Kupię oled-a Samsung QE65S95B

KwasiarzTV

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć
Jestem zainteresowany zakupem oleda od samsunga model- QE65S95B.
Może ktoś wymienia na inny, większy.
Może być nowy jak i używka w igła stanie.

Jeżeli to nie miejsce na takie ogłoszenie "kupię" proszę moderatora o przeniesienie do odp działu bo nie znalazłem zakładki "kupię".
Z góry dziękuję.
 

KwasiarzTV

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć
Obecnego oleda LG B13 zabierają rodzica (bo się im spodobał a kupiłem w okazyjnej cenie) i się rozglądam za czymś lepszym chociaż to dobry tvi do moich potrzeb aż nadto.
Teraz jest super promocja ze zwrotem 2000tyś po zarejestrowaniu i wystawieniu opinii. Musiałbym jeszcze dokładnie poczytać czy uda się załapać. Ten model stoi za ok.7600-7800 i gdyby sie udało dostać zwrot to wypas cena za ten tv.
Mam już jedną ofertę lepszą od tych cen powyżej tylko czekam na info czy otrzymam rachunek/fakturkę
 

KwasiarzTV

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV właściwie już kupiony, dzięki. Dogaduję opcje transportu i termin.
Mam zatem do "mądrzejszych" ode mnie w temacie ew. wad czy ustawień do tego tv:
1. do jakiej klasy matryc zalicza się Qd-oled samsunga: I czy II? Wg ISO 13406-2 dla wyświetlaczy z I klasy niedopuszczalne są żadne wady natomiast dla klasy II już tak (2 martwe, 2 hot pixels, 5 stuck pixels). Jakie normy ma samsung bo w gwarancji nigdzie nie znalazłem. Pytam gdyż poprzedni LG B miał jeden martwy subpixel (czerony). Nie szło go zobaczyć nawet z 0,5m jeżeli nie wiedziało się gdzie jest dlatego nie zgłaszałem tego na gwarancji- mogłem dostać nowy/gorszy egzemplarz. Jak to jest w Samsungach bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia?
2. jakie podstawowe ustawienia/zmiany polecacie do tego modelu? Niedawno miałem TCL serii C z kalibracją. TV z ustawieniami po kalibracji nie szło oglądać. Kolory bez życia, barwy b. ciepłe, szare. Dopiero po przeczytaniu kilku postów na temat tego modelu i waszych podpowiedziach wypracowałem pod siebie dwa warianty: jeden do oglądania tv na co dzień, filmów itp., drugi do pracy z komputerem jako monitor.
 

KwasiarzTV

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję tdk76 za linka. Jest tam sporo.
Nie wiem jaki firmware jest na moim egzemplarzu (spr jak dojedzie) i nie wiem, czy aż tak będę się zagłębiał w ustawienia. Podobno tryb filmmaker jest najlepszy wiec pewnie deczko go zmodyfikuję po siebie i tak zostanie. Aczkolwiek pewnie bedzie tak jak w przypadku wcześniejszego tcl i lg, że będę używał dwóch ustawień: 1- do oglądania na co dzień, filmów, YT; 2- do trybu monitora pc.
 

viper111

New member
Ktos podeśle ofertkę cenową na QE65S95B ???
Chciałem kupić coś 65 cali i chyba będzie to najlepszy wybór (glównie TV codzienna, troszkę filmów, troszke konsoli)
 
Do góry