Ładowarka Indukcyjna

vvv

Well-known member
Bez reklam
Czy używacie ładowarki indukcyjnej do swoich telefonów ?
Sporo tego jest typu 3w1 jak z bateria czy wpływa to na żywotność ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Używałem jakiś czas, mam ich zresztą też kilka, ale jednak po kablu jest szybciej. Zdarzało się też, że przez nieuwagę, źle odłożyłem i telefon nie naładował się. Teraz już tylko kabel. Co do żywotności, to już tylko można się opierać na artykułach w sieci, które w większości mówią, że nie ma wpływu.
Aczkolwiek, jakbym miał brać, to oryginalną - dedykowaną.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Do OnePlus 9 pro używam oryginalniej dedykowanej. Po kablu mam 67W po indukcji 50W. Także jest szybko. Działa bardzo dobrze. Jest to wygodne. Odkładam telefon pojawia się komunikat o ładowaniu. Z tym, że korzystam też z ładowania po kablu. Co do czasu ładowania - po kablu jest szybciej, to wiadomo. Jednak nie są to jakieś wielkie różnice.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak, Samsung nigdy nie słynął z szybkości ładowania. I po kablu i po indukcji wolno. Teraz chyba w najnowszych modelach jest szybciej.
W OnePlusie tak jak napisałem po kablu mam 67W a indukcyjnie na oryginalnej ładowarce 50W.
Także różnice w szybkości nie są duże. Dokładnie nie mierzyłem, ale może coś ze 20 minut. Jak już telefon woła prądu to indukcyjnie ładowanie trwa około 1h. Z tym, że na początku idzie szybko. Pod koniec zwalnia.
Producent podaje, że około 43 min ma trwać , ale u mnie trwa to około 1h indukcyjnie.
Jest też fajna funkcja ładowania nocnego. Wtedy trwa to dłużej - ładowanie mniejszym prądem i wolnej. I na samej końcówce przyspiesza. Nie ma efektu doładowywania.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak informacyjnie. Naładowałem telefon ładowarką indukcją 50W od 20% do 100% - ładowanie trwało 1h.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szybko. Tyle, co w Samsungu na kablu, albo i wiecej.
Porównaj czas który się wyświetla na indukcji vs kablu.
Będzie bardziej miarodajnie, o ile faktycznie pokrywa się z realnym czasem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No po kablu jest szybciej. Choć drastycznej różnicy nie ma. Po kalblu ładuje około 40 minut. Ładowanie po kablu jest 67W a po indukcji 50W. Z tym, że to dedykowania ładowarka indukcyjna OnePlus. Ona normalnie kosztuje ponad 300zł. Kupiłem na jakiejś promocji za 200zł.
 

peter766

New member
no wiec, wg mnie ladowarki indukcyjne sa calkiem fajne. 😊 sa wygodne, bo nie musisz bawic sie z kablami. wystarczy polozyc telefon na ladowarce i voila! ale pamietaj, ze ladowanie indukcyjne jest zwykle wolniejsze niz tradycyjne. 😅 co do tych 3w1, to super sprawa, jesli masz kilka urzadzen do ladowania. 👍 ale fakt, zastanawia mnie, jak to wplywa na zywotnosc baterii. teoretycznie ladowanie indukcyjne moze troche bardziej nagrzewac telefon. 🤔 i wiadomo, ze wysoka temperatura nie jest dobra dla baterii. ale z drugiej strony, producenci twierdza, ze ich ladowarki sa bezpieczne dla urzadzen. wiec moze to nie jest az tak wielki problem? 🤷‍♂️ generalnie, mysle, ze jesli uzywasz ladowarki zgodnie z zaleceniami producenta, to nie powinno byc zle. jak dla mnie, wygoda ladowania indukcyjnego przewaza nad potencjalnymi minusami. 😄
 
Do góry