Który TV byście wybrali: Panasonic TX-L42E6E czy Samsung UE40F6320

drk001

New member
Witam,
mam wytypowane dwa TV (Panasonic TX-L42E6E czy Samsung UE40F6320 i mam spory dylemat.

Telewizora będę używał do zwykłego oglądania tv, czasem jakiś film z pendrive, do tej pory miałem 40 cali i takiego chcę, poza tym używam smart tv: tvn player, ipla, bez jakiś szaleństw.
Nie zależy mi na 3D.

Panasonic plusy wg mnie:

+ładny
+większy od samsunga
...

Samsung:
+ ma 200 Hz
+ ma 3D (na którym mi specjalnie nie zależy)
+bardziej rozbudowane smart tv

Doradzcie co wybrać.
pozdrawiam
 

Medyc

New member
Zdecydowanie tego Panasonica. Mam w domu Samsunga i nie mogę na niego patrzeć. Postawiłem je obok siebie i oglądałem ten sam program z dvbt. W Panasonic biały był biały a czarny czarnym. W Samsung biały był kremowo jakiś a czarny szaro zielonym. Również podstawka w Samsung jest daremna i kiwa się raz w lewo a raz w prawo. Nieraz musze ustawiać i przydała by się poziomica :). Zrobiony w Rumunii. Wybór należy do Ciebie, może te samsung juz lepiej robią, ale Panasonic ma ładny obraz .

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

mirex51

New member
kolego wpierw skalibruj dobrze telewizor a pózniej się wypowiadaj na temat telewizorów Samsung ja mam trzeci i jakoś nie narzekam na nic ?
 

Medyc

New member
Aby skalibrowac telewizor najpierw trzeba mieć o tym jakieś pojęcie. Jako laik kupuje co ma dobry obraz na dzień dobry. Dlatego za pomoca kolegów z forum wybrałem tego Panasonica. Możliwe, że Samsung też będzie miał fajny obraz nie zaprzeczam, ale trzeba się z tym pobawić a nie każdy ma na to ochotę. Druga rzecz, że Samsung który mam /made in Romania/ jest wykonany plastikowo - beznadziejnie i kiwa się raz w prawo i raz w lewo :) Z tych dwóch obstawiam Panasonica
 

m.grewert

New member
Ten Panasonic to bardzo dobry wybór, a samsung faktycznie potrzebuje profesjonalnych ustawień.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Karpaj

New member
Bez reklam
kolego wpierw skalibruj dobrze telewizor a pózniej się wypowiadaj na temat telewizorów Samsung ja mam trzeci i jakoś nie narzekam na nic ?
Ustawienia fabryczne właśnie takie są na samsungach, a 90% użytkowników nie skalibruje swojego sprzętu.
Poza tym, jak ktoś miał porównanie obok siebie, to spodziewam się że nie kalibrował tylko jednego :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał po Panasonica z uwagi na obróbkę sygnału, naturalne kolory, interfejs.
 

rud3b0y

New member
a czy w tym samsungu można na jednej liście ulubionych można połączyć kanały z dekodera cyfrowego i analogowej kablówki bo podobno Panasonicu nie ma takiej możliwości?
 

rud3b0y

New member
na pewno? na zagranicznym forum znalazłem taką informację:

- you can't mix DVB-C, DVB-T and analog channels when creating favorites list
- and in fact you can't make a favorites list for analog channels but can for DVB-C and DVB-T (but of course cant mix them)

Wynika z tego , że dla kanałów analogowych nie można nawet stworzyć takiej listy ulubionych...
 

Misiejk

New member
Nie zastanawiaj się tylko bierz Panasonica :). Pod kątem jakości obrazu będzie stał półkę wyżej od tego modelu Samsunga. Tym bardziej jeśli nie zależy Ci na 3d.
 

tdx

New member
Bez reklam
Takie pisanie o półkach to bzdura...

E6 na matrycy CMO VA (jeden z nielicznych) osiąga bardzo dobry kontrast na poziomie 4,600:1, czerń 0.04 cd / m², z dobrą gammą i deltą E, natomiast matryca jest 50Hz i dość słabe kąty

Samsung F6320 na matrycy PSA kontrast na poziomie 3,200:1, czerń 0.06 cd / m², z dobrą gammą i deltą E, matryca 100Hz i słabe kąty

Więc wybór jest taki większy tv 42" z dobrą matrycą 50Hz,
Czy trochę słabszy jeśli chodzi o kontrast i czerń 40" Samsung z matrycą 100Hz (+3D ale to bajer) z lepszym smartem i multimediami

Wybór wcale nie jest taki jednoznaczny ale oczywiści papier wszystko przyjmie....
 

Karpaj

New member
Bez reklam
tdx Ty zawsze zapominasz o jednej dość istotnej kwestii. Samsung bez kalibracji świeci naprawdę nienaturalnie. Tryby filmowe to żart, a naturalny to dynamicznych wśród innych firm.
Po kalibracji jest ok, ale mało kto jednak swój sprzęt kalibruje. Jeśli chodzi o ustawienia fabryczne, Panasonic zjada samsunga na śniadanie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie zapominam o tym, ja piszę jak jest, natomiast należy również pamiętać że to 50Hz vs 100Hz i też mógłbym napisać że jak ktoś lubi płynny ruch to też za bardzo zastanawiać się nie ma nad czym...

Trzeba po prostu przedstawić jak to wygląda myślę że jak ktoś przeczyta mój post to łatwiej podejmie decyzje, bo wie które elementy dany TV ma lepszy...

Karpaj czy napisałem coś w swoim opisie obu TV coś co nie jest prawdą?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie nie, po prostu tak tylko wyciągnąłem z Twoim wielu postów już. Wiem że się znasz, i sam potrafisz bez problemowo skalibrować samsunga, i wtedy rzeczywiście często to bardzo fajny wybór.
Natomiast ja czytajac post autora wywnioskowałem że się na tv niemal w ogóle nie zna i chce mieć coś po prostu do oglądania od razu.
Przy tak małym ekranie różnicy pomiędzy 50 a 100hz niemal nie widać, zwłaszcza jeśli użytkownik ma siedzieć ponad 3metry od ekranu (ale tutaj autor nic nie zadeklarował).

Natomiast samo porównywanie cyferek z kontrastem, czernią, nie daje obiektywnego zdania o tym czy telewizor świeci dobrze, czy źle.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy telewizor nowej generacji dla extra obrazu wymaga kalibracji.
Aczkolwiek niektóry firmy mają rzeczywiście w poziomie wyjściowym dobre ustawienia a inne niestety nie.
Panasonic ma na wejściu najbardziej naturalne barwy ale kalibracja jak pisałem też jest konieczna dla super jakości oczywiście w klasie cenowej.
 
Do góry