Który zestaw lepszy do Stereo oraz Kina Domowego ?

Neonix_PL

New member
Witam,

Nabyłem niedawno dobrej klasy amlituner Sony STR DA50ES i kompletuję do niego zestaw głośnikowy.

Będę słuchał głównie muzyki, ale filmy też oglądam.
Moje preferencje muzyczne to głównie pop, dane, electro.
Lubię ciepły, mięki, dynamiczny dżwięk oraz szczegółowość tonalną.

Moje typy to:
1. Dali Icon 6
2. HECO Celan 500
3. Paradigm 7 v.5

Proszę Was o sugestie, które wybrać.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Z tej trójki wybrałbym Dali Ikon 6 - są szczegółowe ale nie nadają się za bardzo do ciężkiego rocka (w tym lepsze są Paradigmy). Może dlatego wybrałem Ikony - wysoka skuteczność, łatwe do napędzenia przez przeciętne wzmacniacze i naprawdę ładnie grają (nowe na allegro bez gwarancji polskiego dystrybutora, ale na fakturę jakieś 2700, blackninja wspominał, że z polską gwarancją kosztowały 2800, tej oferty nie znalazłem).
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a jaki to amplituner dobrej klasy nie widze zebys wymienił choc jeden...

paradigmy.


moim skromnym zdaniem za wysoko celujesz szkoda takich dobrych kolumn..
 

Neonix_PL

New member
Napisałem w pierwszym poście, że posiadam "amlituner Sony STR DA50ES".

Parę lat temu był to topowy model Sony i kosztował w granicach 6000pln.
Bardzo mi się podoba jego brzmienie i ma 120W na kanał przy 8ohm.
Ale chcę wymienić kolumny na coś znacznie lepszego.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
pare lat temu moze i był dobry w kwestii funkcji ale jakosciowo nigdy nie dosiegał powyzej sredniej półki.W te 120W tez bym nie wiezyl za bardzo ;)
 

Neonix_PL

New member
A czy miał ktoś z Was do czynienia z HECO Celan 500 ?

Mało popularne, ale cieszą się dobrą opinią.
Otrzymałem informacje od jedneo audiofila :
"Heco Celan 500 to bardzo kulturalne i wyważone tonalnie głośniki w swojej kategorii cenowej, myślę, że trudno im będzie znaleźć godnego konkurenta, zarówno pod względem brzmienia jak i wykonania, niestety w Polsce mało doceniane. U mnie grały z elektroniką Denon PMA/DCD 1500, byłem bardzo zadowolony, ale jak to w naszym hobby przyszedł czas na zmiany.
Muzyka, jaka gości w moim odtwarzaczu to szerokie spektrum, jazz rock, pop, zdarza się również poważna. Niestety nie wiem jak zagrają w duecie z amplitunerem Sony, pod względem spasowania elektrycznego raczej nie powinno być problemów, Heco nie są specjalnie trudnymi kolumnami do wysterowania, niemniej z mojego doświadczenia jeśli zależy Ci na optymalnej jakości i wyciągnięcia maksimum z głośników to warto rozważyć zakup dobrego wzmacniacza stereo. Reasumując, z czystym sumieniem polecam te kolumny, najbezpieczniej jednak jeśli istnieje możliwość wypożyczyć je do domu i samemu ocenić ich walory."
 

Neonix_PL

New member
No właśnie i tu problem.

Te trzy typy to opcje wybrane pod względem pochwalnym z artykułów.

1. Dali Icon 6
2. HECO Celan 500

są fajne pod względem technologicznym i ciekawie ponoć grają.

Natomiast
3. Paradigm 7 v.5

są ponoć w miare dobre i najtańsze z tych wszystkich.

Bardzo nie mam gdzie ich posłuchać.
Żybym miał to nie byłoby dzisiaj tego postu :)

Czy istnieje jakaś firma co dowozi do domu za kasę wybrane modele w celu odsłuchu ?
Jakie są koszty i może jakieś namiary.

A może propozycje innych kolumn wartych uwagi?

Dodam, że słuchałem dzisiaj w sklepie Jamo C 605 + klocek Denon-a (nie pamiętam modelu) to zaskoczyły mnie stereofonią i przestrzennością , dźwięk taki sobie, szczególnie tony wysokie kiepskie jakby płaskie. Ocena końcowa - średnie.
 
Ostatnia edycja:

Neonix_PL

New member
Ach, jeszcze jedno.

Postawiłem na Dali Ikon 6.

Może ten amplituner Sony, który aktualnie mam jest uważany jako kiepski do Stereo to w KD jest poprostu świetny.

Zauważyłem, że posiada on Pre-Out na każdy kanał.
Jaki polecacie wzmacniacz na fronty, żeby Stereo było lepsze ?

Może ktoś rzucić linka do porównania wzmacniaczy stereo do amplitunerów KD? Chodzi mi o te różnice w jakości - przez co to wynika.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Do Ikonów 6 mam podłączony NAD C325 BEE - gra dokładnie tak, jak lubię (świetnie się zgrywa z tymi kolumnami). Może za piękny nie jest, ale na pewno warty swojej ceny (neutralny, z kontrolą przesterowania działa przy za dużej mocy podobnie do lampowców). Tańszy C315 też by się sprawdził...
 
Do góry