Który tv z serii 4K

marcco124

New member
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie tv z serii 4K . Który model wybrać,czy jest sens kupowania tv z funkcją 3D i na co zwracać uwagę przy kupnie i wyborze.
 

collider

New member
Bez reklam
Oczywiscie, ze jest sens kupowania. 3D to fajny gadzet. Raz na jakis czas, dobra produkcje, warto jest obejrzec. Jednak nie powinno to stac sie glownym kryterium przy wyborze tv.
 
Nie podałeś jaki zakres cenowy cię interesuje. Podaj kwotę to coś się poleci,
nie wiem jakie są twoje potrzeby ale czy potrzebujesz koniecznie 4k?
Z tym 4k to jest różnie, co z tego że matryca 4k jak na przykład tv ma hdmi 1.4 lub brak kodeka hevc. Jedyny telewizor który to posiada to chyba Panasonic x900(nie jestem pewien) ale w nim są ponoć jakieś cyrki z matrycą
(jakieś pasy). Po drugie co oglądać w 4k, chyba że masz bardzo,bardzo mocnego kompa to pograsz sobie w gierki o ile komputer poda ci 4k w 60hz. Co do 3D, według mnie to gadżet który szybko ci się znudzi, by mieć fajne 3D to musisz kupić tv z aktywnym 3D. Jak masz dzieciaki to będą zachwyceni bajkami w 3D, ty co najwyżej zobaczysz to Avatar,Transformersów i to Info ť Lichtmond III - Days of Eternity.
W sumie nie ważne co kupisz w obecnie każdy tv ma jakiś feler,skończyła się bezpowrotnie opcja kupowania tv raz na 10 lat. Fajne te smarty tv,androidy i itp, tylko że czym więcej gadżetów tym tv ma więcej błędów.
Według mnie to już teraz by każdy był prawie zadowolony to musiałby w każdym z nich siedzieć procek i7. Niektórzy dochodzą już do wniosku że już nie kupią tv tylko idą w projektor. Powiem szczerze że chyba mój następny zakup to będzie właśnie projektor plus fajny ekran .
 

collider

New member
Bez reklam
Zaden projektor nie zastapi ci telewizora. Co najwyzej jeden moze byc uzupelnieniem drugiego. Nie obawiaj sie kupic telewizora 4K. Przejdz sie do sklepu, przetestuj, porownaj na roznych materialach, wybierz ten ktory bedzie ci pasowal najbardziej i ciesz sie obrazem.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie tv z serii 4K . Który model wybrać,czy jest sens kupowania tv z funkcją 3D i na co zwracać uwagę przy kupnie i wyborze.

Witam uprzejmie,
Krótko .
Poczekać na modele telewizorów 2015 r .
Wkrótce będzie ich "wysyp" np . firm Sony , Philips czy Samsung lub może Panasonic . A może
wybrać jakiś OLED firmy LG.
Wybrać sobie , przetestować i podjąć decyzję świadomego zakupu:| .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Zaden projektor nie zastapi ci telewizora. Co najwyzej jeden moze byc uzupelnieniem drugiego. Nie obawiaj sie kupic telewizora 4K. Przejdz sie do sklepu, przetestuj, porownaj na roznych materialach, wybierz ten ktory bedzie ci pasowal najbardziej i ciesz sie obrazem.

Nie był bym taki pewien, zobacz ten filmik poniżej . W dzień trochę gorzej ale w nocy jest bajka
i do tego 100 cali. Jak dla mnie rzecz warta zastanowienia.

https://www.youtube.com/watch?v=YM68gCuMMVU
 

collider

New member
Bez reklam
Nie był bym taki pewien, zobacz ten filmik poniżej . W dzień trochę gorzej ale w nocy jest bajka
i do tego 100 cali. Jak dla mnie rzecz warta zastanowienia.

https://www.youtube.com/watch?v=YM68gCuMMVU

Ale ja jestem pewien bo tu nie chodzi tylko o wielkosc i jakosc obrazu, ale tez komfort uzytkowania.

Do accu - te oczekiwanie na modele z biezacego toku to tez kwestia zasobnosci portfela. Nowe telewizory zapewne tanie nie beda a modele zeszloroczne mozna kupic w dobrych pieniadzach a czym one tak naprawde sie roznia od tych nowych? Systemem? Bo bedzie pare gadzetow wiecej? Obraz zostanie na tym samym poziomie pomimo szumnie zapowiadanych nowych rowiazan, ktore z reguly sa marketingowa papka. Prawdziwa rewolucja w obrazie przyjdzie z oledami.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Jeżeli nie ma pośpiechu z zakupem to racjonalnie jest jednak poczekać . Oczywiście , ważne jest
ile ma się gotówki do wydania na telewizor .
Jeżeli jest pośpiech to można np . wybrać i przetestować dostępny teraz telewizor firmy Sony
modele Sony KD-65X9005B lub Sony KD-55X9005B . Po ostatniej aktualizacji oprogramowania
z dnia 03.03.2015 obsługa H265(HEVC) poprzez wbudowany tuner satelitarny czy naziemnej
telewizji.
A można jeszcze trochę poczekać , gdy wejdą na rynek nowe telewizory 4K firmy Sony , modele
2015 , to ceny telewizorów 4K firmy Sony , o których piszę powyżej jeszcze się obniżą .:|

A w nowych telewizorach modele 2015 to mnie interesuje HDR...

