Który wybrać TCL 50EP680 50P815 QLED 50C715

chocolaterie

New member
Rozpatruję TCL 50EP680 / 50P815 / 50C715
Zacznę od tego, że obecnie nie mam TV (smart), więc tak naprawdę każdy będzie dla mnie wow :)

Stanowisko: przy wschodnim oknie, pomieszczenie bardzo jasne, spore, ale oglądam przeważnie wieczorem: netflix, być może zacznę YouTube więc fajnie jakby się nie ścinał, kablówka. Rodzaj materiału to filmy, seriale, raczej statyczne, nie akcji - nie sport i nie gram w gry.

Pozostałe parametry które były dla mnie kluczowe zawierają wszystkie te 3 telewizory (VA, gniazda, tunery, bluetooth bo audio będzie póki co przez niego).

Pytanie jest następujące: TCL 50EP680 jest tańszy, co dla mnie jest ważne bo i tak już przekraczam pierwotnie założony budżet a dojdą kable itp, nie lubię jaskrawych barw więc trochę obawiam się o sens inwestowania w QLED, odpowiada mi też matryca antiglare, bo za plecami mam lampkę i okno też swoje robi. Czy EP680 jest dużo gorszy od P815 czy C715?

Wrzucam link z porównaniem: displayspecifications.com/en/comparison/436115c1b0
Nie znalazłam tam jasności TCL 50P815. Przy 50EP680 jest sporo bo 380nitów.

Spodziewam się wymiany TV za około 3 lata na większy po zmianie mieszkania. Nie musi to być więc bardzo przyszłościowy sprzęt. Byle by nie klatkował na czymś.

Pomóżcie proszę :)
 
Do góry