Laptop => Projektor wifi + 2x TV wifi

Boombolek

New member
Witam serdecznie. Proszę o poradę w następującej sprawie:

Chodzi o podłączenie pod laptopa projektora oraz dwóch telewizorów za pomocą technologii bezprzewodowej. Problem w tym, że podłączenie za pomocą kabli jest trudne do zrealizowania aczkolwiek nie niemożliwe. W tym przypadku potrzebny byłby kabel o długości ponad 70m.
Odległość od źródła sygnału jakim jest laptop do odbiorników jakimi będzie projektor oraz 2 telewizory wynosi 40-50m. Zawsze byłem zwolennikiem kabli aczkolwiek w tym przypadku ciężko o realizację takiej opcji, tym bardziej, że przesyłanym obrazem będą jedynie slajdy, tekst, zdjęcia.

Moje pytania brzmią:
1) Czy projektor oraz telewizory złapią sygnał z takiej odległości? Dodam, że w pomieszczeniu nie będzie wielu innych źródeł mogących zakłócić sygnał.
2) Czy bez problemu nadam sygnał z laptopa za pomocą technologii Intel Wireless Display?
3) Jeśli zdecydowałbym się na połączenie za pomocą kabli to jak je zrealizować? Wyjście HDMI w laptopie => Kabel HDMI => Splitter => projektor i 2x TV. Tutaj pytanie odnośnie kabla HDMI: w sklepie elektronicznym powiedziano, że max. 50m. Czy dostanę dłuższe?
Jest też opcja taka jak powyżej ale z kablem VGA. Co lepiej wybrać?

EDIT: Pojawiła się także opcja zastosowania transmitera sygnału VGA po skrętce UDP i późniejsze rozdzielenie sygnału za pomocą splittera na 3 źródła. Czy ktoś miał styczność z czymś takim? Jakie są efekty?
 
Ostatnia edycja:

Boombolek

New member
Dokładnie takie coś mam na myśli i przeglądam różne oferty takich extenderów.

Miałeś może styczność z takim czymś i możesz powiedzieć coś więcej?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Powiem tak...
Doświadczenia mam różne, eksperymenty z tanimi urządzeniami tego typu nie wypadały najlepiej, zawsze ostatecznie wygrywały akcesoria LINDY.
Kupisz LINDY, będzie działać na 100%.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam serdecznie. Proszę o poradę w następującej sprawie:

Chodzi o podłączenie pod laptopa projektora oraz dwóch telewizorów za pomocą technologii bezprzewodowej. Problem w tym, że podłączenie za pomocą kabli jest trudne do zrealizowania aczkolwiek nie niemożliwe. W tym przypadku potrzebny byłby kabel o długości ponad 70m.
Najdłuższe pasywne kable HDMI to kable 25 m. Pomiędzy nimi musisz zastosować regeneratory sygnału.

Odległość od źródła sygnału jakim jest laptop do odbiorników jakimi będzie projektor oraz 2 telewizory wynosi 40-50m. Zawsze byłem zwolennikiem kabli aczkolwiek w tym przypadku ciężko o realizację takiej opcji, tym bardziej, że przesyłanym obrazem będą jedynie slajdy, tekst, zdjęcia.
Nie ma żadnego znaczenia czy są to slajdy, czy dynamiczne filmy. Na wyjściu wizyjnym PCet i tak będzie odświeżał sygnał z częstotliwością 60Hz (lub 24Hz), więc pasmo sygnału, i co a tym idzie, wymagania toru przesyłowego będą takie same.

Moje pytania brzmią:
1) Czy projektor oraz telewizory złapią sygnał z takiej odległości? Dodam, że w pomieszczeniu nie będzie wielu innych źródeł mogących zakłócić sygnał.
2) Czy bez problemu nadam sygnał z laptopa za pomocą technologii Intel Wireless Display?
Przy tej odległości zapomnij o przesyłaniu bezprzewodowym.
3) Jeśli zdecydowałbym się na połączenie za pomocą kabli to jak je zrealizować? Wyjście HDMI w laptopie => Kabel HDMI => Splitter => projektor i 2x TV.
Opisz dokładniej jak odbiorniki są względem siebie i laptopa umieszczone, i w jakim maksymalnym formacie ma iść obraz.
Tutaj pytanie odnośnie kabla HDMI: w sklepie elektronicznym powiedziano, że max. 50m.
Mają fantazję.
Czy dostanę dłuższe?
Jest też opcja taka jak powyżej ale z kablem VGA. Co lepiej wybrać?
Jeśli w PC masz oba wyjścia, to oczywiście HDMI.
 

