LCD 32 lub 37 cali za rozsądne, stosunkowo niskie, pieniądze

krzysmir

New member
Witam serdecznie :)
Podobnie jak wiele osób, dotarłem na to forum ponieważ znalazłem się w sytuacji, w której muszę dokonać zakupu sprzętu, gdyż mój dotychczasowy odmówił współpracy, a w sytuacji gdy multum firm zalewa rynek kolejnymi modelami swoich produktów, pozwoliłem sobie napisać ten post z nadzieją na odpowiedzi zaznajomionych z tematem :)

Pozwolę sobie wypisać parametry zgodnie z panującym tutaj szablonem, ale jednak na wstępie muszę powiedzieć, że wartości będą orientacyjne (jestem w trakcie poszukiwania nowego mieszkania, cięzko jednoznacznie stwierdzić, czy przykładowo pokój będzie miał okna na zachód, czy na wschód i czy będzie miał 20m2 czy 22m2 itd).
Podam także warunki, w których telewizor będzie funkcjonował przez najbliższy czas (zakup mieszkania prawdopodobnie wiązać będzie się z gruntownym remontem, co może spowodować, że np. przez najbliższe jeszcze trzy miesiące będę miał słabsze warunki). Ale docelowo, co jest raczej oczywiste, wolałbym kierować się bardziej przyszłościowym zakupem.
No to zaczynam :)

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? aktualnie pokoik 3x3, docelowo pokoj troszke powyzej 20m
jaki sygnał ? kablówka UPC, dvd (z przewagą divx), sporadycznie (od święta to nawet za dużo powiedziane) komputer. Może za jakiś czas jakieś cyfrowe ustrojstwo (szczegółów brak, wszystko zależy od wybranego mieszkania - czy będzie normalna kablówka (taka jak choćby upc) - jak będzie, a lokalizacja poszukiwanego mieszkania pozwala sądzić, że tak, to nie planuję takowych inwestycji),
jaka odległość od ekranu ? teraz niewielka, bo z 2m, docelowo 3-3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? tak jak wspomniałem, DVD (aktualnie Ferguson D-780HX), ogólnie będzie jeszcze jakiś amplituner (którego jeszcze nie sprezyzowałem, o co też zapytywać Was, fachowców, będę) - tylko nie bardzo na ten moment wiem nawet jak to powinno się popodłączać ;)
jaka klasa cenowa? ogółem nie mogę przekroczyć 5000zł, budżet niewielki zważywszy, że jest on jednak przewidziany zarówno na tv, jak i na wspomniany amplituner i jakieś głośniki (nie tylko tv zmarł, ale także wieża hi-fi - jak się wali, to po całości ;) ).
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? późne popołudnie (po 18) do 1-2 w nocy z opcją weekendową (w weekendy, jak to w weekendy, dziewczyna może chcieć oglądnąć 'Dzień dobry TVN' albo ja 'Kawa na ławę' czy coś w ten deseń ;) ).
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? teraz posiadam żaluzje, więc słońce nie przeszkadza... docelowo będą albo żaluzje, albo rolety, także to raczej nie problem, zwłaszcza w godzinach wieczorno-nocnych...
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 (obie z wadami wzroku, minusy, jedna osoba -1, druga pod -4, wiec z dalszej odległości bez okularów to nawet 50cali nie wystarczy ;) )
Jaki masz ulubiony program? może bardziej powiem tak: ja lubię programy sportowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka), tvn24, czasem jakieś Discovery i jemu podobne (raczej sporadycznie, brak czasu). czasem jakiś filmik na polsacie/tvn.
jaki masz telewizor? aktualnie wyzionął ducha kineskopowy Orion 29calowy, 100hz
Ma stać czy wisieć? teraz stać, później prawdopodobnie także stać, chociaż dopuszczałbym do myśli opcję zawieszenia (ale raczej mocno wątpliwe).

