwestować.
I jeszcze jedna uwaga - przy podłączaniu TV SAT z LCD wykorzystaj w TV złącze oznaczone AV2 - nie wiem dlaczego ale na AV 2 obraz jest znacznie lepszy niż na AV1 - najlepiej jak sam potestujesz.

Zresztą tak naprawde sam musisz wybrać pod które EURO złącze będzie podłaczony TUNER SAT a pod który DVD Pioneer DV-444, głównie z uwagi na to że twój odtwarzacz posiada wyjście S-VIDEO oraz EURO - zatem tu wskazane jest także wykorzystanie URO złącza.

To by było na tyle - na tą chwilę twój sprzęt nie wykorzysta pozostały złącz Typu COMPONENT etc...ale myślę że w przyszłości się to zmieni

Pozdrawiam
 

djpyro

New member
Z tym zakupem to nie tak przypadkowo porównałem kilka modeli, które miałem w sklepie jednym i drugim do wyboru i na moje oko laika był w tym modelu obraz najbardziej ok i z stąd moja decyzja, a tą stronę i forum dopiero dzisiaj odwiedziłem i wiele ciekawych uwag się doczytałem, więc moje pytanie choć po zakupie myśle, że na miejscu, chciałem się dowiedzieć od ludzi siedzących w temacie coś więcej na jego temat. Jak ten tv wygląda na tle innych w tej klasie oczywiście?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też tak uważam - jeślimkupiłeś i jesteś zadowolony - to superrrrr.
O to właśnie chodzi.
Napisz też więcej czy jakość czerni i czy głębia obrazu jest również ok. Szczególnie wieczorem.
pozdrawiam
 

baranskia

Member
:) :) :) A za ile i kiedy kupiłeś? Od tego zależy moja odp :) :) :)

djpyro napisał:
Zakupiłem taki LCD i czy wybór ok czy nie do końca. Nie bardzo jestem w temacie ale zaczynam czytać i nie bardzo wiem czym to się je, mam wejście HDMI/DVI IN, mam component ,ale co to jest i jak wykorzystać na dzień dzisiejszy, bo rozumiem że kiedy będzie nadawany taki sygnał i będzie odbiornik, który to będzie obsługiwał czyli tuner sat, to podłączamy do tego jakimś spcjalnym kablem i HD działa, ale co na dzień dzisiajszy czy jest szansa to wykorzystać, posiadam tuner sat Dreambox DM 7000S i DVD Pioneer DV-444 i teraz co można uzyskać ewentualnie jak wykorzystać jego możliwości jeśli takie są ?
Bardzo proszę o pomoc nie znam bliżej tematu HD - wejścia HDMI co to component itd.
Myśle że ktoś mi wytłumaczy czym to się je ...
Bardzo proszę o pomoc.


:) :) :) A za ile i kiedy kupiłeś? Od tego zależy moja odp :) :) :)
Adam B. (Bia-PL)
Pzdr.
:cool:
 
Do góry