Który model wybrać.

DarkHulk

New member
Cześć.
Zastanawiam się nad zmianą tv. I przyznam że natłok recenzji jak i komentarzy zrobiło swoje i sam już nie wiem co wybrać. Telewizor ma służyć głównie do oglądania VOD. I zależy mi na dobrej czerni. Biel oczywiście też jest ważna by była biała a nie żółta. Matryca żeby była VA. Kąty widzenia mnie nie interesuję bo będę patrzał na tv z frontu. Myślałem nad C735 ale ten tekst mnie zniechęcił:
"To niestety dość ciemny telewizor. Maksymalna zmierzona wartość to raptem 370 nitów, co oznacza, że C735 obsługuje treści HDR dość teoretycznie. Znaczy się, wszystkie odtwarza bez problemu, a te zakodowane w Dolby Vision nawet potrafią wyglądać atrakcyjnie. Brakuje jednak jasności, by ów efekt sensownie realizować. To kiepski wynik, nawet w tej cenie. Nie to jednak jest istotną bolączką.

Problem leży w kontraście. Jest niestety dość przeciętnie, z nastawieniem na słabo. Ale co to właściwie w praktyce oznacza, skoro kolory są świetne i odwzorowanie ruchu niczego sobie? Spore problemy w ciemnych scenach. Szczegóły w cieniach niemal kompletnie giną. Utrudnia to oglądanie horrorów czy seriali pokroju Gry o tron. Nie jest to też idealne dla graczy, którzy czającego się w mroku przeciwnika mogą z winy telewizora przeoczyć.”
Komentarze osób na ME też są niepokojące o tym że tv sam się wyłącza, zmiania ustawienia na fabryczne itd.

Kolejny model to 55C645
I tu pytanie czy ten model spełnia moje wymagania? Jest to tańsza propozycja i tylko 60Hz no ale zastanawiam się też nad nim
Kolejny model to 55C745
To najdroższy z modeli. Gdy byłem w sklepie ME to jeden ze sprzedawców polecał mi TCL z kolei drugi HISENSE. Nie powiem model HISENSE 55U8HQ zrobił na mnie wrażenie, jednakże zamknięty system i brak aplikacji HBO jak i skyshowtime jest tu sporym minusem.
Zastanawiałem się jeszcze nad Samsungiem
Model QE55Q77B. Ale tutaj to też zamknięty system no i niby Samsung to powinno wszystko ładnie pięknie wyglądać i działać ale nie jestem do końca przekonany.
A może jakieś inne propozycje TCL ?
Początkowo to miał być tani tv do 2,5 tyś tak by po przejściu z FHD obraz cieszył oko.
I sam nie wiem czy ni iść tym tropem, tani i w porządku TCL czy dołożyć ale czy warto do droższych modeli.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Marek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To decyzja należy do Ciebie.
Na ten 745 dla członków forum masz jeszcze lepszą cenę bo 3399 zł i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł.
 

DarkHulk

New member
No i co wybrałeś na podstawie tego filmu ?
@kiki materiał to kolejny + za tym modelem. Czekam jeszcze aż wejdzie do ME by go zobaczyć na żywo. Jeśli będę zadowolony z tego co zobaczę to go wezmę. Ale nie prędzej niż wrócę z urlopu. Pozostaje jeszcze kwestia co ma się pokazać na zimę i czy warto poczekać.
Pozdrawiam,

Marek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam są dostępne od ręki i możemy Ci poświęcić czasu ile chcesz...
Nie licząc najlepsze oferty na rynku i to z dodatkowym pakietem gratisów.
 

DarkHulk

New member
@kiki Powiedz mi jeszcze co sądzisz o nieco droższym modelu 55C845. Warto dopłacić?
Jak ma się ten C845 do Samsunga QE55QN91A ? Urlop kończę w pierwszym tygodniu sierpnia i wtedy będziemy działać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie kilka osób miało podobny dylemat jak TY.
TCL ma większe możliwości multimedialne, skalowanie , wszystkie HDRy, otwarty system, więcej aplikacji.
Mowa o 55C845 min i led.
Zdecydowanie warto dopłacić.
Daj znać proszę kilka dni wcześniej - to wystarczy.
 
Do góry