Laptop z wejściem(!!!) Hdmi

pm80

New member
Witam
Poszukuję laptopa z wejściem (nie wyjściem) HDMI. Wujek gógl nic mi nie podpowiedział stąd moje pytanie tutaj. Czy ktoś się spotkał z takim sprzętem? Czy może jest jakaś karta na usb z wejściem HDMI?

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam
Piotrekm
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Niestety tfórcy* HDMI tak się zapędzili w zabezpieczaniu sygnału wysyłanego po HDMI, że praktycznie nie istnieje sprzęt w którym gniazdko HDMI jest i pełnoprawnym wejściem i pełnoprawnym wyjściem. Ot taki paradoks i zupełnie niedopracowany interfejs. Może coś wykombinują na Dalekim Wschodzie?

* - to nie błąd.
 

kolonko

New member
Nie ma takich.


Trzy firmy produkują takie karty: Hauppauge, AVerMedia i Blackmagic Design.
Aż się zarejestrowałem... Nie znasz się to się nie wypowiadaj, głupoty ludziom każdy mówi...

Oczywiście że są, chociażby CLEVO X8100, jako że nie mogę dodać linku proszę zobaczyć na allegro.

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Aż się zarejestrowałem... Nie znasz się to się nie wypowiadaj, głupoty ludziom każdy mówi... Oczywiście że są, chociażby CLEVO X8100, jako że nie mogę dodać linku proszę zobaczyć na allegro. Pozdrawiam

No i niepotrzebnie się rejestrowałeś, kolego. Bo, laptop, o którym mowa, tak naprawdę nie ma złącza HDMI IN. Złącze HDMI IN, które w wmontowano w obudowę laptopa służy wyłącznie do przesłania obrazu na jego display, czyli zamienia laptopa w niewielki telewizorek LCD, nic więcej za jego pośrednictwem nie da się zrobić...

Kiedy się tak autorytatywnie wypowiada, warto zapoznać się ze szczegółami. A oto fragment specyfikacji: "Clevo X8100 offers an HDMI input port, allowing external HDMI devices - such as a game console - to use the laptop's display."
 

GORB

New member
No i niepotrzebnie się rejestrowałeś, kolego. Bo, laptop, o którym mowa, tak naprawdę nie ma złącza HDMI IN. Złącze HDMI IN, które w wmontowano w obudowę laptopa służy wyłącznie do przesłania obrazu na jego display, czyli zamienia laptopa w niewielki telewizorek LCD, nic więcej za jego pośrednictwem nie da się zrobić...

Kiedy się tak autorytatywnie wypowiada, warto zapoznać się ze szczegółami. A oto fragment specyfikacji: "Clevo X8100 offers an HDMI input port, allowing external HDMI devices - such as a game console - to use the laptop's display."

A dlaczego zakładasz, ze taka funkcja HDMI IN nie jest wystarczajaca dla autora wątku? Może o cos takiego mu chodziło?
Przyganiał kocioł garnkowi. :mrgreen:
 
Do góry