LCD Samsung 37 C650 - zwiechy i inne cuda

Tadeo77

New member
Witam
Wiec TV swiruje ogolnie caly czas od momentu zakupu (11.01.2011). Raz za jakis czas dawal znac o sobie zacinajacy sie dzwiek i czasem zamrozenie ekranu i restart TV. Jesienia problem sie nasilił. Mowili na infolinii pseudo fachowcy ze to minie po nowym sofcie ale to nic nie dalo. Soft jest 3011 i w okresie swiateczno-noworocznym dzien w dzien po kilka razy zacinal sie dzwiek i restart TV.
Zadzwonilem do serwisu w mojej okolicy. Przybyli panowie wymienili mi plyte glowna i co ??
Pod wieczor zaczely sie zwiechy obrazu. Dźwięk jak na razie do tej pory się nie przycinał - czyli może pomogło, ale reszta, czyli mrożenie się ekranu została no i te dziwne kolorowe paski + extra nowy doszedł dodatek - zarywanie obrazu - widać to np. na filmach z Blu Ray (efekt gubienia klatek i szarpaniem obrazu jakby był odtwarzany ze starego komputera) ale także na TV SAT np. Polsat HD i dynamiczne sceny lub końcowe napisy nie ida plynie tylko co jakis czas szarpie. Na SD kanalach widac to na np. na TVN24 na pasku przesuwajacym sie poziomo itd.
Dolaczam linki na youtube nagrane wlasnorecznie pokazujace co sie z TV dzieje.
Dzis tj 23.01.2012 maja przyjechac i zabrać TV na sprawdzenie :x. Czy ktoś się z takim przypadkiem spotkał ?? Zamiast wymienić TV to będą się tak bawić wozić przywozić wymieniać a czas leci.... grrrr.
Nie mówiąc o nierównomiernie podświetlanej matrycy (jasna lewa strona) typ AA01

h t t p : //w w w.youtube.com/watch?v=okKn2ZgZ6Vw -z Blu Ray
h t t p: //w w w.youtube.com/watch?v=sVUA2jA_Baw -z TV Sat
 
Ostatnia edycja:

ali82

New member
Witam, sorry za odkopywanie starych tematów, ale nie chciałem zakładać nowego tematu, mam identyczny problem co kolega powyżej.

Na swoim telewizorze (40C650) zauważyłem ostatnio to samo. Również co jakiś czas TV się wiesza i wyskakują te kolorowe paski co na filmiku z youtube. Dużo częściej to występuję na kanałach cyfrowych i przy oglądaniu filmów z neta lub kompa, rzadziej na kanałach analogowych. Szlak mnie już powoli trafia:-x Aktualizacja softu do najnowszej wersji 3011.0 nic nie pomogło. Powiedzcie mi czy jeśli do nich zadzwonię to przyjadą do mnie do domu i mi to na miejscu naprawią, czy trzeba będzie oddać TV do serwisu?
Czy komuś z Was takie rzeczy z TV też się działy?
 

Tadeo77

New member
NIestety mnie tego nie usuneli bo twierdzili ze jest dobry i sprawa jest w sadzie :) Czekam na wyniki.
 

deywies

New member
Bez reklam
Przeciez ewidentnie widac ze kulki nie trzymają :p
To da sie stosunkowo łatwo naprawić, dziwne ze serwis robi problem.
 

deywies

New member
Bez reklam
Nie no serwis :p
No chyba ze płytkę podmienią jak to zwykle robią, to na miejscu da sie.
 
Do góry