Lcd do 3500zl

kizar

New member
Generalnie chodzi mi o 37 badz 42 cale
-Odleglosc ogladania okolo 3-4 metry
-dla dwoch osob
-pokoj raczej nienasloneczniony (okna na wschód)
-telewizor do zwykłej telewizji kablowej ogladania filmów z kompa i ewentualnie gier z kompa
-do 3500-3700zl

I teraz moje pytanie czy warto kupowac full hd przy ogladaniu zwyklej telewizji kablowej?
Mam zamiar zmienic na cyfre+ w przeciagu roku wiec jesli bede mial full hd, teraz to bedzie az takie razace przy ogladaniu zwyklej tv?czy poprostu nie bedzie widac tylko efektu full hd?

Chce kupic tv na przyszlosc(cyfra) a nie tylko na rok dla tv kablowej:eek:k:
 

Michnik30

Member
Mam dokładnie taki sam dylemat, dlatego przyłączam się do pytania.

Jak narazie znalazłem dwa TV które mi się podobają/odpowiadają:

SAMSUNG LE-37A656(tu boję się o odbicia w ekranie)
Sharp LC-37X20E(tu martwię się o powolne przełączanie kanałów)
 
Ostatnia edycja:

wader11

New member
...i nie warto w LCD . Do taj ceny nic ciekawego nie kupisz . Kup plazme Panasonica 42PV80 masz 42 cale 100Hz . Przy takej odległości i zastowaniu na pewno zagra to lepiej niż słabe LCD ( jak modele które wymieniłeś ) . fullHD nie ma sensu nia do Cyfry ani do filmów z kompa . Może przy konsolach jak PS3 ale do kompa nie.
To tyle a decyzja należy do Ciebie.
 

wader11

New member
Panasonic 37" LZD85 , JVC to tak ale LG ???-- idz do sklepu i zobacz jak wygląda obraz z anteny/kablówki na tym. beznadzieja . Ja bym tego nie wziął .
 

kizar

New member
Wiec tak po dluzszej analizie doszedlem do wybrania tych dwóch modeli:

Plazma Panasonic 42PV80
LCD Samsung 40A551

Telewizor bedzie mi potrzebny do telewizji analogowej,filmów z kompa i Ps3

Teraz nie wiem co wybrac Plazma jest niby dobra do telewizji o słabym sygnale ale nie nadaje sie do ps3 czy moze 100hz da mi jednak satysfakcje z grania w ps3?
Samsung nie wiem jak bedzie sie sprawowal w telewizji kablowej ale chyba na pewno da satysfakcje z ps3(full hd w tym przypadku dobrze sie spisze)

Teraz warunki:
Pokoj raczej srednio-malo nasloneczniony(okna na wschód i zasłony, Tv bedzie stal raczej w głebi pokoju)
odleglosc 3-3,5
Dla dwoch osob
TV od 37-42 cali
Cena maks 3500, podaje gdybyscie mieli jakies lepsze propozycje w tej cenie do moich potrzeb

czekam na opinie o moim wyborze i o jakies porady:D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę zmienia się zasada.
Przy dalszej odległości i tak nie zobaczysz HD. Ale lepsze skalowanie w SD i większą płynność masz w :
37 JVC P 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
p1050734xc8.jpg


37 Toshiba R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475

teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


Do tego dorzuciłbym Panasonica 42 PV 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

następne ujęcie i znów osłupienie - pomarańcze zapachniały w całym sklepie. Może dlatego że odzwierciedlenie było niesamowicie naturalne. Jedynie LCD Loewe podawało tak czystą strukturę jakości i kolorów.
506e7a8cc16c7b5dmed.jpg
 

kizar

New member
to jeszcze jedno pytanie czy plazma ciagnie duzo wiecej energii niz lcd?
Bo chyba zdecyduje sie na ta plazme Panasa
 

wader11

New member
Plazma zużywa prąd w podobnych granicach jak LCD - jak ktoś tu mierzył plazmę od 180 do 140 W . W LCD pobór jest prawie stały. MOżna powiedzieć że zużycie jest podobne a różnice rzędu 10-20W nie mają znaczenia. Sam mam tą plazmę i nie zauważyłem znacznego wzrostu rachunków za prąd :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zrobiłem badania - różnice obecnie w poborze mocy LCD też są duże - zależy od podświetlenia matrycy.
Np. Panasonic 37 LZD 800 - od 190 W do 124 W.
 
Do góry