LC32RD2 kontra LC32X20E

Klono

New member
Witam,
Chcialbym poznac wasze zdanie na temat "co lepiej wybrac? sharp LC32RD2 czy nowosc ze stajni sharpa,LC32X20E. Sprawa jest dla mnie o tyle pilna ze padl mi 32" Bv9E i sklep zwraca mi kase - jestem od miesiaca bez telewizora i juz dluzej tego nie zniose. Nastawialem sie na 100HZ RD2 jak wyczytalem ze wchodzi X20E FullHd. I jestem w kropce, poradzcie cos. Mam kablowke UPC, na dniach cyfra+ lub nka, duzo ogladam dvd, czasami cos z kompa.
Pozdrawiam
 

jersey

New member
z podanych przez Ciebie 32" rd2e i x20E

zdecydowanie wybrałbym nową technologię - X20E. Tym bardziej ww. sprosta Twoim oczekiwaniom: czas reakcji matrycy 4ms (niestety bez 100Hz), fullHd, kontrast 2000:1.
W efekcie matryca sharpa daje bdb efekty dla: głębi czerni, kontrascie, kolorze, czasie reakcji (znacząca minimalizacja efektu smuzenia obrazu podczas dyn. scen), skalowania, ostrości, głębi obrazu (efekt 3d), szerokiego kąta widzenia przy zachowaniu kolorow. Za 4700 X20E jest "na dzis" Twój :)

Polecam Ci porownanie dyn. obrazu na rd2E (ten choc ma 100Hz z kolei nie ma fullHD a kosztuje "na dzis" 3900) i X20E a przekonasz sie ile znaczy 100Hz a ile procesor obrazu nowej generacji
- niech zdecydują TWOJE oczy :)

Ideał na dzis to 42" xl2E (fullHD, 100Hz, 4ms) za... 8k - to i tak na dzis najlepszy stosunek cena / jakosc.

Życzę Ci właściwego wyboru i udanej transakcji.
 

Klono

New member
Dzieki za porade, jedyny problem to zobaczenie tej nowosci (X20E) w konfrontacji z RD2E. W krakowie RD2E w 32" znalazlem tylko w jednym sklepie i tam musze przyznac w porownaniu z samsungami wypadl jak dla mnie rewelka. Niestety tego X20E moge brac tylko w ciemno, nie zobacze go w kraku w najblizszym czasie. Stad tez moje obawy. No i rzecz jasna roznica w cenie, myslalem ze era 32' lcdkow powyzej 4000 juz minela. A co do serii XL2E to w pelni podzielam twoje zdanie - widzialem w saturnie i powalil mnie. Szkoda tylko ze nie mam szans na jego kupno i to nawet nie finansowo ale gabarytowo - pokoj mam za maly.
 

deniro24

Member
Bez reklam
jersey napisał:
zdecydowanie wybrałbym nową technologię - X20E. ...

W efekcie matryca sharpa daje bdb efekty dla: głębi czerni, kontrascie, kolorze, czasie reakcji (znacząca minimalizacja efektu smuzenia obrazu podczas dyn. scen), skalowania, ostrości, głębi obrazu (efekt 3d), szerokiego kąta widzenia przy zachowaniu kolorow. Za 4700 X20E jest "na dzis" Twój :)

...

Bardzo mnie ciekawi ta seria Sharpa (choć dla mnie jest trochę zdziwieniem). Z tego co piszesz wnioskuję, że chyba czytałeś już jakąś recenzję lub test X20E? No chyba, że widziałeś ten tv na żywo?
 

SlawekR

New member
Klono napisał:
Witam,
Chcialbym poznac wasze zdanie na temat "co lepiej wybrac? sharp LC32RD2 czy nowosc ze stajni sharpa,LC32X20E. Sprawa jest dla mnie o tyle pilna ze padl mi 32" Bv9E i sklep zwraca mi kase - jestem od miesiaca bez telewizora i juz dluzej tego nie zniose. Nastawialem sie na 100HZ RD2 jak wyczytalem ze wchodzi X20E FullHd. I jestem w kropce, poradzcie cos. Mam kablowke UPC, na dniach cyfra+ lub nka, duzo ogladam dvd, czasami cos z kompa.
Pozdrawiam
Przede wszystkim z rezerwą podchodź do twierdzeń teoretyków cyferkowych, że na pewno nowszy model będzie lepszy bo to czy tamto i cytowanie magicznych milisekundowych cyferek ma być lekiem na jakość obrazu. Te milisekundy, nowsze procesory i tym podobne rzeczy to marketing w czystej postaci. A tak naprawdę brak układu kompensacji ruchu to znaczny krok wstecz.



A może się też okazać, że akurat zaliczasz się do grupy ludzi, która jest bardzo wyczulona na ten aspekt obrazu i układ 100Hz będzie dla Ciebie balsamem dla oczu, a jego brak tragedią w trzech aktach. I wcale tu nie żartuję w tym momencie i nie przesadzam, niektórzy tak właśnie reagują. Więc ze swej strony doradzam, postaraj się, o ile to tylko możliwe, porównać oba telewizory w akcji na własne oczy. Bo to Ty później będziesz w domu tę żabę łykał za własne pieniądze, jak Ci się akurat telewizor bez 100Hz nie spodoba i obraz będzie Cię drażnił.

Wiem, że używałeś do tej pory BV9E, więc teoretycznie możesz żyć bez 100Hz. Ale przynajmniej dla swojego spokoju sumnienia, powinieneś porównać RD2 ze 100Hz, z tym drugim bez tego układu. Przynajmniej będziesz wiedział co możesz potencjalnie stracić. Ja na dziś, stojąc przed dylematem wyboru, to bym już się nie pchał w telewizor bez 100Hz, po tym jak "zaznałem" dobrodziejstw tej technologii.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Klono napisał:
A co do serii XL2E to w pelni podzielam twoje zdanie - widzialem w saturnie i powalil mnie. Szkoda tylko ze nie mam szans na jego kupno i to nawet nie finansowo ale gabarytowo - pokoj mam za maly.

W Krakowie jest XL2 na wystawie w sklepie, jestes tego pewien ?
 

kzfr

New member
witam , widziałem dzisiaj na własne oczy w zabrzu MM
Sharp LC-32X20E



i jestem ostro zaskoczony , nie widziałem tak dobrego tv za tak niską cene, jakość i cale (jak dla mnie) [mam odleglosc 2metrow od ściany), a przejechałem kilka sklepów: saturn, mm , euro rtv agd, i jeszcze kilka noname'ów. Ten tv jest CUDO !!! polecam go zobaczyć na własne oczęta :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszytko zależy od przeznaczenia telewizora. Liczę że w poniedziałek będą u nas i sprawdzimy je obok siebie.
Czyli 32 RD2 Sharp, 32 X 20 , 32 Loewe Xelos, 32 JVC P80 z różnych źródeł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są dostępne wszystkie i stoją obok siebie.
Najwiekszą płynność ma JVC P80 , najostrzejszą jakość Sharp Rd2,
Loewe potrafi obie rzeczy razem , a full Hd Sharpa X 20 w HDTV - gra jak marzenie - ale gorzej sobie radzi z sygnałem SD.
Zapraszam na prezentację w sklepie lub zamów prezentację do domu.
 
Do góry