Który TV do bardzo nasłonecznionego salonu i na ścianę? Tylko Samsung The Frame?

Lara.

New member
Witajcie,
Szukam TV 65-75 cali do nasłonecznionego salonu.
TV ma być zawieszony na ścianie naprzeciwko dużego okna tarasowego a dodatkowo jest duże okno dachowe, więc słońce może padać prosto na ekran ;/
Myślę o 65 lub 75 cali - bo salon ma 40 m2 i o Tv będzie ok 3 m. (Dodam, że nie przepadam za dużymi TV bo one mnie zwyczajnie rażą w oczy- ale może to jest wina starych technologii- nie potrafię ocenić czy te nowe TV tez tak święcą w oczy jak żarówki ;D)

Oglądamy mało TV - głównie seriale i filmy dla dzieci lub ew. gry, programów z kablówki praktycznie wcale.

Zależy mi aby TV był jak najmniej "widoczny" i maksymalnie przylegał - bo ściana TV będzie widoczna także z boku a dodatkowo jest na niej sztukateria co tez "oddali" Tv od ściany.

W związku z takimi nietypowymi warunkami, zainteresował mnie Samsung The Frame chciał obawiam się , że nie jest to najlepszy stosunek jakości obrazu do ceny .
Z drugiej strony boje się, że kupię coś ze świetnym ekranem ale co z tego, jeśli nic na nim nie zobaczę oprócz odblasków światła i będzie przez swoje wymiary tak odstawał od ściany ze efekt wizualny będzie fatalny.

Czy mam jakiś inny wybór do tych warunków?
Będę wdzięczna za opnię :)
pozdrawiam
D.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z drugiej strony boje się, że kupię coś ze świetnym ekranem ale co z tego, jeśli nic na nim nie zobaczę oprócz odblasków światła

Amen. Przerabiałem ten temat, łącznie ze zdjęciami i całym opisem.
Gratuluje trafnej analizy warunków lokalowych, a przede wszystkim logiki i świadomego podejścia do tematu. Ceni się takie wypowiedzi, a wbrew pozorom niektórzy nie kumają takich oczywistości.

W zasadzie sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.
The Frame spełnia Twoje kryteria, ma matową matrycę i dedykowany jest do takich warunków. Nie ma specjalnie alternatywy, po za ekranami komercyjnymi. Każdy jeden inny, bez względu na jakość polegnie na odbiciach o których wspominasz.
 

Lara.

New member
Dziękuję za odpowiedz i radę :) Wahałam się, bo prawdę mówiąc, sprzedawcy których spotykam w sklepie "kręcą nosem" na Frame i nie polecają mi go bo "przepłaci Pani duże pieniądze za design i ramkę". Trochę przedstawia się ten model jak gadzet dla naiwniaków ktozy "złapią się" na szumny marketing :)
Opinie są takie, że w tej cenie są lepsze modele - pod względem jakość obrazu. Tylko właśnie dla mnie chyba najważniejsze jest to, żeby on dobrze wyglądał na ścianie i można było na mim cokolwiek zobaczyć w lato i w dzień a nie tylko wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Opinie są takie, że w tej cenie są lepsze modele - pod względem jakość obrazu.
Pewnie są.
Ale The Frame nie został zrobiony żeby wygrywać w kategorii najlepszego obrazu.Chociaż pewnie i tak gra bardzo fajnie.
To jest telewizor do konkretnyh zastosowań.I takie spełnia.Chociaż w bardzo niesprzyjających okolicznościach nawet z niego też można nie być zadowolonym.
Ale wtedy to już tak jak pisał armanig...ekrany komercyjne.Tylko ,że to zupełnie inne pieniądze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile masz max kasy ?
Mam Oled TV obok trzech wielkich okien - w tym tarasowe i każdy kt przychodzi jest zachwycony jakością.
Dobra powłoka daje wymierne korzyści.
Można też sprawdzić nowe mini ledy o ile kasy wystarczy ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie żartujmy...
Jest różnica pomiędzy "obok", a "naprzeciwko".

Forumowiczka wyrażnie napisała, że ma okna naprzeciwko.
Mało tego, jest na tyle bystra, że sama doszła do oczywistych wniosków, a teraz ma wybierać coś, co przeczy logice?

Jaką jakość ma Oled (choćby to był topowy model), jeżeli zamiast jakości wyświetlanego materiału, widzimy odbijające się okna - z naprzeciwka?
Odpowiem - żadnej. To błędne koło i niczym się nie różni od oglądania treści na rozbitej matrycy.
MiniLED podobnie, można ratować się większą jasnością, ale nie pozbędziemy się bezpośrednich odbić, w tak specyficznych warunkach.

Proponuje przeczytać mój wpis dot. tematu odbić
Obszernie to wyjaśniłem:


Przykład:

Screenshot_20230131_100307_YouTube.jpg
 

Lara.

New member
Będziemy siedzieć głównie na przeciwko TV - oraz z boku - kanapa litera U.
Za plecami mamy okno tarasowe , nad głową świetlik w suficie a dodatkowo okna są na bocznych ścianach - czyli światło pada na ekran z naprzeciwka, z boków oraz jeszcze z góry :/ Inaczej się niestety nie udało zaprojektować. Niby fajnie, ale pojawił się właśnie problem z umiejscowieniem telewizora. Można zasłaniać zasłony no ale jednak nie będziemy siedzieć po ciemku żeby coś na telewizorze zobaczyć:)
W sklepie na wstępie odradzili mi OLED z uwagi na to ze nie nadaje się do jasnych pomieszczeń :/ a kusiła nie ta technologia.
Już wiem po wizycie w sklepie ze jeśli matryca będzie błyszcząca- to będę miała lustro. Musi być coś matowego jednak.
 

Lara.

New member
Nie żartujmy...
Jest różnica pomiędzy "obok", a "naprzeciwko".

Forumowiczka wyrażnie napisała, że ma okna naprzeciwko.
Mało tego, jest na tyle bystra, że sama doszła do oczywistych wniosków, a teraz ma wybierać coś, co przeczy logice?

Jaką jakość ma Oled (choćby to był topowy model), jeżeli zamiast jakości wyświetlanego materiału, widzimy odbijające się okna - z naprzeciwka?
Odpowiem - żadnej. To błędne koło i niczym się nie różni od oglądania treści na rozbitej matrycy.
MiniLED podobnie, można ratować się większą jasnością, ale nie pozbędziemy się bezpośrednich odbić, w tak specyficznych warunkach.

Proponuje przeczytać mój wpis dot. tematu odbić
Obszernie to wyjaśniłem:


Przykład:

View attachment 24132
Dokładnie tak to będzie u mnie jak opisałeś w podlinkowanym wątku. Efekt lustra i ptaki za oknem zamiast wyświetlanych treści :) Tylko się utwierdziłam w przekonaniu ze to mi "grozi" :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy Oled ma już bardzo wysoką jasność zarówno Samsung jak i LG.
Ja mam Oleda ale światło z dużych okien mam z boku , i to zdaje egzamin.
Jeśli z tyłu i mocno to The Frame - będzie faktycznie bardzo dobrym rozwiązaniem !
 
Do góry