Który format zapisu jest lepszy?

halcho

New member
Mam zgrany film na HDD w formie "Audio_TS i Video_TS". Chcę nagrac film na płycie DVD Double Layer. Czy lepiej jest nagrać płytę z folderami jak wyżej czy przerobić na ISO i dopiero nagrać? Czy ma to jakieś znaczenie dla jakości odtwarzanego materiału?
 

lm648

Banned
W jednym i drugim przypadku efektem końcowym jest płyta DVD z filmem, czyli nie ma tu jakiegokolwiek znaczenia na jakość materiału filmowego:)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Mam zgrany film na HDD w formie "Audio_TS i Video_TS". Chcę nagrac film na płycie DVD Double Layer. Czy lepiej jest nagrać płytę z folderami jak wyżej czy przerobić na ISO i dopiero nagrać? Czy ma to jakieś znaczenie dla jakości odtwarzanego materiału?

Rozumiem, że masz foldery jw. ?
Jakiej wielkości cały materiał?
Generalnie w przypadku DVD Video, folder audio_ts jest pusty.
 

halcho

New member
Folder video_ts ma wielkość 7,45GB, folder audio_ts jest pusty. Właściwie po zgraniu materiału na dysku HDD pojawiły się foldery video_ts i audio_ts, a jak spróbowałem zgrać drugim razem to pojawił się tylko video_ts. Czy powinienem stworzyć w katalogu z filmem folder audio_ts?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Folder video_ts ma wielkość 7,45GB, folder audio_ts jest pusty. Właściwie po zgraniu materiału na dysku HDD pojawiły się foldery video_ts i audio_ts, a jak spróbowałem zgrać drugim razem to pojawił się tylko video_ts. Czy powinienem stworzyć w katalogu z filmem folder audio_ts?
Możesz stworzyć, nie zaszkodzi. Ale gwarantuję, że i bez niego dobrze wypalona płytka zadziała.
Kiedyś używałem do tego celu Nero (sam tworzył odpowiedni folder przy wybranej kompilacji DVD Video)...
 

halcho

New member
Ok, dzięki. Ale generalnie jak jest z tym ISO - czy przy "przekonwertowaniu" na ISO film traci coś na jakości nagrania czy nie ma to znaczenia, jak pisał Im648?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Żadnego. ISO jest obrazem płyty. To tylko format. Jak się uprzesz to go rozpakujesz rar'em :)
Stracisz czas kompilując plik *.iso a później wypalając go na płycie.
To samo (przy krótszym czasie) uzyskasz wypalając płytkę tym drugim sposobem.
 
Do góry