Laik kupuje projektor do garażu...

jack_top

New member
Witajcie.

Pomyślałem sobie o projekcie zrobienia w garażu sali projekcyjnej.

Dostępna przestrzeń na ekran to max 3.5 szerokości (z 4m bramy wjazdowej), wysokość max. ok 2.4m.

Na bramie chciałbym powiesić ekran (demontowalny, napianany). W głąb od ekranu do ściany mam ok 6m (na miejsca siedzące).

Garaż jest ogrzewany, z możliwością pełnego zaciemnienia.

Projektor mogę powiesić wyłącznie na suficie (wysokość 2.7m), a odległość od ekranu musi być minimalnie 3 metrowa (brama po otwarciu zajmuje mniej więcej tyle miejsca na suficie). Projektor mogę powiesić wyłącznie z lekkim przesunięciem osi od osi ekranu (ok. 30cm).

Łącze szerokopasmowe dostępne, więc chciałbym mieć możliwość projekcji 4K.



Czytając forum, testy, porady, zestawienia i rankingi, jako laik, widzę że można zapłacić za projektor i 60.000zł, i 20, i 13 i mniej. Kwoty 60 czy 20k nie mam dostępnej.

Proszę więc Was o poradę w zakresie dobrania projektora i ekranu (rozmiaru, materiału, modelu), które najlepiej spełnią ww. założenia, z najlepszym stosunkiem jakości do ceny, w przedziałach do 12.000zł (za projektor) i do 8000 zł (za projektor). Jeśli możecie napiszcie kilka słów dot. zalet i wad każdego z podanych modeli.

Dzięki. Jeśli miałbym doprecyzować jakieś kwestie, napiszcie.
 

Michal260675

New member
Jeżeli chodzi o projektor, to napisz jeszcze czy będziesz użytkował go tylko do filmów / tv czy może jakaś konsola do grania też. Ma to kolosalne znaczenie, ze względu na input lag.
Wokół kwoty 12 tyś. można nabyć coś dobrego z OPTOMY jak i EPSONA. Tyle tylko, że OPTOMY będą miały raczej wyższy input lag.
 
Do góry