Po wielodniowej lekturze tego forum, jak i kilku innych zrodel (serwisy brytyjskie i niemieckie wykonujące różne testy, porównywarki cenowe, inne fora, etc) doszedłem do wniosku, że powinienem zakupić tv minimum 37 cali (chociaż wstępnie rozpoczynałem od 32 (z powodu takiego, że ten 'umarty' 29calowy wcześniej stał w pomieszczeniu wielkości mojej docelowej i nie miałem wrażenia, że jest on za mały), ale po postach wnioskuję, że do oglądania z więcej niż 3m to będzie on troszkę maluchny). Lepiej by to był model 100hz (bo sport), wystarczający teoretycznie powinien być HD Ready (bo oglądać planuję z dalszej odległości a ekran jest i tak mały).
Naturalnie liczę tutaj na ustawienie mnie do pionu w przypadku jawnego oszukiwania samego siebie :)

Osobiscie powiem, że troszkę trudno dojść mi do ładu z jasnym sprecyzowaniem ceny na sam tv. Dlatego też może szczególna prośba do Kikiego o pomoc, jako że dostrzegłem, że udzielasz się także w dziale amplitunery (chociaż bardziej udziela się tam jeszcze BlackNinja, no ale jego w dziale odnośnie tv jakoś nie zauważyłem): może zaproponujesz/zaproponujecie mi jakiś pakiet jako Panowie z audiovideo.com.pl?

Link, w którym poruszam sprawę zakupu amplika i głośników znajduje się tutaj:
hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=221845#post221845

Jeśli zakup za takie pieniądze (w sensie 5tyś na wszystko) to byłoby zwykłe wywalenie pieniędzy w błoto - wtedy zdecydowałbym się na zakup za część funduszy samego tv (nie mam alternatywy, no chyba że za takową uznamy 14calowego Grundiga) i dozbieranie 'paru(set)' groszy do ampla/głosników, doraźnie poddałbym próbie reanimacji zestaw hifi (jakoś muzykę muszę puszczać), a filmy odsłuchiwane byłyby na wbudowanych głośnikach w tv (tak jak teraz na tym zmarlym tv)... Ale od razu powiem, że to co mógłbym dozbierać to raczej jakieś drobne setki, niż tysiące złotych i nie byłoby to w perpsektywie miesiąca...
Aha: zdecydowanie wolałbym sprzęt nowy, już miałem w rodzinie przypadek zakupu uzywanego wzmacniacza z allegro, który nie działał mimo że miał mieć tylko zarysowany panel przedni. Oczywiście później było mocno nieprzyjemnie itd. Także reasumując mogę pogodzić się z niższą jakością/funkcjonalnością na rzecz posiadania nowego sprzętu z gwarancją...

Wierzę, że mimo dość zawiłego i długiego posta znajdą się życzliwi, którzy chociaż napomnkną pare słów nt. wielkości ekranu oraz najlepiej modeli, które wg Was będą najlepiej się nadawać do takich zastosować jak powyżej napisałem. Nie ukrywam, że liczę na informacje od Panów z audiovideo.com.pl, może zaproponujecie mi, mimo niskiego budżetu, jakąś ciekawą ofertę kombinowaną (w sensie łączoną, wszystko razem).

ps. niebieskim będę asap, tylko niech mnie zaktualizują ;) póki co z testami się zapoznać nie mogę, nadrobię zaległości, obiecuję, jak mnie dopuszczą (bo roczny abo opłaciłem) :)

pozdrawiam serdecznie!
krzysmir

edit: dorzuciłem link do wątku o ampliku i głośnikach
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach musisz mieć najwiekszą płynność i mieścić się w kosztach. JVC 32 P80 + zestaw JVC 411 + dvd 652 + kolumny JVC / bez sub/
I całośc wejdzie na 5000 zł .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Ale nie chodzi o niesamowite ewolucje ,lecz o jakość i reakcję współpracy LCD z Grami / tym razem chodzi o Xboxa/
p1050637xp5.jpg


Widać wyraźnie ze nawet z odległości jednego metra czystość godna mistrza klasy cenowej. Informacje o awansie Radwańskiej do kolejnej rundy Roland Garros w Paryżu ucieszyły nas jeszcze bardziej
p1050726ka0.jpg
 
Do góry