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Ale ja jestem pewien bo tu nie chodzi tylko o wielkosc i jakosc obrazu, ale tez komfort uzytkowania.

Do accu - te oczekiwanie na modele z biezacego toku to tez kwestia zasobnosci portfela. Nowe telewizory zapewne tanie nie beda a modele zeszloroczne mozna kupic w dobrych pieniadzach a czym one tak naprawde sie roznia od tych nowych? Systemem? Bo bedzie pare gadzetow wiecej? Obraz zostanie na tym samym poziomie pomimo szumnie zapowiadanych nowych rowiazan, ktore z reguly sa marketingowa papka. Prawdziwa rewolucja w obrazie przyjdzie z oledami.

Zgadzam się z tobą, pytanie brzmi tylko co kolego lub co każdy z nas chce osiągnąć.
Jeśli o mnie chodzi to już znudziły mi się smarty,androidy . Sam mam w domu teraz
65 cali i powiem szczerze, przesiadka z 60 cali na 65 cali do żadna przesiadka.
Zaczynam się głęboko zastanawiać nad projektorem Sony VPL-HW55ES i ekranem Magic Screen.
 

collider

New member
Bez reklam
Zgadzam się z tobą, pytanie brzmi tylko co kolego lub co każdy z nas chce osiągnąć.
Jeśli o mnie chodzi to już znudziły mi się smarty,androidy . Sam mam w domu teraz
65 cali i powiem szczerze, przesiadka z 60 cali na 65 cali do żadna przesiadka.
Zaczynam się głęboko zastanawiać nad projektorem Sony VPL-HW55ES i ekranem Magic Screen.

Nie do końca chodziło mi o wyposażenie telewizorów. Znam życie i wiem, że wszelkie gadżety po pierwszym entuzjazmie szybko zostają porzucone i zostaje tylko kilka przydatnych. Bardziej mam na myśli to, że telewizor możesz odpalić o każdej porze dnia bez zbędnego celebrowania tego momentu. Telewizor jest wygodniejszy i bardziej poręczy w użytkowaniu i instalacji. Zgodzę się, że dla zapalonego kinomaniaka satysfakcja z oglądania filmu na projektorze i dużym ekranie będzie większa, ale w codziennym użytkowaniu TV wygrywa. Zresztą przy coraz większych przekątnych telewizorów i coraz lepszym obrazie zakup projektora staje pod dużym znakiem zapytania. No chyba, że mówimy o dedykowanych pokojach, salkach projekcyjnych a do tego nie każdy ma warunki.
 

_Gamer_

New member
Zaczynam się głęboko zastanawiać nad projektorem Sony VPL-HW55ES i ekranem Magic Screen.
Nie Ty jeden :-D

Niebawem i u mnie taki komplet zagości. Tylko muszę wygospodarować wolny dzień i przejechać się do producenta na prezentację ekranu, żeby na własne oczy zobaczyć czy jest tak dobrze jak piszą (i pokazują na fotkach i filmach) użytkownicy.

Chyba nam się mała rewolucja szykuje. Ekran do projekcji w normalnych użytkowych salonach i dodatkowo przy świetle, a jakość obrazu wyśmienita. Konkurencją mogą być dla niego chyba tylko wyroby od Screen Innovation - Black Diamond i od DNP - supernova blade. Z małym szczegółem, że oni nie są dostępni w Polsce, a w uk życzą sobie 3500 funtów za ekran 100 cali. Nasz krajowy Magic jest "trochę" tańszy, a i lepszy podobno, bo nie srebrzy w ciemności i nie ma hot spotów. Trzeba się przekonać naocznie.
 
Ostatnia edycja:
Nie Ty jeden :-D

Niebawem i u mnie taki komplet zagości. Tylko muszę wygospodarować wolny dzień i przejechać się do producenta na prezentację ekranu, żeby na własne oczy zobaczyć czy jest tak dobrze jak piszą (i pokazują na fotkach i filmach) użytkownicy.

Chyba nam się mała rewolucja szykuje. Ekran do projekcji w normalnych użytkowych salonach i dodatkowo przy świetle, a jakość obrazu wyśmienita. Konkurencją mogą być dla niego chyba tylko wyroby od Screen Innovation - Black Diamond i od DNP - supernova blade. Z małym szczegółem, że oni nie są dostępni w Polsce, a w uk życzą sobie 3500 funtów za ekran 100 cali. Nasz krajowy Magic jest "trochę" tańszy, a i lepszy podobno, bo nie srebrzy w ciemności i nie ma hot spotów. Trzeba się przekonać naocznie.

Ja też się wybieram,chcę to zobaczyć na własne oczy. Do świdnicy mam kawałek drogi,mam kolegę
w Dzierżoniowie ,muszę się z nim zgadać to wybierzemy się razem. Jestem ze Szczecina ,jak mieszkasz po trasie to możemy się umówić.
 
Do góry