Który telewizor OLED wybrać?

Brady

New member
Cześć. Planuję zakup pierwszego OLED-a. Zastanawiam się między Philipsem 55 cali z serii 707, a LG OLED55B23LA lub LG OLED55C21LA. Z jednej strony w Philipsach lubię Ambilight i Android TV. Jeśli jednak jakość obrazu jest lepsza w modelach od LG to zdecyduje się na któregoś z nich. Będę wdzięczny za Wasze rady i opinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś, powinieneś rozpatrywać LG 55C21 i 55Oled 707.
Obydwa masz w tej samej cenie za 4999 zł
Philips ma większe możliwości, ale LG też gra świetnie.

Jaki masz teraz telewizor ?
Jaka odległość od ekranu ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
Z jakiego sygnału korzystasz głównie ?
Dużo grasz w gry ?
 

Brady

New member
Obecnie mam Philipsa Pus8535. Planuję korzystać głównie z serwisów streamingowych (tv cyfrowa z upc bardzo sporadycznie). Na razie nie gram w gry, ale nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości. Zależy mi najbardziej oczywiście na jakości obrazu. Telewizor będzie użytkowany głównie wieczorami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz z racji posiadania słabość do ambilight - to Philips spełni wszystkie Twoje nawet największe oczekiwania.
Masz go dla członków forum dodatkowo z pakietem gratisów .
Jeśli chcesz spróbować innej obsługi to LG 55C21.
W tej klasie nic lepszego nie kupisz.
Tu masz dzisiejszy wpis osoby która kupiła Oleda.
"Teraz przy nim siedzę i w porównaniu do mojego Nu8072 obraz powala. Mam wrażenie że każdy film ma głębie jak w 3 d. Od razu też chciałbym obalić mit, że Oledy są ciemne... Nie są! Już musiałem za dnia zjechać z jasnością. No chyba że ktoś szuka żarówki... ale te telewizory są wystarczające jasne. W opcjach ma formy ochrony ekranu. Wspaniały obraz kiki. "
 

tdk76

Member
chyba w stacjonarnych sklepach euro można było za tyle wyrwać 6999 - 2000 + rabat 150 za 1000 zł na następne zakuypy - jedynie trzeba było sprzedawcy kod podać (nie pamiętam jaki) i nie wiem czy jeszcze do jutra czy już po

+ pewnie u kikiego w sklepie taka cena
 

mistis

New member
Podepnę się może pod wątek żeby nie dublować bo sam szukam obecnie OLEDa 55". I od razu do rzeczy przejdę - widzę ofertę na LG 55A13LA za 3200 zł - brzmi jak wyraźnie mniej niż nowe modele - jest sens dokładać prawie drugie tyle do powyższych? W grach z tych 120hz nie będę korzystać, piłki nożnej oglądam jak na lekarstwo, generalnie zależy mi jak najbardziej na efekcie "kinowym", a na rzutnik tutaj za mało miejsca i zbyt jasno...

Jaki masz teraz telewizor ? Brak - albo korzystałem z monitorów (24") albo ze starego rzutnika (BENQ MP622)
Jaka odległość od ekranu ? Niecałe 2,5m
Na czym Ci najbardziej zależy ? Jakość obrazu
Z jakiego sygnału korzystasz głównie ? Platformy streamingowe
Dużo grasz w gry ? W ogóle
 

mistis

New member
@kiki - pewnie i do 5k, ale to, że tyle mogę mieć, nie znaczy, że tyle chcę wydać. Szukam sensownego miejsca żeby znaleźć się w stosunku jakość/cena. Nie chce dopłacać kolejnych 2 tysięcy - nawet jeżeli je mam - jeżeli to zmieni mój komfort oglądania o 10%.
 
Do góry