Który DAC do 1000zł?

dzik87

New member
Witam,
jaki DAC jest godny uwag do 1000 zł?
Chodzi o możliwość podłączenia kompa przez USB do DAC.

Wzmacniacz będę wybierał spośród poniższych. Mam założony inny temat z nimi ale nie mogę dodać linku, gdyż jestem nowy na forum.

Nad 356, Nad 375, Roksan K2, Music Hall 35.2 , BC Acoustique EX-322D, Exposure 2010 S2 Integrated Amplifier, Atoll IN 100 SE

Muzyka:
Queen, Pink Floyd, Depeche Mode,

Elektronika : GusGus, Moderat,Troche house i techno.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z nowych dac'ów najtańsze sensowne propozycje to Cambridge Audio i Arcam ale z tego co wiem kosztują więcej niż 1000zł

Ludzie użytkują FiiO i chwalą .Na początek myślę ze to dobra propozycja ,jeżeli na razie laptop ma być źródłem dźwięku szkoda się pchać w koszty ,lepiej zaoszczędzone pieniądze dołożyć do wzmacniacza

W przypadku kompa najlepszy jest King Rex ,jest to jeden z nielicznych dac'ów który potrafi zdekodować sygnał 32 bitowy i obsługuje częstotliwości próbkowania do 384khz ,wyposażony jest również w asynchroniczny tryb pracy .Problemem jest cena - nie kupisz go za 1000zł ,najtaniej mogłem go mieć za 400USD do niego jest dedykowany zasilacz ok.180 USD .Jeżeli ktoś bawi się w pliki hi-res to jest najlepsza opcja
Ten DAC podłączony do komputera wyposażonego w dobry program do odtwarzania plików hi-res rozkłada nie jeden stacjonarny odtwarzacz CD
 

kwasior21

New member
Matrix mini dac, najlepiej uzywke... wyrwiesz za 700 zl i ne patrz ze nie obsluguje "ałdiofilskiego formatu" przez usb. Bardzo dobry produkt, neutralny, prawdziwy analogowy dzwiek.
 
Do góry