Boombolek

New member
Cena extendera Lindy pięciokrotnie przewyższa cenę sprzętu innych producentów, ale skoro ma to być gwarancją poprawnej pracy no to warto.
Dzięki za informacje.

Jeszcze tak mi przeszło przez myśl, że może lepszym rozwiązaniem byłoby przesłanie sygnału vga po skrętce zamiast HDMI.

Transformator VGA TRVGA300 na skrętkę UTP

EDIT: Rozmieszczenie urządzeń będzie następujące: Laptop w odległości ok 40m od Projektora oraz dwóch TV. Projektor będzie podwieszony na dość wysokim suficie a telewizory rozstawione po bokach od projektora w odległości od siebie ok 10m. Osobiście myślałem, żeby w okolicach projektora umieścić splitter i rozdzielić na te 3 źródła. Oczywiście obraz ma iść z laptopa, co do parametrów obrazu to nie musi to być fullHD, myślę, że ok 720p spokojnie starczy.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
EDIT: Rozmieszczenie urządzeń będzie następujące: Laptop w odległości ok 40m od Projektora oraz dwóch TV. Projektor będzie podwieszony na dość wysokim suficie a telewizory rozstawione po bokach od projektora w odległości od siebie ok 10m. Osobiście myślałem, żeby w okolicach projektora umieścić splitter i rozdzielić na te 3 źródła. Oczywiście obraz ma iść z laptopa, co do parametrów obrazu to nie musi to być fullHD, myślę, że ok 720p spokojnie starczy.
A na początku pisałeś coś o 70-cio metrowym kablu HDMI... :)

Tu wystarczy konwerter HDMI->RJ45->HDMI, spliter HDMI 1->4, dwa krótkie i dwa 10-metrowe kable HDMI.
Lub trzy 20-metrowe kable, dwa splittery HDMI 1->2, i 2 krótkie kable HDMI.
Itd,... kombinacji może być wiele.
 
Ostatnia edycja:

Boombolek

New member
Gwoli ścisłości, odległość między laptopem a odbiornikami to ok. 40m, ale kabel HDMI może być puszczony tylko jedną drogą, która wynosi ok. 70m właśnie.
@JackS: A tak Twoim zdaniem, jak najlepiej? Puścić to w skrętke i podzielić splitter na końcu, czy 3 przedłużki z HDMI i na końcu splitter?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Gwoli ścisłości, odległość między laptopem a odbiornikami to ok. 40m, ale kabel HDMI może być puszczony tylko jedną drogą, która wynosi ok. 70m właśnie.
@JackS: A tak Twoim zdaniem, jak najlepiej? Puścić to w skrętke i podzielić splitter na końcu, czy 3 przedłużki z HDMI i na końcu splitter?
Najtaniej wyjdzie Ci skrętka i splitter na końcu.

A pewnie jeszcze taniej wyszłoby Ci zainstalowanie przy projektorze jakiegoś odtwarzacza sieciowego i przesyłanie do niego danych z laptopa przez ethernet (WiFi).
 

JackS.

New member
Bez reklam
A nie myslales o takim czyms jak np TP-LINK PA-211??
To urządzenie rozsyła pakiety TCP/IP przez sieć elektryczną. Wizja wysyłana po skrętce przez konwertery HDMI-RJ45 nie jest pakietowana. Ale do podłączenia jakiegoś odtwarzacza sieciowego ulokowanego bezpośrednio przy projektorze może się to jak najbardziej nadać.
 

Boombolek

New member
Hmm o tym nie pomyślałem. Nigdy nie miałem styczności z odtwarzaczami sieciowymi. Czy posiadają opcje klonowania obrazu z laptopa na odbiorniki czy tylko odtwarzania przerzuconych plików?
Zależy mi na jak najmniejszym opóźnieniu, powiedzmy nie więcej niż 1s.
No i w tym przypadku i tak musiałbym podłączyć splitter, żeby rodzielić sygnał na więcej urządzeń.
 
Do góry