Który projektor- cena do 12.000 zł?

conrast

New member
Witam,

który z poniższych projektorów:
1. Optoma HD83 cena 10.500 zł
2. Panasonic PT-AH6000e cena 11.600 zł
3. Epson EH-TW9000 cena 11.900 zł

sprawdzi się najlepiej. W pokoju:
- 100% ciemności
- Ekran 300x168 cm
- max dystans do ekranu 7,5 metra

Oglądam filmy i gram PS3. Nie jestem zbyt wielkim fanem 3D. Pan który oferuje produkty poleca HD83. Niestety nie mam okazji, porównać projektorów i kupuję w ciemno, jednak czytając opinie każdy wydaje się być dobry.
Jaki byłby wasz wybór?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Z trzech wymienionych najlepszy jest TW9000.
Ale ja bym się zastanowił nad jego następcą.
JVC są rzeczywiście klasą samą w sobie, ale zwróć uwagę, na ich gabaryty. Prawie pół metra głębokości!
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja mam od 2 tygodni Panasonic PT-AT6000E i jestem mega zadowolony (w dodatku kupiłem na Pixmanii za tylko 2299Eur :D )!

Zarówno obraz 2D jak i 3D prezentują się wyśmienicie. Stety/niestety, ze względu na jego jakość nagle odpadły mi wszelkie .mkv i dodatkowe bluray'e wydane przez Monolith (na szczęście mam tylko 3 szt.) - on po prostu pokazuje wszelkie słabości słabego materiału - za to, dobrze wydane bluray'e po prostu zachwycają jakością, szczegółowością, wyrazistością i kontrastem!

Tu masz podsumowanie recenzji amerykańskiej wersji tego projektora:
"The AE8000 is easily the best home theater projector Panasonic has ever released, and has the most natural and film-like image in both 2D and 3D yet seen on a Panasonic home theater model. The3D brightness boost makes the AE8000 a more exciting option for 3D fans."
Panasonic AE8000U Home Theater Projector Review

A tu kolejny megatest: Panasonic PT-AE8000 Projector Home Projector Review - Overview
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Dokładnie, tak jak w wymienionym wyżej porównaniu ( Shootout: Epson 5020UB vs Panasonic AE8000 ).

Sam miałem dylemat, który wybrać: Epson czy Panasonic.

"Wygrał" Panasonic ze względu właśnie na:
- jakość 3D i kontrolę jego wszelkich aspektów
- możliwość konwersji 3D do 2D, jeśli ktoś nie chce oglądać 3D
- nie tak agresywne wyostrzanie i cyfrowe przetwarzanie obrazu, prowadzące do widocznych artefaktów, czasami
- lens-memory zarówno dla 2D (standard) jak i dla 3D oraz
- anamorficzny obiektyw (2,40:1) - w tej klasie cenowej żaden projektor tego nie oferuje. Dzięki temu można 2D i 3D dopasować do praktycznie każdego ekranu o dowolnych rozmiarach i proporcjach
- input lag - dla mnie bez znaczenia, bo nie gram... ale tak czy inaczej jest 2 razy lepiej niż u Epsona

Tak więc początkowy mój faworyt Epson musiał ustąpić (głównie ze wzlędu na słabszą obsługę 3D i brak lens memory/anamorphic stretch).

Dla mnie już po temacie ale warto sobie porównać funkcjonalności i samemu wybrać co lepiej pasuje, bo oba projektorki są super.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Vaderus
Taaak... Tylko, jak chciałem przedstawić, że pod względem obrazu TW9100 jednak jest ciut lepszy od AE6000.
Niemniej - oba modele są godne zainteresowania. Gdybym jednak miał się zdecydować na któryś z nich to wybrałbym poczciwego Epsona...
 

Vaderus

New member
Bez reklam
>>Vaderus
Taaak... Tylko, jak chciałem przedstawić, że pod względem obrazu TW9100 jednak jest ciut lepszy od AE6000.
Niemniej - oba modele są godne zainteresowania. Gdybym jednak miał się zdecydować na któryś z nich to wybrałbym poczciwego Epsona...

Nie mam porownania "naocznego" wiec nie moge stwierdzic czy i dlaczego ktorykolwiek inny projektor moglby byc "ciut" lub nawet "bardzo" lepszy :) To jest jednak kwestia indywidualnej percepcji.
Po prostu zdecydowalem sie na Panasonic'a bo zalezalo mi na funkcjach wczesniej przeze mnie opisanych (anamorphic conversions, lens memory oraz wszystkie funkcje rowniez w pelni dla 3D).
Bralem pod uwage Epson'a, JVC i Sony... i kazdemu czegos brakowalo z tego, co dla mnie bylo istotne.
Jak do tej pory jestem coraz bardziej oczarowany Panasonic'iem i mozliwosciami ksztaltowania obrazu 2D oraz niezaleznie 3D.
 
Do góry