LCD 32`+ peryferia.

Wojtek_Wu

New member
Witajcie po raz pierwszy na forum!

Przejde od razu do konkretow. Po przeczytaniu poradnika zdecydowalem sie na kupno jakiegos 32` LCD. Na sam TV mam do ok. 2500 zlotych. W domu mam kablowke, aczkolwiek rozwazam podlaczenie cyfry+. Jednak tak naprawde to po co kupuje TV to filmy. Programow telewizyjnych raczej nie bede ogladal za duzo. Mam dobre lacze i chcialbym sciagac filmy z netu.

No i teraz pytania do Was Drodzy Koledzy.

Jakiego LCD proponujecie?

Jak narazie moj latptop nie ma wyjscia HDMI,S video,D-sub. Tylko kijowe VGA out na dodatkowy monitor. Wkrotce planuje zmiane, ale na ta chwile bede sie musial zadowolic laptopem. Da sie wogole podlaczyc laptopa o takiej konfiguracji pod LCD,zeby wygladalo to jakos znosnie?

Znalazlem ostatnio cos takiego:

allegro(KROPKA)pl/item382890771_brak_hdmi_component_3rca_vga_d_sub_kramer_3m(KROPKA)html

Pomoze mi to cos?

Bo rozumiem,ze jak w niedlugiej przyszlosci bede mial laptopa z HDMI to nie bedzie probelmu, tak?

Temat blue-ray sobie odpuszczam narazie. Interesuje mnie HDTV. Rozumiem,ze moge sobie takie filmy sciagac z sieci. Standardowy,stacjonarny odtwarzacz DivX sobie z nim poradzi?
Jak wygladaja dobrze zripowane DivXy na tak duzym LCD?

Pytanie troche z innej beczki:

Czesc ze stacjonarnych odtwarzaczy DVD/DivX ma wbudowany port USB do podlaczenia pen drive'a.
Czy jak w miejsce pendrive'a podlacze kablem usb przenosny,zewnetrzy dysk 1 TG to urzadzenie go wykryje?
 

timbot

New member
Bez reklam
przejściówki sobie odpuść, to tragedia jest

poszukaj telewizora z wejsciem vga i po problemie

co do sciagania materiału HD z sieci, to zwykły odtwarzacz stacjonarny divx sobie z tym nie poradzi, tylko z kompa puszczać, lub z centrów multimedialnych (popcorn, trixx)

co do podlaczenia dysku - w niektórych modelach można, w niektórych nie, poszukaj na forum informacji o konkretnych modelach (np. w fergusonach jest co nieco o dyskach) . Z 1TB moze byc problem, nigdy nie wiadomo jak będzie
 

Wojtek_Wu

New member
timbot napisał:
przejściówki sobie odpuść, to tragedia jest

poszukaj telewizora z wejsciem vga i po problemie

co do sciagania materiału HD z sieci, to zwykły odtwarzacz stacjonarny divx sobie z tym nie poradzi, tylko z kompa puszczać, lub z centrów multimedialnych (popcorn, trixx)

co do podlaczenia dysku - w niektórych modelach można, w niektórych nie, poszukaj na forum informacji o konkretnych modelach (np. w fergusonach jest co nieco o dyskach) . Z 1TB moze byc problem, nigdy nie wiadomo jak będzie
Dzieki za odpowiedz. Tak myslalem,ze przejsciowki sa malo warte.
Jakosc przez VGA bedzie dobra?

Szukale wlasnie LCDkow z VGA i chyba za duzo tego nie ma, moglbys mi rzucic kilka do ok 2,5k?

D-Sub to VGA? Bo czesto na Alledrogo taka terminologie sprzedawcy stosuja.

allegro(KROPKA)pl/item380745047_telewizor_lg_20ls2r_20_super_cena_(KROPKA)html

Co sadzisz o ogladaniu DivXow na tak duzym (32`) LCD?

Co do dysku i wejscia USB pytam, bo mam w samochodzie emulator zmieniarki mp3. Taki gadget, ktory podlaczasz pod fabryczne radio pod wejscie zmieniarki, na koncu kabelka jest czytnik kart i port usb. Toto czyta katalogi jak kolejne plyty cd. No i dla zabawy podlaczylismy kiedys 500 Gb dysk pod to i wykrylo dziada.
 

timbot

New member
Bez reklam
vga to to samo co d-sub
co do divixow na 32'' to nie ma przeszkód, chyba że chcesz siedzieć pół metra od tv.
co do konkretnych modeli, to unikam wypowiadania sie, sprawdz juz to co bylo polecane na innych watkach i sprawdz czy ma d-suba i czy jest w zasiegu cenowym
 
Do góry