Kupno telewizora na raty

lysekk

New member
Witam serdecznie,
Zamierzam jutro zakupić telewizor (Sony 55XH9096) w Media Expert. Orientujecie się jak to jest z tym braniem u nich na raty? Konkretnie chodzi o opcję teraz 50% reszta za pół roku. Czy przyznają te raty bez problemu?


Jestem młodą osobą, mam 21 lat i swoją własną działalność gospodarczą od lipca tego roku. Pierwsze większe pieniądze na działalności zacząłem zarabiać w ostatnich 3 miesiącach. Myślicie, że dostanę możliwość zakupu na raty?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli masz źródło dochodu nie powinno być problemu .Ostateczna decyzja należy od banku który współpracuje z danym sklepem
Często sklepy używają wybiegu wmawiając ludziom że wykupując "gwarancję" łatwiej jest dosyć kredyt - chociaż tak naprawdę jest dokładnie odwrotnie
Oczywiście nie jest to żadna gwarancja - gdyż gwarancja jest zobowiązaniem dobrowolnym producenta, tylko polisa ubezpieczeniowa - kosztowny bezwartościowy śmieć
 

lysekk

New member
Tylko trochę mnie zastanawia czy nie patrzą na ten wiek? Źródło dochodu mam, a wiesz czy np. podczas weryfikacji trzeba im przesyłać jakieś np. wydruki wypłat czy coś? Jeśli tak, to czy w moim przypadku mogłyby to być wystawione faktury?
 

lysekk

New member
No wiem, ale raczej chodzi mi o to, że łaskawiej patrzą np. na osobę, która ma lat 40 niż osoba, która ma lat 21.
 

akbmicro

New member
No wiem, ale raczej chodzi mi o to, że łaskawiej patrzą np. na osobę, która ma lat 40 niż osoba, która ma lat 21.
Z rynku dużych kredytów zabezpieczonych np. hipoteką widać, że 80 latek bez problemu dostanie kredyt na 30 lat.:smile:
Bank nie patrzy na wiek. Może poprosić o wykaz wpływów na konto za jakiś okres...3 msc na przykład.
 

miroski

Member
Wypełnij wniosek na stronie internetowej sklepu. Szybko będziesz miał odpowiedź albo telefon z banku. Może jednak nie być tak łatwo. Nie masz historii kredytowej, krótko pracujesz na DG ale z drugiej strony kwota kredytu niezbyt duża. Spróbuj.
 

lysekk

New member
tak właśnie myślałem, że ewentualnie z 3 miesięcy, to akurat byłoby dla mnie ok, bo za ostatnie 3 miesiące mam przyzwoite przychody
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Pójdziesz zapytasz i się dowiesz. Nie daj sie tylko wmanewrować w dodatkowe koszta jak ubezpieczenie bo to nie jest mus, ewentualnie możesz gwarancje na pare lat więcej.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czytałeś warunki że z miejsca stwierdzasz że bezwartościowy śmieć

Owszem
W ogóle trzeba zacząć od tego ,że niektóre sieci sklepów bezprawnie używają sformułowania GWARANCJA lub PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI ,już dawno UOKiK powinien zrobić tym porządek ,bo balansuje to na granicy prawa , mówić ściślej odpowiedzialnosci karnej z art, 286KK
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Do kwoty 5k o ile się nie mylę są to kredyty na oświadczenie.

Raczej nie ,żaden bank nie pożyczy pieniędzy "na gębę " .Każdy może powiedzieć że pracuje i zarabia nie wiadomo ile .Trochę lepsza jest sytuacja kiedy ma się konto w tym samym banku który obsługuje kredyty ale też muszą być jakieś miesięczne wpływy, aby można było oszacować zdolność kredytową .W różnych bankach są różne kryteria ,z mojego doświadczenia najtrudniej jest w Alior ,przy małych zarobkach nie masz szans
 

arnoldd

New member
Owszem

W ogóle trzeba zacząć od tego ,że niektóre sieci sklepów bezprawnie używają sformułowania GWARANCJA lub PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI ,już dawno UOKiK powinien zrobić tym porządek ,bo balansuje to na granicy prawa , mówić ściślej odpowiedzialnosci karnej z art, 286KK

Czyli następny "fachowiec internetowy" który nie czytał, nie widział, ale się wypowie.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Ano-2013

New member
Proponuje spróbować na allegro raty zero. Kilka bankow bez wychodzenia z domu. W ten sposób można sobie wyrobić historie kredytową, myślę że powinieneś brac zakup do 3500zl jeśli to Twoje pierwsze raty. Z reguły trudniej jest dostać raty przy działalności gospodarczej, niż przy umowie o pracę. Ja bym zaczał od mBanku na allegro.
 

lysekk

New member
Ok, sytuacja wygląda tak:
Pojechałem z rana do najbliższego Media Expert w okolicy, rozmowa wyglądała w skrócie tak:
ja: czy mógłbym wziąć telewizor na raty będąc na własnej działalności gospodarczej?
gość w sklepie: a ile prowadzi Pan tą działalność?
ja: 4 miesiące
gość w sklepie: niestety, musiałby Pan prowadzić działalność minimum 6 miesięcy, bo na pewno bank się nie zgodzi przy 4 miesięcznej działalności na raty, ale zapytam jeszcze koleżankę
koleżanka: nie ma szans

Po czym wróciłem do domu, odpaliłem mediaexpert.pl, wybrałem zakup na raty (50% teraz i 50% za pół roku), wypełniłem wniosek, wszystko zgodnie z prawdą (nawet ta data rozpoczęcia działalności gospodarczej), po 10 minutach przyszła mi ostateczna zgoda :)

Teraz tylko wypada mi pójść do tego sklepu, pomachać zgodą przed oczami i więcej nie wrócić.
 
Do góry